Miliardy w automatyzację

Blisko 2 mld dolarów zainwestuje w tym roku biznes w oprogramowanie do automatyzacji procesów stałych. To o jedną piątą więcej niż w 2020, a…

Cyfrowa transformacja w dystrybucji i handlu – jak w praktyce zmienia biznes?

Cyfrowa transformacja to jeden z najważniejszych obecnie trendów cywilizacyjnych. Stanowi ona szczególną zmianę organizacyjną, której wynikiem…

Mobilne rewolucje w biznesie - smartfon równie ważny co laptop

Managerowie chcą większego dostępu do danych, przede wszystkim na urządzeniach mobilnych – wynika z ankiety przeprowadzonej na zlecenie firmy…

Cyfrowa transformacja nie łapie wirusa

Koronawirus nie uderzy w cyfrową transformację z taką siłą jak w gospodarkę. Według IDC tempo digitalizacji będzie niższe niż w 2019 roku,

Czas na ERP w chmurze

Przewagą rozwiązań IT typu cloud jest elastyczność i oszczędność zasobów. Choć korporacje już dawno zostały opanowane przez technologie…

Jak złowić grubą rybę? Zanętą jest… technologia

Nowe technologie, czy tego chcemy czy nie, wkroczyły do naszego życia prywatnego (śmiem twierdzić, że z wielką przyjemnością je w…

Previous Next Play Pause
enova365 490x120 2


bpscPrzemysł czerpie z rewolucji sztucznej inteligencji pełnymi garściami. Niestety, czasami zbyt łapczywie i lekkomyślnie. Wciąż wiele inicjatyw związanych z wdrożeniem SI jest luźno zdefiniowanych, brakuje im zaplecza w postaci odpowiedniej technologii i infrastruktury danych, wynika z raportu Plutoshift. Eksperci uważają, że w efekcie często realizowane projekty nie spełniają pokładanych w nich nadziei.

Transformacja cyfrowa zawsze zaczyna się od człowieka. Jednym z głównych czynników niepowodzenia wdrożeń nowych technologii, projektów, planów związanych z optymalizacją doświadczeń oraz cyfrowych projektów biznesowych jest niewystarczająca uwaga poświęcona aspektowi ludzkiemu. To zespół w pierwszej kolejności musi przyjąć zachodzące zmiany, a rolą liderów jest przygotowanie pracowników do adopcji nowych rozwiązań (digital adoption). Wymaga to odpowiedniego podejścia do zarządzania zmianą. Cyfrowa transformacja oparta jest o dane, ale przed nimi zawsze stoi człowiek.

proalphaWiększość firm używających CA-Link często wykorzystuje ten moduł tylko i wyłącznie w produkcji. Potencjalne korzyści wykraczają jednak daleko poza ten obszar. Poniżej przedstawiamy zestawienie pięciu dodatkowych możliwości usprawnienia procesów, jakie zapewnia integracja CAD i ERP. Jakich?

Sharing Economy, czyli ekonomia współdzielenia wkracza do świata danych. Korzyści z dzielenia się informacjami mogą pomóc organizacjom osiągnąć nawet o 9 proc. wyższe roczne przychody w ciągu 5 lat. Firma analityczna Capgemini opracowała raport na temat współdzielenia się cyfrowymi informacjami.
 

bpscDostawcy oprogramowania dla biznesu i producenci sprzętu – to oni zarobią najwięcej w tym roku, zapowiada Gartner. Prognozy analityków wskazują na solidne odbicie w całej branży IT. Szacuje się, że wydatki na technologie informacyjne w 2021 roku przekroczą 4,2 biliona dolarów. To wzrost o 8,6% w stosunku do 2020.

dsrNastroje panujące wśród właścicieli europejskich firm produkcyjnych dawno nie były tak dobre jak w tym roku. Na fali euforii zyskują również polscy producenci, większości których portfele zamó-wień pękają w szwach, ale zyskują również ich akcjonariusze dzięki dalszym wzrostom wartości ryn-kowej polskich wytwórców. Potwierdza to Giełdowy Indeks Produkcji, który wzrósł w czerwcu do 1105,74 pkt, co dało 3,74% wzrost w czerwcu i 25,32% od początku 2021 roku.

comarchComarch, jako jedyna firma informatyczna z pierwszej dziesiątki zestawienia „Najwięksi dostawcy systemów ERP w 2020 roku” opublikowanym w tegorocznym raporcie Computerworld TOP200, osiągnęła dwucyfrowy wzrost sprzedaży. W 2020 roku przychody w tym segmencie wzrosły o 11% i osiągnęły wartość 240,8 mln złotych, co dało firmie drugie miejsce wśród producentów rozwiązań do zarządzania przedsiębiorstwem w Polsce.

Spółka LLCD nawiązała współpracę z nowym partnerem - firmą OMEX. Spółka OMEX świadcząca usługi w wybranych obszarach IT poszukiwała innowacyjnych rozwiązań uzupełniających portfolio produktów oraz usług dla klientów końcowych. Platforma nAxiom, narzędzie umożliwiające łatwą automatyzację procesów biznesowych oraz sprawne zarządzanie danymi i dokumentami uzupełnia ofertę firmy OMEX i stanowi dużą wartość dodaną dla jej obecnych, oraz nowych klientów.

SYMFONIASymfonia i IdoSell rozpoczęły ścisłą współpracę. Dzięki temu tysiące sklepów internetowych będzie mogło w wygodny sposób korzystać z oprogramowania, które wspiera sprzedaż i zarządzanie magazynem.

Z badań EY wynika, że w chmurze działa już aż 64-proc. ankietowanych polskich firm , natomiast w ciągu 1,5 roku rozwiązania cloud planuje wdrożyć kolejne 26-proc. Naturalnie, przy wyborze oferty wiele firm stawia na parametry zwykle kojarzone z cloud computingiem, czyli na bezpieczeństwo, elastyczność, dostępność, skalowalność rozwiązań oraz markę dostawcy. Łatwość zmiany i/lub rozwiązania umowy z dostawcą usługi pojawia się dopiero na etapie decyzji dotyczących samej migracji do chmury. Odwracalność – rozumiana również jako plan wyjścia – choć jest podstawą każdego projektu IT, często nie jest traktowana z należną jej uwagą.

Infor zawarł umowę na sprzedaż swojej globalnej działalności w obszarze zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM – Enterprise Asset Management) firmie Hexagon AB (Nasdaq Sztokholm: HEXA B), światowemu liderowi w dziedzinie rozwiązań rzeczywistości cyfrowej, za kwotę około 2,75 mld USD – w formie połączenia gotówki i akcji oraz nawiązała strategiczną relację z tą spółką w celu lepszej obsługi wspólnych klientów. Do chwili zrealizowania transakcji pod warunkiem uzyskania zatwierdzeń regulacyjnych, firmy pozostaną oddzielnymi przedsiębiorstwami.

microsoft logo 2018Jedenaście szkół wyższych w Polsce dołączyło do grona liderów wyznaczających standardy cyfryzacji w sektorze edukacji i otrzymało tytuł „Uczelnia w Chmurze Microsoft”. Wyróżnienie przyznawane jest innowacyjnym uczelniom, które w swojej codziennej działalności używają nowych technologii, aby sprostać wyzwaniom współczesnego świata.

Na rozwiązania chmurowe typu PaaS, czyli platforma jako usługa, firmy z całego świata przeznaczą ponad 160 mld dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat. Tym samym, rynek ten wzrośnie ponad trzykrotnie, z poziomu 56,2 mld $ w 2020, donosi analiza ResearchAndMarkets. W ogromnej mierze, za sprawą „wynajmowanych” baz danych.

simpleSimple SA w wyniku wygrania przetargu podpisała umowę z Europejską Wyższą Szkołą Prawa i Administracji w Warszawie na wdrożenie systemu obsługi toku studiów i dostawę licencji.

exact logo 2021Pandemia koronawirusa zmusiła wiele firm do przejścia w tryb pracy zdalnej, a to wymagało niekiedy szybkiej cyfryzacji i wdrożenia nowych procedur operacyjnych. Pracownicy dostosowali się do nowej sytuacji – 9 na 10 deklaruje, że chciałoby pracować częściowo z domu nawet po zakończeniu pandemii. 67% ocenia dodatkowo, że praca zdalna nie spowodowała u nich spadku efektywności. Tymczasem wiele firm myśli o powrocie do biur, przynajmniej w modelu hybrydowym. Jak zorganizować pracę na nowo, szczególnie w okresie urlopowym? I jakie lekcje można wyciągnąć z wielu miesięcy home office?

ibsc logoJako dostawca usług logistycznych w dziedzinie logistyki chłodniczej musisz radzić sobie z różnymi wyzwaniami. Kryzys związany z COVID-19 nadal uderza w branżę, a Brexit znacząco wpłynął zarówno na przepływy handlowe, jak i na rynek pracy. Jednocześnie w ostatnich miesiącach importuje się wiele towarów z Chin do Europy i należy się spodziewać, że ten wzrost utrzyma się do lata. Na morzu wykorzystywana jest pełna przepustowość, co sprawia, że koszty wysyłki są pięciokrotnie wyższe według GCCA.

sap logoCyfrowa transformacja to nie krótkoterminowa inwestycja, lecz strategiczny proces o długofalowej perspektywie. W ten sposób do digitalizacji swoich działań podchodzi firma voestalpine Signaling Poland. Spółka została nagrodzona w konkursie SAP Quality Awards 2021 w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej za wdrożenie rozwiązań usprawniających wszystkie kluczowe procesy biznesowe.

sentelogo 120Pierwsza część tego poradnika, była poświęcona temu, jakimi kryteriami można posiłkować się przy wyborze systemu ERP. Jak porównać dostępne rozwiązania, ich funkcje i moduły oraz temu, czy lepiej zdecydować się na narzędzie gotowe, czy też dostosowane do potrzeb.

sap logoBlisko ćwierć wieku temu Amica została pierwszym klientem SAP w Polsce. Wraz z ekspansją zagraniczną Grupy, infrastruktura IT była rozwijana i wdrażana w spółkach zależnych, między innymi w Niemczech, Rosji czy Hiszpanii. Po niemal 25 latach przyszedł czas na kolejny etap i dostosowanie do nowej wersji kluczowego systemu biznesowego: implementację SAP S/4HANA oraz migrację do SAP BW/4HANA na poziomie wszystkich przedsiębiorstw Grupy. Inwestycja w technologię jest elementem aktualizowanej obecnie strategii transformacji, wyznaczającej Amice drogę do inteligentnego przedsiębiorstwa. O cyfrowej transformacji, jako ścieżce do zwiększenia przychodów i optymalizacji procesów, przedstawiciele firmy mówili także podczas konferencji RISE with SAP, która odbyła się w formie wirtualnej 23 czerwca 2021.

Z badania opublikowanego przez IFS, firmę specjalizującą się w dostarczaniu wysokiej klasy rozwiązań technologicznych dla przedsiębiorstw wynika, że w obliczu pandemii firmy nie korzystają z szans na podniesienie jakości procesów wewnętrznych i zajęcie się zagadnieniem niskiego poziomu customer experience (CX).

sbiznes logo02021Nowa aplikacja mobilna sHandlowiec zdobywa coraz większą popularność wśród użytkowników programu sBiznes erp. Aplikacja służy do tworzenia zamówień handlowych na urządzeniach mobilnych z systemem Android. Współpracuje ona z programem sBiznes erp. Może współpracować również z innymi programami.

Back to top