Alior Bank łączy siły z Symfonią i rozszerza dostępność usługi BankConnect

Alior Bank nawiązał współpracę z Symfonią, jednym z największych dostawców oprogramowania dla biznesu. Teraz przedsiębiorcy, którzy…

Miliardy w automatyzację

Blisko 2 mld dolarów zainwestuje w tym roku biznes w oprogramowanie do automatyzacji procesów stałych. To o jedną piątą więcej niż w 2020, a…

Cyfrowa transformacja w dystrybucji i handlu – jak w praktyce zmienia biznes?

Cyfrowa transformacja to jeden z najważniejszych obecnie trendów cywilizacyjnych. Stanowi ona szczególną zmianę organizacyjną, której wynikiem…

Mobilne rewolucje w biznesie - smartfon równie ważny co laptop

Managerowie chcą większego dostępu do danych, przede wszystkim na urządzeniach mobilnych – wynika z ankiety przeprowadzonej na zlecenie firmy…

Cyfrowa transformacja nie łapie wirusa

Koronawirus nie uderzy w cyfrową transformację z taką siłą jak w gospodarkę. Według IDC tempo digitalizacji będzie niższe niż w 2019 roku,

Czas na ERP w chmurze

Przewagą rozwiązań IT typu cloud jest elastyczność i oszczędność zasobów. Choć korporacje już dawno zostały opanowane przez technologie…

Previous Next Play Pause
enova365 490x120 2


dahliamaticlogoPod koniec grudnia 2021 roku kompetencje naszych specjalistów SAP zostały potwierdzone uzyskaniem autoryzacji najnowszego SAP – programu RISE with SAP S/4HANA Cloud Private Edition.

microsoft logo 2018Dzięki energii ze źródeł odnawialnych polska kolej staje się jeszcze bardziej ekologicznym środkiem transportu. Na Program Zielona Kolej, realizowany przez PKP Energetyka, składa się wiele inwestycji – w tym budowa magazynów energii trakcyjnej stabilizujących dostępność energii odnawialnej na potrzeby przejazdów kolejowych. Efektywne działanie systemu dystrybucji energii, w tym gromadzenie, zarządzanie, przetwarzanie i analizę danych wspierają narzędzia platformy Azure Machine Learning, IoT i Power BI Microsoft oraz partner technologiczny – Elitmind.

sap logoHandel podrabianymi i kradzionymi lekami staje się coraz bardziej poważnym zagrożeniem. Według raportu OECD i EUIPO, skala tego zjawiska wzrosła o 25% w porównaniu do 2019 roku. Przestępcy wykorzystują globalną sytuację pandemiczną, co stwarza ogromne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Dlatego też SAP we współpracy z Boehringer Ingelheim pracuje nad aplikacją, która ułatwi walkę z podróbkami na rynku farmaceutycznym.

2021 r. to czas niespotykanego do tej pory przyspieszenia cyfrowego. Zapotrzebowanie na e-usługi  wywołane przez pandemię covid-19 spowodowało przyspieszenie procesów technologicznych od 5 do 7 lat. W mijającym roku w IT realizowane były projekty, które w normalnych warunkach nie wydarzyłyby się lub byłyby przesuwane w czasie. Wzrost znaczenia e-usług obserwowaliśmy m.in. w administracji publicznej, zdrowiu, handlu czy w usługach profesjonalnych chociażby, na rynku kapitałowym czy przy zawieraniu transakcji drogą elektroniczną. Wzrosła także społeczna akceptacja dla e-usług i poziom świadomości obywateli co do możliwości ich wykorzystywania.   

simpleZ początkiem grudnia 2021 r., do grona klientów Simple SA dołączył Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Zawarta w wyniku udzielenia zamówienia publicznego umowa, dotyczy wdrożenia zintegrowanego systemu finansowo-księgowego oraz kadrowo-płacowego wraz z przeprowadzeniem szkoleń. Wdrożenie realizowane będzie w ramach dofinansowanego ze środków Funduszy Europejskich projektu konkursowego „Cyfryzacja procesów back-office w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie”.

Nowy Styl, lider w kreowaniu ergonomicznych przestrzeni biurowych oraz jeden z największych producentów rozwiązań biurowych na świecie, wybrał oprogramowanie IFS Cloud. Właśnie najnowsze rozwiązanie z oferty IFS będzie wspierało dalszy rozwój i ekspansję międzynarodową firmy. Skala działalności prowadzonej przez Nowy Styl oraz innowacyjne podejście do organizacji produkcji wymagają dostępu do najnowszych technologii i zaawansowanych funkcjonalności.

exact logo 2021Świat zmienia się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej – jak wynika z raportu Światowego Forum Ekonomicznego, miasta rozrastają się aż o 200 tysięcy osób dziennie. Stawia to olbrzymie wyzwania przed branżą budowlaną, której działania bezpośrednio wpływają na warunki życia ludzi. Jak zatem zadbać o zrównoważony rozwój budownictwa? Transformację znacznie ułatwią najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, choćby takie jak druk 3D czy oprogramowanie do zarządzania biznesem.

logo proalpha 2018Tylko wtedy, gdy liderzy są świadomi znaczenia czystych danych dla analityki biznesowej, możliwe jest pomyślne wdrażanie w firmach zasad administrowania danymi. Aby uwrażliwić pracowników na potencjał, jaki niesie ze sobą wysoka jakość danych, należy zdefiniować czytelne cele, które mogą być osiągnięte dzięki zarządzaniu jakością danych. Mowa tu o usprawnieniu biznesowych procesów decyzyjnych, wzroście produkcji czy poprawie relacji z klientami. Co zrobić, aby przechowywane w firmie dane dostarczały cennych informacji?

SNP Poland zmieniła z dniem 1 grudnia 2021 r. nazwę na All for One Poland. Zmiana nazwy spółki to następstwo przejęcia jej udziałów przez All for One Group – największego partnera SAP w obszarze niemieckojęzycznym.

bpscCzy pracownicy chcą automatyzacji w swojej pracy? Z raportu Automation Pulse wynika, że zdecydowanie tak. Czy wiedzą, na czym polegać ma robotyzacja? Większość (75%) uważa że wie, ale zapytani o szczegóły najczęściej powielają popularne stereotypy, jak np. ten, że technologia istnieje wyłącznie po to, aby zastąpić ludzi.

IFS ogłosił dziś premierę IFS assyst 11.4. Najnowsza aktualizacja ma umożliwić firmom wykorzystanie i adaptowanie technologii w ich codziennej pracy. Jeden model wyceny oraz uproszczony sposób implementacji zapewnią przedsiębiorstwom korzyści w ciągu zaledwie kilku tygodni od wdrożenia.

sentelogo 12069% przedsiębiorców z branży handlu B2B ma zamiar wdrożyć rozwiązania z zakresu transformacji cyfrowej w przeciągu najbliższych dwóch lat. Z tego, aż 42% ma takie plany już w kontekście kolejnych 12 miesięcy. To wyniki badania Stopień wdrożenia cyfrowej transformacji w polskich firmach B2B przeprowadzonego przez Sente we współpracy z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu oraz Polskim Instytutem Rozwoju Biznesu, które zostało zrealizowane w gronie 100 firm.

Szkolenia dla firm są jednym z najlepszych sposobów na przystosowanie przedsiębiorstwa do funkcjonowania w niepewnych czasach. Dzieje się tak, ponieważ każde takie szkolenie bezpośrednio wiąże się z podniesieniem kwalifikacji pracowników, a to jak wiadomo, zawsze odbywa się z korzyścią dla klientów, oraz dla pozycji firmy na rynku.

microsoft logo 2018Europa Środkowo-Wschodnia może pochwalić się cyfrowymi talentami światowej klasy. Malta i Estonia są postrzegane jako liderzy w dziedzinie cyfrowych usług publicznych, a w raportach Komisji Europejskiej o działaniu e-administracji zajmują 1. i 2. miejsce. Wartość firm technologicznych wywodzących się z Europy Środkowo-Wschodniej wzrosła w ciągu ostatniej dekady 19-krotnie, a liderami są takie firmy jak rumuński UiPath czy chorwacki Infobip.

symfonia logo 2021Czego potrzebujemy, by nadgonić już nie tyle Zachód, co naszych sąsiadów w regionie
 
Dla blisko 80 proc. firm z sektora MŚP podczas wdrażania oprogramowania do zarządzania biznesem kluczowe jest profesjonalne doradztwo oraz kompleksowe wsparcie ze strony dostawcy. Kwestie finansowe mają drugorzędne znaczenie. Takie wnioski płyną z raportu Symfonii, producenta oprogramowania dla sektora MŚP, w którym zapytano małe i średnie firmy o rozwiązania, które usprawniłyby proces cyfryzacji.

todisFirma Todis po raz kolejny została wyróżniona przez redakcję Pulsu Biznesu i znalazła się w prestiżowym gronie laureatów rankingu Gazele Biznesu 2021.

comarchPolska jest obecnie piątym co do wielkości partnerem handlowym Niemiec i największym odbiorcą eksportu niemieckiego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Polska jest też największym rynkiem zbytu spośród wszystkich wschodnioeuropejskich krajów UE, a także drugim pod względem powierzchni krajem sąsiedzkim. Prawie 30 proc. polskiego eksportu trafia do Niemiec. To sprawia, że Niemcy są największym rynkiem zbytu dla Polski, znacznie wyprzedzając następny w kolejności kraj - Francję z zaledwie 6 proc. eksportem.

symfonia logo 2021Zarówno wycena ERP jak i przygotowanie do jego implementacji wymaga analizy wielu czynników, które w każdej firmie będą się od siebie różnić. Dlatego proces zakupu systemu opiera się na indywidualnym podejściu do wdrożenia oraz wspólnym zaangażowaniu klienta i dostawcy.

sap logoZalando rozwija strategię cyfrowej transformacji w obszarze finansów i handlu detalicznego. Firma, przy wsparciu PwC, wdrożyła w Niemczech system SAP S/4HANA optymalizujący codzienne operacje biznesowe. Cyfrowa technologia od SAP pomogła poprawić jakość oraz strukturę danych.

oracle 120Firma Oracle ogłosiła dziś dostępność nowego rozwiązania do przeprowadzania analiz w chmurze, które zapewnia użytkownikom pakietu Oracle Fusion Cloud Supply Chain & Manufacturing (SCM) informacje potrzebne do wykrywania i szybszego rozwiązywania problemów w firmowym łańcuchu dostaw. Oparte na narzędziach Oracle Analytics Cloud i Oracle Autonomous Data Warehouse rozwiązanie Oracle Fusion SCM Analytics zapewnia gotowe metryki oraz pulpity nawigacyjne i wykorzystuje uczenie maszynowe, aby pomóc liderom łańcucha dostaw kontrolować koszty, zmniejszać ryzyko, zapewniać satysfakcję klientów i zwiększanie przychodów.

Infor poinformował o nabyciu Lighthouse Systems, czołowego dostawcy systemów realizacji produkcji (ang. manufacturing execution system – MES) przeznaczonych do inteligentnego zarządzania produkcją. Flagowy system firmy, Shopfloor-Online™, pomaga przedsiębiorstwom produkcyjnym w zarządzaniu i usprawnianiu działalności w obszarze produkcji, jakości, magazynów i serwisu.

Back to top