INDUSTRY 4.0 – jak fabryki przyszłości mogą wykorzystać IoT, AR i AI?

Dawniej określenie kondycji firmy było możliwe na dwa sposoby. Poprzez okresową kontrolę lub „gaszenie pożaru”, gdy zdarzyła się awaria.

ERP-view.pl - 10 kluczowych czynników dla udanej transformacji chmurowej

Transformacja cyfrowa przedsiębiorstw i migracja do chmury to zmiany, które radykalnie poprawiają sprawność, wydajność i bezpieczeństwo firm.

Alior Bank łączy siły z Symfonią i rozszerza dostępność usługi BankConnect

Alior Bank nawiązał współpracę z Symfonią, jednym z największych dostawców oprogramowania dla biznesu. Teraz przedsiębiorcy, którzy…

Miliardy w automatyzację

Blisko 2 mld dolarów zainwestuje w tym roku biznes w oprogramowanie do automatyzacji procesów stałych. To o jedną piątą więcej niż w 2020, a…

Cyfrowa transformacja w dystrybucji i handlu – jak w praktyce zmienia biznes?

Cyfrowa transformacja to jeden z najważniejszych obecnie trendów cywilizacyjnych. Stanowi ona szczególną zmianę organizacyjną, której wynikiem…

Mobilne rewolucje w biznesie - smartfon równie ważny co laptop

Managerowie chcą większego dostępu do danych, przede wszystkim na urządzeniach mobilnych – wynika z ankiety przeprowadzonej na zlecenie firmy…

Previous Next Play Pause
anegis 2018Do niedawna tylko w Stanach Zjednoczonych, dziś Black Friday wyrasta na jedno z najpopularniejszych, międzynarodowych wydarzeń zakupowych. Sklepy walczą o klientów na długo przed „czarnym piątkiem”, a klienci przeszukują sieć w poszukiwaniu atrakcyjnych promocji i robią listy produktów, na które będą polować podczas wyprzedaży. Wzrost sprzedaży w niemal wszystkich kanałach wymaga od sprzedawców odpowiedniego przygotowania. Co wdrożyć; na jakie procesy zwrócić uwagę; jak zapewnić klientom pozytywne doświadczenia, żeby sprostać wyzwaniu, jakim dla sprzedawcy jest Black Friday?

SAPFirmy SAP i Ducati nawiązały globalną współpracę, w ramach której włoski producent motocykli wybrał RISE with SAP, by przeprowadzić transformację obejmującą kluczowe systemy biznesowe. Zalicza do nich planowanie łańcucha dostaw i obszar customer experience. Integracja procesów end-to-end ma ograniczyć ryzyko operacyjne oraz zwiększyć zadowolenie klientów.

sap logoSprawne zarządzanie promocjami, analiza efektów kampanii w czasie rzeczywistym i niemal natychmiastowe rozliczenia z partnerami handlowymi – to efekt wdrożenia chmurowego rozwiązania w firmie Henkel, które wykorzystuje technologie SAP. Dzięki odpowiednim narzędziom cyfrowym, europejski gigant branży detalicznej jest w stanie płynnie zarządzać ponad 200 000 akcjami promocyjnymi jednocześnie.

BPSCW 2022 roku wydatki na IT w Europie będą niższe niż rok wcześniej, zapowiada Gartner. W mijającym roku budżety alokowane w technologie regionie EMEA, były o 4 proc. niższe niż w 2021. Czy to początek tąpnięcia w branży IT?

logo proalpha 2018W jaki sposób uwzględnić komponent ludzki przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji? Naukowcy są przekonani, że sztuczna inteligencja będzie w przyszłości posiadała umiejętności kognitywne zbliżone do ludzkich, lub nawet lepsze. Jeszcze tylko nie wiadomo, kiedy to nastąpi. Na co trzeba zwrócić uwagę podczas implementacji sztucznej inteligencji, wyjaśnia dyplomowany inżynier Christof Wolf-Brenner z Know-Center GmbH.

symfonia logo 2021Podczas IX Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości w Krakowie, Symfonia została wyróżniona Polską Nagrodą Jakości 2022. Otrzymała ją za wdrażanie koncepcji zarządzania jakością – Total Quality Management. Statuetkę w imieniu firmy odebrał prezes zarządu Symfonii, Piotr Ciski.

Sztuczna inteligencja (AI) odgrywa kluczową rolę we współczesnym społeczeństwie. Żyjemy w czasach cyfryzacji firm, a sami jesteśmy użytkownikami najnowszych technologii na co dzień. AI prowadzi samochody, rozpoznaje obrazy, rozumie języki i steruje złożonymi maszynami przemysłowymi. Jednak te systemy podejmowania decyzji mogą mieć wady, które należy zidentyfikować i rozwiązać na etapie projektowania, w przeciwnym razie mogą prowadzić do strat ekonomicznych i utraty zaufania społecznego do sztucznej inteligencji.

ANEGISNowoczesne biuro i ambitne wyzwania – ANEGIS wybrał Centrum Południe na nową siedzibę i uruchamia kolejne projekty, a wraz z nimi szereg rekrutacji. Firma zdobyła również tytuł Great Place to Work® - nowi członkowie zespołu dołączą do miejsca pracy docenianego przez pracowników.

ANEGISANEGIS zdobył certyfikat Great Place to Work®. - To dzięki naszym pracownikom możemy z dumą nosić tytuł świetnego miejsca pracy – docenili kulturę organizacyjną ANEGIS i zmiany, które podjęliśmy, aby uczynić naszą firmę przyjazną dla pracownika – zaznacza Michał Tekiela, CEO ANEGIS.

Firma Forterro sukcesywnie powiększa sieć swoich spółek na całym świecie, a przyjęty model biznesowy wymusza szybką adaptację przejmowanych podmiotów do standardów środowiska IT Grupy. Za migrację w obszarze Microsoft 365 odpowiada Senetic, który jako globalny partner Microsoft jest w stanie zapewnić pełne wsparcie projektu od analizy do migracji. Do tej pory zostało zmigrowanych 8 spółek firmy z 5 krajów. Te liczby ciągle rosną!

Wbrew gospodarczym zawirowaniom, perspektywy dla firm IT dostarczających rozwiązania informatyczne dla biznesu pozostają bardzo dobre i tendencja ta jest widoczna zarówno w skali globalnej, jak i na polskim podwórku. Dlaczego przedsiębiorcom tak bardzo zależy na specjalistycznym oprogramowaniu?

proalphaCzy należysz do grona blisko 70% firm, które używa programu Excel w celu analizy wrażliwych i krytycznych danych oraz procesów? Jeśli tak, to koniecznie dowiedz się, jakie korzyści oferują w tym zakresie odpowiednio wdrożone systemy ERP.

BPSCCo tydzień na europejskie wysypiska trafia ponad 1 mln ton produktów spożywczych, grzmi Eurostat. Co ważne, marnotrawstwo nie jest wyłącznie domeną gospodarstw domowych, gdyż te odpowiadają tylko za połowę strat. Jak się okazuje producenci, sklepikarze i restauratorzy wyrzucają do kosza setki tysięcy ton jedzenia.

enova365 logo 2019enova365 to system ERP, który jest ceniony przez przedsiębiorców m.in. za najlepiej dopracowane rozwiązania dla działów kard i płac, automatyzację procesów księgowych, eliminację papierowego obiegu dokumentów, wysoką konfigurowalność opcji związanych z handlem oraz przede wszystkim bardzo szybkie dostosowanie oprogramowania dla zmieniających się przepisów prawa.

Polskie otoczenie biznesowe jest dla firm IT pełne wyzwań, jednak branża nauczyła się już doskonale sobie z nimi radzić. Mimo to zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład przyniosły jej sporo niepewności i zamieszania. Przyczyną dużo większych obaw są jednak zjawiska globalne, takie jak wojna w Ukrainie, inflacja czy wciąż jeszcze nieprzegonione widmo pandemii. Pewne rzeczy są jednak niezmienne – software house’y raczej nie boją się o swoje cyberbezpieczeństwo, za to sen z powiek spędza im presja płacowa czy zagadnienie retencji pracowników. Takie wnioski płyną z dwóch przygotowanych dokumentów SoDA – Barometru Nastrojów* i Raportu Płacowego** za 2022 rok.

Gartner prognozuje, że do końca 2024 roku dwie trzecie zasobów firmowych znajdować się będzie w chmurze. Ale w tej chwili tylko co czwarta firma realizuje migrację w oparciu o przyjętą strategię. Ustalenie powodów dla których dane powinny znajdować się w chmurze, wizji efektu końcowego oraz mierzalnego harmonogramu wdrożenia i zarządzania rozwiązaniem cloud to podstawy strategii nad którą już dziś powinna pracować każda firma. Eksperci Abile Consulting przybliżają wytyczne Gartnera i radzą, jak sprawnie opracować plan migracji biznesu do chmury.

Według prognoz, w przyszłym roku za niemal połowę wypracowanego, światowego PKB odpowiadać będą firmy, które przeszły transformację cyfrową. Eksperci twierdzą, że cyfryzacja czeka prawie każdą firmę, bez względu na jej wielkość. Dodatkowo, te, które będą się wahały, mogą stracić szansę na zdobycie i utrzymanie przewagi konkurencyjnej na rynku. Digitalizacja niesie ze sobą także zmiany społeczne, które często oddziaływać będą na biznes i produkcję.

bpscPrezesi firm są zgodni; w najbliższym czasie czeka recesja. 7 na 10 pytanych przez think tank Conference Board, uważa, że Europę czeka głębokie spowolnienie. Managerowie narzekają na powszechną drożyznę i rosnącą presję inflacyjną. Koszty produkcji w ciągu ostatnich trzech miesięcy w najlepszym wypadku pozostały na tym samym poziomie. Czy to oznacza zaciskanie inwestycyjnego pasa?

Choć nie wszyscy z sektora sprzedaży detalicznej zdążyli się o tym przekonać, to dane i sposób ich wykorzystania są jedyną miarą dla długoterminowego sukcesu w tym obszarze. Widać to w każdej interakcji — od sprzedaży, poprzez obsługę, rabaty, aż po dostawy, a nawet zwroty i refundacje. Marki, które są w stanie zarządzać, analizować i działać na ich podstawie, będą tymi, które utrzymają się w nadchodzących latach.

ANEGISFirma ANEGIS partneruje tegorocznej edycji wydarzenia Expert Summit. Konferencja jest poświęcona technologiom Microsoft. Eksperci ANEGIS - Krzysztof Nogieć, architekt Azure, i Michał Rurarz, business development manager - wystąpią w charakterze prelegentów i zaprezentują wyjątkowe możliwości systemu Microsoft Dynamics 365 i wykorzystania usług kognitywnych w rozwoju biznesu dostępnych na platformie chmurowej Azure. Expert Summit 2022 to także wirtualne Targi Pracy IT i Targi Usług IT. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zapoznać się z ofertą rekrutacji oraz produktów i usług wystawców na ich wirtualnych stoiskach. W tym roku wydarzenie odbędzie się 9 listopada w formie spotkania online. Udział w konferencji jest bezpłatny.

L systems logoKażdego dnia na całym świecie systemy ERP efektywnie wspierają działania biznesowe przedsiębiorstw. W zależności od branży oczekiwania i wymagania funkcjonalne systemu mogą się różnić.

Back to top