Cyfrowa transformacja w dystrybucji i handlu – jak w praktyce zmienia biznes?

Cyfrowa transformacja to jeden z najważniejszych obecnie trendów cywilizacyjnych. Stanowi ona szczególną zmianę organizacyjną, której wynikiem…

Mobilne rewolucje w biznesie - smartfon równie ważny co laptop

Managerowie chcą większego dostępu do danych, przede wszystkim na urządzeniach mobilnych – wynika z ankiety przeprowadzonej na zlecenie firmy…

Cyfrowa transformacja nie łapie wirusa

Koronawirus nie uderzy w cyfrową transformację z taką siłą jak w gospodarkę. Według IDC tempo digitalizacji będzie niższe niż w 2019 roku,

Czas na ERP w chmurze

Przewagą rozwiązań IT typu cloud jest elastyczność i oszczędność zasobów. Choć korporacje już dawno zostały opanowane przez technologie…

Jak złowić grubą rybę? Zanętą jest… technologia

Nowe technologie, czy tego chcemy czy nie, wkroczyły do naszego życia prywatnego (śmiem twierdzić, że z wielką przyjemnością je w…

S&T wspiera technologicznie otwarcie nowej sieci restauracji

S&T, jeden z największych i niezależnych integratorów IT w Europie Środkowo-Wschodniej, zapewni opiekę informatyczną i serwisową nowej…

Previous Next Play Pause
enova365 490x120 2


IFSNowa identyfikacja wizualna odzwierciedla rozwój firmy IFS i jej plany na przyszłość, skupione na pomaganiu klientom w realizacji ich pełnego potencjału wtedy, gdy liczy się to najbardziej, czyli podczas obsługi klienta („Moment of Service”)

SENTEPierwszą część tekstu na temat cyfrowej transformacji w firmie dystrybucyjnej poświęciłem głównie na mówienie o potrzebach i celach, jakie powinny kierować firmą, która decyduje się na wdrożenie oraz jak podjąć decyzję czy wybrać system dedykowany, czy gotowy. Omówiłem również kroki, które należy podjąć, decydując się na „cyfrowy krok naprzód”.

SENTECyfrowa transformacja to jeden z najważniejszych obecnie trendów cywilizacyjnych. Stanowi ona szczególną zmianę organizacyjną, której wynikiem jest kompletna integracja wszystkich procesów biznesowych oraz technologii cyfrowej. Głównym celem transformacji jest podniesienie efektywności oraz całkowite wykorzystanie potencjału, jaki niosą za sobą rozwiązania technologiczne.

enova365 logo 2019Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) to nowy obowiązkowy z punktu widzenia pracodawcy, a dobrowolny dla pracownika, system długotrwałego oszczędzania. Od 1 stycznia bieżącego roku wdrożenie PPK objęło ostatnią grupę przedsiębiorców – są wśród nich instytucje sektora finansów publicznych. Dowiedz się jak się przygotować do wdrożenia PPK z ekspertami PFR portal PPK oraz enova365.

DSRCzy to kolejny Tycoon…? Ano nie. W nowej grze 4FACTORY MANAGER (4FM) nie będziemy budować całego przedsiębiorstwa od zera i nie rozwój firmy, a umiejętne zarządzanie produkcją będzie naszym głównym zadaniem. Za przeniesienie do gry 4FM realnych zasad panujących przy takich procesach odpowiedzialni są eksperci od ekonomii i zarządzania w fabrykach. W grze 4FM skupiamy się co prawda na sterowaniu procesami produkcyjnymi, ale nie są to wyłącznie zautomatyzowane linie produkcyjne. Mało tego: wcielamy się w zarządcę, który powinien mieć na uwadze dbałość o środowisko.

BPSCGartner zapowiada dobry rok dla sektora IT. Według prognoz ekspertów, w 2021 rynek urośnie o 6,2%. Lokomotywą ciągnącą sektor do przodu będzie segment oprogramowania, który nie tylko w tym roku, ale także w 2022 będzie rósł najszybciej.

L-SYSTEMSFirma L-Systems podjęła się zbudowania systemu zarządzania produkcją innowacyjnego w skali światowej. Innowacyjny system, który niebawem znacznie ułatwi pracę wielu przedsiębiorstwom, jest tworzony w Polsce w pilskiej oraz poznańskiej siedzibie firmy. Realizacje projektu wspiera Polska Akademia Nauk, która pokłada duże nadzieje w projekcie. Poznajcie Multi-Robota!

MICROSOFTPrzyspieszenie, które nie do końca z własnej woli rozpoczęło się wiosną ubiegłego roku, wpłynie bez wątpienia na dynamikę zastosowania technologii także w 2021. Ważne, aby – mając z tyłu głowy słowa Satyi Nadelli – pozostawić głowę otwartą i pielęgnować kulturę ciągłego uczenia się. Pozwoli to nie tylko szybciej przyswajać innowacje, ale być może także rozwiewać obawy przed coraz większą obecnością technologii w naszym codziennym życiu.

Atos łączy siły z firmą SAP celem wsparcia oferty RISE with SAP - najnowszej propozycji SAP pomagającej klientom przenieść swoje krytyczne aplikacje biznesowe do Chmury, przyspieszając ich cyfrową transformację i osiągnięcie szybszego zwrotu inwestycji w ich podróży do bycia inteligentnym przedsiębiorstwem.

Koronawirus zmobilizował małe i średnie przedsiębiorstwa do korzystania z usług dostępnych online. Poszukują one szybkich i prostych rozwiązań, także w zakresie odzyskiwania należności od kontrahentów. Od stycznia usługa windykacyjna Kaczmarski Inkasso jest dostępna bezpośrednio w systemach InsERT. Otwiera nowe możliwości setkom tysięcy firm, które wykorzystują te popularne programy w działalności biznesowej.

IFSIFS, globalny dostawca aplikacji dla przedsiębiorstw, opublikował swoje wyniki finansowe za pełny rok zakończony 31 grudnia 2020 r. W 2020 r. byliśmy świadkami wszechobecnych zawirowań na rynkach z powodu pandemii Covid-19. Zwiększyło to potrzebę budowania elastyczności biznesowej firm i przyjęcia przez nie cyfrowych modeli biznesowych.

sap logoRISE with SAP to przełomowa oferta, której celem jest wspieranie całościowej transformacji firm w inteligentne przedsiębiorstwa. Daje organizacjom, niezależnie od etapu transformacji cyfrowej na jakim się znajdują, zupełnie nowe możliwości przeprojektowania procesów i osiągania lepszych wyników. Firma SAP wraz z ekosystemem sprawdzonych partnerów zapewni szybki czas uzyskania wartości dodanej oraz elastyczność pozwalającą klientom rozwijać się w obliczu zmian. A wszystko to przy niskiej barierze wejścia.

todisNajnowsza wersja Maconomy jak zawsze przynosi szereg nowości i ulepszeń oraz aktualizacji technicznych dostosowanych do potrzeb klientów. Dużą wagę przyłożono do kwestii ergonomii działania w każdym z dostępnych interfejsów obsługiwanych przez system: iAccess (dostęp webowy), aplikacji mobilnej Touch oraz Workspace. Pojawiło się szereg nowych funkcjonalności oraz usprawnień w zakresie automatyzacji pracy w systemie (np. wbudowany ICR – Inteligent Character Recognition dla wydatków).

Zapotrzebowanie na przełomowe innowacje nigdy się nie skończy. Bower i Christensen w artykule Harvard Business Review w 1995 r. jako pierwsi zauważyli, że całe branże w zasadzie przyzwyczaiły się już do wielkiej transformacji gospodarki napędzanej innowacjami technologicznymi.

Spółki stworzą wspólnie pierwszą platformę brzegową drugiej generacji dla firm i dostawców usług. F5 – lider w ochronie i dostarczaniu aplikacji oraz Volterra – pierwsza uniwersalna platforma Edge as a Service – ogłosiły porozumienie, na mocy którego F5 wykupi wszystkie wyemitowane i pozostające w obrocie akcje Volterry za ok. 440 mln USD i wypłaci wynagrodzenie oraz premię motywacyjną dla jej założycieli i pracowników w kwocie ok. 60 mln USD .

ser groupGARTNER przyznał Grupie SER najwyższe oceny produktu w dwóch kategoriach – Cyfrowa Transformacja Biznesu (3.75/5) i Zarządzanie Informacjami (3.98/5) w raporcie “2020 Critical Capabilities for Content Services Platforms”.

STREAMSOFTFunkcjonalność jest dostępna dla systemów Streamsoft PRO i Streamsoft Prestiż. Tym samym Streamsoft umożliwił firmom korzystającym ze swojego oprogramowania wykonanie i rozliczenie operacji z użyciem kart płatniczych bezpośrednio w systemie.

microsoft logo 2018Jeden z największych koncernów piwowarskich na świecie, grupa Carlsberg, zmodernizował swoją infrastrukturę i zoptymalizował środowisko produkcyjne SAP, migrując 1 600 TB danych do Microsoft Azure w ciągu sześciu miesięcy. W samym środku transformacji cyfrowej byli ludzie i ich potrzeby – barmani, serwujący piwo oraz klienci, którzy je piją. Chmura okazała się narzędziem, które pozwoliło producentowi skupić się na ulepszaniu tych doświadczeń.

tetabyunit4logoRozwiązania Teta tworzone już od 34 lat, od 2010 roku rozwijane są w ramach światowej grupy Unit4. Od tego roku będą sprzedawane pod marką Unit4 Teta. Zmiana nazwy oraz identyfikacji wizualnej podkreśla kluczowe aspekty misji marki, zawarte w filozofii in business for people. Oznacza ona stawianie na pierwszym miejscu człowieka oraz polepszenie doświadczenia pracownika w relacjach z pracodawcą i w wykonywaniu codziennych obowiązków. Wartości te przyświecają wprowadzeniu na rynek nowych, wybranych produktów, dostępnych dotychczas w ofercie grupy Unit4 w innych krajach.

enova365 logo 2019Rok 2020 przechodzi do historii jako czas sporej niepewności, zmieniających się przepisów, obostrzeń w prowadzeniu biznesu. Jedocześnie jest to rok, który pokazał, że polskie firmy są gotowe na podejmowanie nowych wyzwań oraz przyspieszenie technologiczne. Publikujemy, przygotowany przez ekspertów Soneta, e-book przedstawiający spis i analizę nowych regulacji prawnych, z którym przedsiębiorcy i księgowi będą mierzyć się w roku 2021.

W ostatnich dniach spółka Deli2 S.A. uruchomiła serwis deli2.pl (Delicious Delivery) – internetowe delikatesy oferujące luksusowe towary spożywcze. E-zakupy są dostępne dla klientów z Warszawy i okolic. W kolejnych latach spółka planuje dotrzeć ze swoją ofertą do wszystkich największych polskich aglomeracji.

Back to top