INDUSTRY 4.0 – jak fabryki przyszłości mogą wykorzystać IoT, AR i AI?

Dawniej określenie kondycji firmy było możliwe na dwa sposoby. Poprzez okresową kontrolę lub „gaszenie pożaru”, gdy zdarzyła się awaria.

ERP-view.pl - 10 kluczowych czynników dla udanej transformacji chmurowej

Transformacja cyfrowa przedsiębiorstw i migracja do chmury to zmiany, które radykalnie poprawiają sprawność, wydajność i bezpieczeństwo firm.

Alior Bank łączy siły z Symfonią i rozszerza dostępność usługi BankConnect

Alior Bank nawiązał współpracę z Symfonią, jednym z największych dostawców oprogramowania dla biznesu. Teraz przedsiębiorcy, którzy…

Miliardy w automatyzację

Blisko 2 mld dolarów zainwestuje w tym roku biznes w oprogramowanie do automatyzacji procesów stałych. To o jedną piątą więcej niż w 2020, a…

Cyfrowa transformacja w dystrybucji i handlu – jak w praktyce zmienia biznes?

Cyfrowa transformacja to jeden z najważniejszych obecnie trendów cywilizacyjnych. Stanowi ona szczególną zmianę organizacyjną, której wynikiem…

Mobilne rewolucje w biznesie - smartfon równie ważny co laptop

Managerowie chcą większego dostępu do danych, przede wszystkim na urządzeniach mobilnych – wynika z ankiety przeprowadzonej na zlecenie firmy…

Previous Next Play Pause
SAPInspiracje od liderów branży, najświeższa wiedza odnosząca się do wielu sektorów, odpowiedzi na pytania dotyczące nieprzewidywalności rynku, wartościowe kontakty, które mogą zaowocować przyszłą współpracą – to tylko niektóre z powodów, dla których warto odwiedzić SAP NOW.

SAPSAP ogłosił dziś powstanie Joule, działającego w języku naturalnym, opartego na generatywnej sztucznej inteligencji asystenta, który zmieni sposób prowadzenia biznesu. Joule, po wbudowaniu w portfolio rozwiązań chmurowych SAP dla przedsiębiorstw, będzie dostarczać proaktywnych i kontekstowych informacji zarówno z szerokich rozwiązań SAP, jak i ze źródeł zewnętrznych.

Infor® poinformował, że spółka Nutreco, światowy lider w dziedzinie rozwiązań i usług dla akwakultury oraz branży związanej z żywieniem zwierząt, wdrożyła system Infor CloudSuite Food & Beverage. Z efektów wdrożenia, opartego o rozwiązania Amazon Web Services (AWS), korzysta 3600 użytkowników w ponad 100 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w 37 krajach. Świadczy to o tym, jak skalowalne i niezawodne są usługi chmurowe Infor oraz branżowa platforma w chmurze multi-tenant.

Sprzedawcy detaliczni przygotowują się do prawdziwej technologicznej rewolucji. Jak wskazują autorzy raportu Honeywell, w większości ankietowanych firm detalicznych planuje się w przyszłym roku inwestycje w sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe lub wizję komputerową. Dotyczy to 60 proc. badanych firm.

axians logo 2023Od poniedziałku, 18 września, spółki S&T w Polsce, Chorwacji, Czechach, Szwajcarii, Serbii, Słowacji, Macedonii Północnej, Albanii i Czarnogórze posługują się nową komunikacją wizualną i działają w ramach marki Axians, marki ICT VINCI Energies. Rebranding S&T w Niemczech zaplanowano na 15 listopada 2023 roku.

bpsc95 proc. firm stawia wszystko na kartę cyfryzacji, wynika z badania HPE Aruba Networking. Technologie takie jak 5G, AI i IoT kuszą przedsiębiorców. Pytanie brzmi: czy jesteśmy gotowi na przyszłość, czy pędzimy ku iluzji postępu, skoro aż 66 proc. szefów IT obawia się, że ich przedsiębiorstwa nie sprostają nowym wymaganiom.

Grupa Żabka, kompleksowy ekosystem convenience, zrealizowała kolejny etap cyfrowej transformacji w obszarze ESG, tym razem przy wsparciu Accenture i Avanade. Jego głównym celem było wdrożenie systemu zarządzania danymi dotyczącymi śladu węglowego w zakresie ich analizy i raportowania.

SENTEKluczem do sukcesu w każdym przedsiębiorstwie produkcyjnym jest precyzyjne planowanie. Pozwala ono wyznaczyć idealne ilości surowców oraz terminy produkcji – a te czynniki są niezbędne, aby osiągnąć doskonałe rezultaty. Aby odpowiednio zadbać o powyższe obszary, warto skorzystać z pomocy narzędzi informatycznych. Przedsiębiorcy mogą w tym celu wdrożyć system APS lub ERP. Jakie są różnice pomiędzy tymi rozwiązaniami? Który z nich wybrać?

logo proalpha 2018Rozwiązania mobilne kryją w sobie ogromny potencjał, który może znacznie wpłynąć na operacje w zakupach, gospodarce magazynowej i produkcji. Efekty mogą być przy tym widoczne zarówno w zakresie komunikacji z innymi działami, klientami i dostawcami, jak i poprzez poprawę i przyspieszenie procesów mobilnych we wszystkich obszarach przedsiębiorstwa.

Neapco, ceniony producent komponentów dla branży motoryzacyjnej, podjął kroki w celu zwiększenia efektywności operacyjnej i optymalizacji procesów produkcyjnych. Firma postanowiła wdrożyć platformę PSIasm, która łączy systemy APS, MES i SCADA, wzbogaconą o system PSIwms SLS realizujący zadania z zakresu forklift management.

todisDeltek ogłosił zakończenie przejęcia firmy Replicon - globalnego dostawcy zintegrowanych rozwiązań śledzenia czasu, które łączą dostarczanie projektów, finanse i zasoby ludzkie na jednej platformie, specjalnie zaprojektowanej dla organizacji skoncentrowanych na projektach i usługach.

sentelogo 120Obecnie coraz więcej firm poszukuje rozwiązań, których celem jest kompleksowe wsparcie skutecznej optymalizacji procesów, automatyzacji powtarzalnych zadań, czy integracji zewnętrznych narzędzi z używanymi w firmie programami. Wykorzystanie systemów ERP i WMS to dobry sposób, by osiągnąć te cele. Sente postanowiło szczegółowo omówić zagadnienia związane z ich implementacją i zebrać je w jednym miejscu.

Usunięcie firmy z łańcucha dostaw partnerów biznesowych lub odmowa prowadzenia rachunku bankowego – potencjalne efekty nieprzestrzegania obowiązujących regulacji mogą być dla przedsiębiorców niezwykle poważne. Sfera Compliance, czyli zgodności z normami prawnymi, na przykład w obszarze finansowym, choć nie tylko, ma coraz większe znaczenie dla podmiotów gospodarczych w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu regulacyjnym.

W obliczu globalnych wyzwań, takich jak wysoka inflacja i zaostrzanie polityki monetarnej, wiele firm mogłoby zrezygnować z inwestycji w technologię. Jednakże, jak pokazuje historia IFS, to nie jest czas na ustępstwa. W erze, gdy chmura obliczeniowa, wirtualna rzeczywistość, automatyzacja procesów (RPA) i Internet rzeczy stają się normą, IFS podnosi poprzeczkę, wdrażając sztuczną inteligencję w centrum swojej oferty.

Firma F5 opublikowała wyniki badania na temat cyfrowej dojrzałości przedsiębiorstw. W badaniu wzięło udział 1000 menadżerów wyższego szczebla. Zdecydowana większość firm – 65% deklaruje wysoki priorytet dla transformacji cyfrowej. Jednak, kiedy przychodzi do analizy szczegółów, to aż 31% pozostaje w tyle pod względem rzeczywistych działań. Więcej o nastawieniu firm do wdrożenia innowacji cyfrowych przeczytasz w tym artykule.

simpleFirma SIMPLE S.A uruchomi na Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu system obsługi toku studiów SIMPLE.EDU wraz z nowoczesną platformą wspierającą procesy nauczania SIMPLE.CLASSHUB.

Rosnące ceny energii mają znaczący wpływ na wydatki związane z utrzymaniem systemów informatycznych. Przy podejmowaniu decyzji w zakresie optymalizacji w działach IT, warto przemyśleć sposoby wykorzystania rozwiązań technologicznych i platform IT w firmie w celu optymalizacji kosztów energii. Taka analiza może wykazać, że przejście firmy z modelu on-premise do chmurowego przyniesie nie tylko korzyści technologiczne, ale także wymierne oszczędności wynikające z redukcji kosztów energii. Dla wielu firm chmura, okaże się korzystniejszym rozwiązaniem pod względem kosztów. Nawet przy założeniu, że wzrost cen energii zostanie odzwierciedlony także w cenie usług chmurowych.

SAPChatGPT z pewnością zapadł w masową świadomość. Z jednej strony, rzadko kiedy produkt technologiczny zdobywa tak olbrzymią popularność w tak krótkim czasie (100 milionów użytkowników w ciągu dwóch miesięcy). Z drugiej strony, rozwiązanie stworzone przez OpenAI zdobyło tak wielką przestrzeń publiczną, że nieco przyćmiło inne, równie fascynujące rozwiązania na bazie chatbotów. Oto przykład skutecznie funkcjonującego bota, który powstał w oparciu o technologię SAP Business AI – ma on na imię Basia i pomaga klientom Spółki Aquanet.

Infor poinformował o dalszym rozwoju platformy Infor Marketplace, która oferuje obecnie ponad 150 rozwiązań. Obejmują one opracowane przez partnerów aplikacje rozszerzające funkcjonalność systemów Infor ERP oraz treści Infor wykorzystujące technologię platformy Infor i model językowy ChatGPT firmy OpenAI.

sentelogo 120Niedobory pracowników stanowią ogromne wyzwanie wśród przedsiębiorstw z branży produkcji. Aż 74% firm z sektora przemysłu odczuwa efekty problemu z obsadzeniem stanowisk pracy wykwalifikowanymi specjalistami. Brak odpowiednich kandydatów do pracy negatywnie wpływa na konkurencyjność, efektywność, a nawet rozwój organizacji. Jakie są powody niedoboru specjalistów? Jak radzić sobie z takim problemem w firmie? W artykule omówię czynniki, które mają na to wpływ, a także opiszę sposoby, które mogą być pomocne w poszukiwaniu odpowiednich kandydatów.

Dynamicznie rośnie znaczenie i popularność sztucznej inteligencji (AI) w firmach w Polsce. Z technologii AI korzysta 15% organizacji, a 13% planuje je wdrożyć do końca 2023 roku. Pozostajemy w tyle za globalnym rynkiem, na którym blisko 4 na 10 firm korzysta z tego typu rozwiązań. W Polsce sztuczna inteligencja wykorzystywana jest najczęściej w marketingu, produkcji i planowaniu łańcucha dostaw.

Back to top