BBK wdraża z ANEGIS nowy system ERP - Microsoft Dynamics 365 i wkracza na drogę cyfrowej transformacji

BBK S.A., właściciel marek home&you, Essex i lider w branży artykułów wyposażenia wnętrz, podjął strategiczną decyzję o modernizacji…

Pandora rozpoczyna transformację ERP z SAP

Prognozy raportu Deloitte pokazują, że do 2025 roku za połowę globalnej konsumpcji dóbr luksusowych będą odpowiedzialni millenialsi i…

Rozwój dzięki VENDO.ERP® - So Chic wprowadza nowe możliwości obsługi klienta

CFI Systemy Informatyczne podpisała kontrakt z dystrybutorem bielizny, firmą So Chic na wdrożenie systemu VENDO.ERP®. So Chic Sp. z o.o., ceniony…

Marka odzieżowa PROSTO rozwija sprzedaż wielokanałową z systemami Comarch

Ubrania marki PROSTO można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych firm partnerskich, jak i w Internecie, a nawet na imprezach plenerowych,

Agro-Sieć inwestuje w system ERP - Comarch ERP XL

Spółka Agro-Sieć, dostawca efektywnych rozwiązań dla rolnictwa, podpisała umowę z firmą informatyczną Infortes na wdrożenie systemu ERP do…

eobuwie.pl – polska sieć handlowa - wybrała Oracle Cloud

eobuwie.pl to lider sprzedaży obuwia, toreb i towarzyszących akcesoriów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Wraz z ekspansją firmy na nowe…

Previous Next Play Pause
SYMFONIAPolskie przedsiębiorstwa mierzące się z wyzwaniami związanymi z transformacją cyfrową coraz chętniej decydują się na wdrożenie systemów ERP. Okazuje się, że oprogramowanie, które jeszcze do niedawna było kojarzone z dużymi korporacjami i sporymi wydatkami, jest coraz bardziej dostępne cenowo także dla małych i średnich firm. I właśnie sektor MŚP może wiele zyskać, korzystając z nowoczesnego oprogramowania ERP.

explitiaNarzędzia oparte na sztucznej inteligencji odgrywają coraz większą rolę w transformacji cyfrowej przedsiębiorstw. Mogą być bowiem cennym wsparciem w wielu obszarach działalności, od marketingu przez finanse aż po zaawansowane procesy produkcyjne. Na pierwszy rzut oka, wdrożenie AI może wydawać się prostym zadaniem, zwłaszcza jeśli w głowie mamy popularne narzędzia. Rzeczywistość wdrożenia sztucznej inteligencji w sektorze przemysłowym, szczególnie w produkcji, jest jednak bardziej skomplikowana. W końcu warto pamiętać, że AI jest tak inteligentna, jak dane, którymi dysponuje.

proalpha PolskaSystemy ERP są powszechnie uznawane za kluczowy komponent infrastruktury IT współczesnych firm. Ich możliwości mogą jednak zostać znacząco rozszerzone poprzez integrację ze sztuczną inteligencją. Wykorzystanie AI pozwala tym systemom na analizowanie ogromnych zbiorów danych, optymalizację procesów, prognozowanie potencjalnych problemów oraz usprawnianie procesu podejmowania decyzji.

GECOSTermin AI - Sztuczna Inteligencja już na stałe zagościł w języku biznesowym i zdecydowana większość firm jest albo w trakcie analizy jej zastosowań w swoich branżach lub z powodzeniem wdraża takie projekty obecnie. Warto jednak uporządkować terminologię związaną z AI i jej zastosowaniem w biznesie. W tym artykule przedstawimy opisy głównych zastosowań poszczególnych elementów sztucznej inteligencji na przykładzie systemów ERP firmy Comarch.

SENTEWyobraź sobie przedsiębiorstwo, w którym pracownicy magazynu każdego dnia biegają w chaosie, próbując odnaleźć wszystkie produkty potrzebne do realizacji konkretnego zamówienia. Czasami może przypominać to szukanie igły w stogu siana, a frustracja rośnie z każdą minutą spóźnienia. A teraz wyobraź sobie taki magazyn, w którym praca przebiega harmonijnie, każdy wie, gdzie dokładnie znajduje się dany towar i jaka ścieżka kompletacji będzie najbardziej efektywna. Co łączy te dwie sytuacje? Obecność lub nieobecność sprawnego systemu WMS, który poprawia wydajność pracy. Jak wygląda wdrożenie takiego rozwiązania? Jakie są zalety systemu WMS? Czy takie oprogramowanie ma jakieś wady? Czytaj dalej i dowiedz się więcej.

ENOVAKażde przedsiębiorstwo, któremu zależy na utrzymaniu się na rynku i skutecznym konkurowaniu, musi stawiać czoła wielu wyzwaniom, jakie stale przynosi dynamiczne środowisko biznesowe. Efektywność działań i szybka reakcja na zmiany to kluczowe czynniki sukcesu. Narzędziem pomagającym go osiągnąć jest odpowiedni system ERP.

elandis logoKompletacja towarów (często także nazywana z angielskiego „picking”) to pierwszy krok w procesie realizacji zamówienia naszego Klienta. To proces, w którym pracownicy magazynu identyfikują i pobierają odpowiednie towary, aby je następnie przygotować / spakować i wysłać do Klienta. To właśnie od tego procesu w ogromnej mierze zależy szybkość, dokładność i ogólna wydajność realizacji zamówień.

To, że produkcja przemysłowa na świecie staje się coraz bardziej złożona, a konkurencja między przedsiębiorstwami coraz bardziej zacięta, jest naszą codzienną rzeczywistością. Wygrywa ten, który doskonali swoje procesy, m.in. eliminując marnotrawstwo. Efektywność operacyjna staje się kluczowym czynnikiem sukcesu dla firm dążących do osiągnięcia przewagi konkurencyjnej.

W szybko zmieniającym się świecie biznesu proces podejmowania decyzji jest kluczowy dla osiągnięcia sukcesu i zrównoważonego rozwoju. Na czele tego procesu stoi system Planowania Zasobów Przedsiębiorstwa (ERP) – technologiczne cudo, które zrewolucjonizowało sposób, w jaki firmy działają i podejmują decyzje. ERP to zintegrowany zestaw aplikacji, które organizacja wykorzystuje do zbierania, przechowywania, zarządzania i interpretowania danych z różnych działalności biznesowych. Integracja ta zapewnia holistyczne spojrzenie na procesy biznesowe, umożliwiając usprawnienie operacji i poprawę zarządzania danymi. System ERP nie jest tylko narzędziem, lecz strategicznym atutem, który pozwala firmom zjednoczyć swoje procesy w różnych działach, takich jak finanse, zasoby ludzkie, zakupy i inne.

ANEGISAutomatyzacja procesów biznesowych wyłania się jako kluczowy element strategii operacyjnej, umożliwiający firmom optymalizację zasobów, redukcję kosztów oraz poprawę jakości usług i produktów. Wdrożenie narzędzi i mechanizmów, które bazować będą na automatyzacji może wydawać się zadaniem złożonym, zwłaszcza dla średnich i dużych przedsiębiorstw, które zarządzają szerokim spektrum procesów biznesowych. Jak się tego podjąć, od czego zacząć i które obszary mogą stać się decydującymi?

enova 365Grupy producentów rolnych, zrzeszonych w spółki kapitałowe lub rolnicze spółdzielnie produkcyjne mierzą się ze specyficznymi wyzwaniami. Ze wszystkimi świetnie radzi sobie system ERP enova365, o czym opowiadają przedstawiciele grup producentów rolnych, którzy zdecydowali się na jego wdrożenie.

explitiaZbieranie danych z maszyn to kluczowy element w zarządzaniu nowoczesnym przedsiębiorstwem produkcyjnym. Ta metoda nie tylko umożliwia dogłębną analizę i interpretację informacji, ale również otwiera drzwi do szeregu optymalizacji, zwiększając efektywność operacyjną zakładu. Dzięki dostępnym technologiom, rozpoczęcie gromadzenia danych jest proste, a korzyści biznesowe płynące z tego procesu – znaczące.

proalpha logo 2018Ponad dwie dekady temu, chmura zadebiutowała na scenie technologicznej jako element kampanii PR pewnej amerykańskiej start-upowej firmy technologicznej. Ich kampania "No Software" zaintrygowała liderów rynku, stawiając przed nimi nieoczekiwane wyzwanie. Zamiarem nie było eliminowanie oprogramowania, ale zmiana sposobu jego dostarczania odbiorcom. W tamtym czasie, ten model był przełomowy. Obecnie, technologia chmurowa stała się powszechnym rozwiązaniem.

ENOVAOceny pracownicze to niezbędny element zarządzania zasobami ludzkimi. Pozwala na obiektywną ocenę efektywności zatrudnionych i świadome podejmowanie decyzji odnośnie awansów, zmian stanowisk czy planowania ścieżek karier pracowników. Ma duże znaczenie dla rozwoju organizacji, bo z czasem bezpośrednio przekłada się na jej wyniki. Zastosowanie systemu ERP pozwala na automatyzację wielu działań – oszczędność czasu, szybki przepływ informacji i eliminację ewentualnych błędów.

explitia logo 120Analiza danych w sektorze produkcyjnym może wydawać się żmudna, nudna i nieefektywna. Nie musi jednak tak być! Wystarczy poznać zasadę dwóch minut Davida Allana – technikę efektywnego zarządzania czasem, która opisana została w książce „Getting Things Done”. Zasada dwóch minut jest kluczowym elementem nowoczesnych systemów informatycznych. W artykule znajdziesz m.in. informacje o korzyściach biznesowych, które oferuje wdrożenie rozwiązań IT, uwzględniających tę fenomenalną, a jednocześnie prostą w implementacji metodę.

logo proalpha 2018Często spotyka się zalecenie, aby nie dokonywać zmian w sprawdzonym systemie ERP. Niemniej, jeżeli obecne oprogramowanie ERP ogranicza możliwości rozwojowe przedsiębiorstwa, rozważenie jego aktualizacji staje się istotne. Istnieje szereg jednoznacznych sygnałów sugerujących, że może być to odpowiedni moment na rozważenie aktualizacji systemu ERP. Jakie to sygnały?

enova365Systemy ERP stanowią kluczowe rozwiązanie dla firm, usprawniając i integrując różnorodne procesy biznesowe, co znacząco ułatwia zarządzanie przedsiębiorstwem. Dzięki swojej uniwersalności i możliwościom skalowania, narzędzie to znajduje zastosowanie w różnych sektorach, niezależnie od specyfiki branży. Systemy te opierają się na modułowej strukturze, umożliwiając optymalizację i automatyzację działalności w poszczególnych obszarach, od finansów po logistykę.

suncode logoW erze cyfrowej dane niezaprzeczalnie stanowią jeden z kluczowych zasobów przedsiębiorstw. Dziś bowiem, już nie tylko rynkowi giganci skłaniają się ku digitalizacji dokumentów i elektronicznemu obiegowi informacji. Liczne korzyści oraz konieczność przetwarzania i archiwizowania dużych zbiorów danych sprawiają, że także małe i średnie przedsiębiorstwa decydują się na takie rozwiązanie. Przeniesienie większości procesów do przestrzeni cyfrowej oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii niesie za sobą wielkie możliwości, ale również zagrożenia – zwłaszcza jeśli zgromadzone informacje trafią w niepowołane ręce.

proalpha PolskaWdrożenie skutecznej kontroli jakości w procesie produkcyjnym stanowi kluczowy element sukcesu przedsiębiorstwa. Umożliwia to bowiem nie tylko zdobywanie lojalności klientów, lecz także zwiększanie poziomu sprzedaży oraz ulepszone zarządzanie wynikami finansowymi. Jak się okazuje, skrupulatna kontrola jakości w produkcji może stać się kluczowym elementem strategii biznesowej, prowadząc do osiągania wyższej satysfakcji klientów i optymalnych wyników finansowych. W niniejszym artykule przyjrzymy się, jak istotne jest wykorzystanie nowoczesnych narzędzi, takich jak zaawansowane oprogramowanie do planowania produkcji w celu optymalizacji procesu kontroli jakości, by uniknąć negatywnego oddziaływania na skalę produkcji czy inne kluczowe wskaźniki.

Zrozumienie i wykorzystanie technologii Planowania Zasobów Przedsiębiorstwa (ERP) jest fundamentalne dla współczesnych firm dążących do zwiększenia swojej efektywności, elastyczności i zdolności konkurencyjnej. W erze cyfryzacji, gdzie dane stanowią nową walutę biznesową, a szybkość adaptacji może decydować o przetrwaniu na rynku, systemy ERP są kluczowym narzędziem umożliwiającym przedsiębiorstwom realizację tych celów. Integracja procesów biznesowych, centralizacja zarządzania danymi, usprawnienie podejmowania decyzji oraz zdolność do adaptacji i skalowania to tylko niektóre z licznych zalet, jakie oferują te systemy. Jednak, aby w pełni wykorzystać potencjał ERP, przedsiębiorstwa muszą stawić czoła wyzwaniom związanym z ich implementacją, w tym kosztom, złożoności, szkoleniu użytkowników i zarządzaniu zmianą.

proaALPHA POLSKANowoczesne firmy produkcyjne coraz częściej wykorzystują systemy MES (Manufacturing Execution Systems) do optymalizacji planowania i nadzoru nad procesami wytwarzania. Systemy te umożliwiają efektywne dostosowanie się do dynamicznie zmieniającego się otoczenia rynkowego, podnoszenie efektywności operacyjnej oraz automatyzację zarządzania produkcją. W niniejszym artykule omówimy znaczenie MES, jego kluczowe funkcje oraz zalety, demonstrując, w jaki sposób systemy te mogą przyczyniać się do realizacji wyznaczonych przez przedsiębiorstwa celów produkcyjnych.

TODIS CONSULTINGWitajcie w krainie wyzwań biznesowych, gdzie firmy usługowe stają naprzeciw rynkowi i walczą o przetrwanie w gąszczu zadań, projektów, podwykonawców czy klientów. W świecie pełnym straconych notatek, czterech arkuszy excel opowiadających skrawek tego, czego chcemy się dowiedzieć i poszukiwań Świętego Gralla – optymalnego systemu ERP. Także należy zadać sobie pytanie - czy to odpowiedź na wszystkie problemy, czy po prostu narzędzie, które właściwie dostosowane faktycznie pomaga?

PERSPEKTYWY ERP 2024Rok 2024 zwiastuje kolejną falę innowacji w dziedzinie systemów ERP, które są kluczowe dla zarządzania i automatyzacji operacji biznesowych w przedsiębiorstwach na całym świecie. Raport "Perspektywy ERP 2024", opracowany przez portal ERP-VIEW.PL, zgromadził opinie czołowych ekspertów i liderów branży IT, by przedstawić najnowsze trendy, wyzwania oraz kierunki rozwoju systemów ERP.

W dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu, wdrażanie technologii w kluczowe obszary działalności stało się nie tylko korzystne, ale kluczowe dla rozwoju i konkurencyjności. Kluczowym elementem tej integracji technologicznej są systemy planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP). Systemy ERP to platformy oprogramowania, które integrują różnorodne procesy i funkcje biznesowe w jednolity system, usprawniając operacje od księgowości po zarządzanie łańcuchem dostaw i relacje z klientami, tworząc zharmonizowany ekosystem danych i procesów biznesowych. Ich znaczenie w nowoczesnym środowisku biznesowym jest nie do przecenienia, oferując infrastrukturę niezbędną do zbierania, analizowania i działania na informacjach biznesowych w czasie rzeczywistym.

proalphaW dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, skuteczne planowanie produkcji stanowi kluczowy element sukcesu przedsiębiorstwa. Procesy produkcyjne są nieustannie narażone na różnorodne wyzwania, takie jak zmienne zapotrzebowanie rynkowe, fluktuacje cen surowców czy nieprzewidywalne zakłócenia w łańcuchu dostaw. W tym kontekście, umiejętne zarządzanie planowaniem produkcji staje się nie tylko niezbędne, lecz wręcz nabiera wymiaru o charakterze strategicznym. Jak maksymalizować wydajność i minimalizować przestoje?

enovaCoraz więcej przedsiębiorstw poszukuje odpowiedzi na pytanie dotyczące kosztów wdrożenia systemu ERP. W niniejszym artykule skupimy się na kluczowych aspektach, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze systemu ERP, elementach wpływających na cenę jego implementacji oraz przedstawimy zalecenia, jak oszacować te koszty.

proalpha PolskaPrzemysł musiał w ostatnich latach stawić czoła wielu wyzwaniom związanym m.in. z pandemią koronawirusa oraz wojną w Ukrainie, których skutkiem jest trwający kryzys surowcowy i energetyczny. Miało to ogromny wpływ na klasyczne obszary ERP, takich jak zaopatrzenie, gospodarkę materiałową, controlling i logistykę. W jaki sposób najlepiej zminimalizować ryzyko i na co przedsiębiorstwa muszą zwrócić uwagę, aby w przyszłości sprostać takim wyzwaniom? Przedstawiamy 5 trendów w zakresie ERP, które skupiają się w szczególności na średnich przedsiębiorstwach produkcyjnych.

W 2024 roku branża łańcuchów dostaw stoi u progu technologicznej rewolucji, którą przewodzi sztuczna inteligencja (AI). Przeobraża ona sposób, w jaki firmy przewidują popyt, zarządzają operacjami i dążą do zrównoważonego rozwoju. Niniejszy artykuł, opierając się na wglądach i danych z raportu IDC, bada różnorodne i dynamiczne zastosowania AI w łańcuchach dostaw w 2024 roku.

proalphaAktualna sytuacja rynkowa stawia przed przedsiębiorstwami produkcyjnymi wiele trudności, wymagających od nich efektywnego podejścia i skupienia na wyznaczonych celach. To często wiąże się z koniecznością wyboru i zastosowania nowego systemu ERP, co jest zadaniem wymagającym, dodatkowo skomplikowanym przez oczekiwania klientów, złożone procesy dostawcze oraz dynamiczny charakter konkurencji na rynku. W obliczu tych wyzwań, kluczową kwestią dla każdego przedsiębiorstwa produkcyjnego jest odpowiednie przygotowanie do efektywnego wdrożenia systemu ERP.

ANEGISRyzyko jest integralną częścią każdego biznesu. Dlatego też niezmiernie ważne jest efektywne rozpoznawanie wyzwań, które często stają się przyczyną strat i finansowej niestabilności. Narzędziem zdolnym do diagnozowania ewentualnego ryzyka jest między innymi zaawansowany system ERP.

W 2024 roku, świat biznesu i technologii stoi na progu kolejnej rewolucji, kierowanej przez postęp technologiczny i cyfrową transformację. W miarę jak organizacje dążą do zwiększenia swojej konkurencyjności, technologie takie jak sztuczna inteligencja (AI), uczenie maszynowe, big data, i cloud computing będą odgrywać kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości. W szczególności, systemy ERP przejdą transformację, stając się bardziej zintegrowane, inteligentne i elastyczne.

Back to top