Newsletter


RAPORT ERP - PERSPEKTYWY 2017

loading...
2013_IFS_160x200

Dwukrotne przyspieszenie czasu obsługi klienta dzięki Oracle Cloud

oracle 120Firma Transition Technologies S.A. stosuje usługi Oracle Management Cloud do kontroli działania własnych aplikacji zainstalowanych u klientów i proaktywnego zarządzania tymi środowiskami.

Czytaj więcej...

System zarządzania środkami pieniężnymi w Provident Polska

bonair logoProvident Polska jest dużą międzynarodową instytucją finansową, należącą do grupy International Personal Finance (IPF), która od 2007 r. jest notowana na londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a od roku 2013 także na Giełdzie w Warszawie. IPF działa w 13 krajach na całym świecie i planuje rozwój na kolejnych rynkach. W Polsce firma istnieje ponad 18 lat i jest liderem na rynku pożyczek gotówkowych. W oddziałach na terenie całego kraju pracuje ponad 2 tys. osób, a sieć handlową tworzy ok. 8,5 tys. Doradców Klienta.

Czytaj więcej...

W kwestii bezpieczeństwa IT nie ma miejsca na zaufanie, czyli nauki płynące z kryzysu pewnej firmy hostingowej...

W kwestii bezpieczeństwa IT nie ma miejsca na zaufanie. Chcąc zredukować ryzyko włamania do infrastruktury IT, firma powinna monitorować aktywność swoich pracowników… także zatrudnionych przez siebie administratorów IT. Jak pokazuje niedawny przykład, zasada ta w szczególności dotyczy branż dysponujących wartościowymi danymi – w tym m.in. firm hostingowych.

Czytaj więcej...

Atlas Ward rozwija się w chmurze

Firma Atlas Ward to wrocławska spółka specjalizująca się w kompleksowych rozwiązaniach obejmujących projektowanie, produkcję i realizację obiektów o konstrukcji stalowej i żelbetowej. Ze względu na konieczność zwiększenia skuteczności komunikacji w rozproszonej strukturze spółki oraz standaryzacji używanego oprogramowania, kierownictwo firmy podjęło decyzję o wprowadzeniu usług Office 365.

Czytaj więcej...

Sukces pierwszego wdrożenia beaconów w centrum handlowym w Polsce

W drugiej połowie kwietnia, centrum outlet FACTORY Poznań, jako pierwszy obiekt handlowy w Polsce, wykorzystał cyfrową technologię beaconów do promocji swoich salonów modowych. Przedsięwzięcie było prowadzone wspólnie z aplikacją mobilną Qpony. FACTORY jest pierwszą marką w Polsce, która wspólnie z Qpony ujawnia część danych, pokazujących skuteczność tej innowacyjnej formy komunikacji marketingowej.

Czytaj więcej...

Wdrożenie chmury hybrydowej przyspiesza sukces rynkowy Zenbox

Od debiutu rynkowego w 2012 r. Zenbox błyskawicznie zdobył ponad 5 000 klientów biznesowych na swoje usługi IT. Ten dynamiczny wzrost jest realnym zagrożeniem dla „wielkiej trójki”, tj. home.pl, nazwa.pl oraz 1&1. Na drodze do sukcesu firma musiała jednak stawić czoła wyzwaniom związanym z zapewnieniem stabilności i odpowiednich zasobów dla dynamicznie rosnącego grona klientów. Rozwiązaniem okazała się migracja do chmury hybrydowej oferowanej przez poznańską firmę Beyond.pl. Jej udane wdrożenie otworzyło drogę innym firmom z polskiego i zagranicznego rynku.

Czytaj więcej...

FORTE HANDEL DLA GUMO-HURT

Firma GUMO – HURT Janusz Romanowicz działa w branży motoryzacyjnej od 1993 roku. Specjalizuje się w sprzedaży hurtowej i detalicznej opon, felg oraz dętek. Prowadzi również działalność serwisową oraz wymianę opon w motocyklach, samochodach osobowych, ciężarowych oraz maszynach rolniczych. Dzięki współpracy z krajowymi oraz zagranicznymi producentami i hurtowniami gwarantuje swoim Klientom lepszą dostępność towarów oraz szeroki asortyment z uwzględnieniem rzadko spotykanych rozmiarów opon i felg. Znacząca część sprzedaży realizowana jest poprzez odbiorców hurtowych, z którymi firma GUMO-HURT stale współpracuje.

Czytaj więcej...

Spójne środowisko biznesowego rozwoju

Kaaral Polska, oficjalny dystrybutor wysokiej klasy, profesjonalnych kosmetyków, skierowanych do zakładów fryzjerskich, wdrożył rozwiązanie 7 Business Ship Control. Bezpłatna aplikacja, działająca w ramach systemu magazynowo – sprzedażowego WF-Mag, dostarczona przez firmę kurierską Siódemka SA, ma za zadanie zoptymalizować i przyśpieszyć proces wysyłki towarów. Rozwiązanie funkcjonuje w spółce Kaaral od marca 2012 roku.

Czytaj więcej...

Ergo Arena zarządza majątkiem ze STOCK

Firma SmartMedia Sp. z o.o. na zlecenie Urzędu Miasta Sopotu usprawniła funkcjonowanie Ergo Areny – najnowocześniejszej hali widowiskowo-sportowej w Polsce. Dzięki wdrożeniu rozwiązania STOCK wspomagającego proces zarządzania majątkiem, Urząd Miasta Sopotu zyska czas, zaoszczędzi pieniądze i energię potrzebne do przeprowadzania inwentaryzacji tak dużego obiektu.

Czytaj więcej...

Sieć bezprzewodowa w Autoneum

Autoneum jest jednym z wiodących dostawców produktów i usług dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma opracowuje i produkuje komponenty, moduły i zintegrowane systemy służące do izolacji termicznej oraz akustycznej samochodów. Polski oddział Autoneum, chcąc zautomatyzować produkcję w fabryce w Katowicach, zdecydował się na wdrożenie, zaproponowanej przez SKK SA, sieci bezprzewodowej.

Czytaj więcej...

Mój e-biznes – 4myCar.pl

COMARCHInternetowy sklep 4myCar.pl działa na polskim rynku od maja 2010 roku. Firma zajmuje się internetową sprzedażą produktów samochodowych: środków i artykułów do pielęgnacji pojazdów, olejów silnikowych, płynów eksploatacyjnych oraz innych akcesoriów samochodowych. ideą sklepu jest dostarczanie kierowcom wszystkiego, co potrzebne, aby właściwie zadbać o samochód – zarówno pod względem estetycznym, jak i eksploatacyjnym. o handlu w sieci z pomocą rozwiązań Comarch rozmawiamy z Piotrem Hantulikiem – właścicielem sklepu 4myCar.pl.

Czytaj więcej...

Sprzedaż mobilna w FoodCare

ASSECO BSZe względu na dynamikę rynku oraz dużą konkurencję wśród producentów FMCG firma FoodCare, która już kilka lat wcześniej zainwestowała w narzędzia informatyczne wspomagające sprzedaż, podjęła strategiczną decyzję o unowocześnieniu swoich rozwiązań. Jej konsekwencją było wdrożenie nowoczesnej platformy informatycznej obsługującej zadania sprzedażowe oraz okołosprzedażowe. Firma zdecydowała się na kontynuację współpracy ze spółką Asseco Business Solutions, dotychczasowym dostawcą użytkowanego systemu i implementację najnowszej wersji rozwiązania Asseco Mobile.

Czytaj więcej...

Wirtualizacja dla elastycznego udostępniania zasobów

FUJITSUZakup najnowszych technologii wirtualizacyjncych pozwoli na elastyczne udostępnianie posiadanych zasobów. umożliwi to użytkownikom pracę z tym samym oprogramowaniem lub komputerem w dowolnej pracowni informatycznej na uniwersytecie bez względu na fizyczną maszynę, terminal, z którego korzystają - Tomasz Wilczyński, Zastępca Dyrektora RCI

Czytaj więcej...

Platforma WEB dla rynku paliwowego

W Slovnaft Polska zakończono w tym roku wdrożenie Portalu IFS B2B (Business to Business) – rozwiązania firmy IFS w technologii WEB, które przyczyniło się do znacznego usprawnienia obsługi klientów.

Czytaj więcej...

Reengineering rozwiązań SD

 Po 8 latach korzystania z SAP Relpol zdecydował się na kompleksową przebudowę systemu w dziedzinie sprzedaży i dystrybucji. Duży zakres zmian sprawił, że efektywniejsze okazało się za-projektowanie i wdrożenie SAP w tym obszarze niejako od początku – na miarę obecnych i przy-szłych potrzeb.

Czytaj więcej...

Macrologic w Contact Administration

Najważniejszym celem przy wyborze rozwiązania informatycznego było dla Contract Administration zapewnienie swoim klientom całkowitego bezpieczeństwa i poufności powierzonych nam danych. Te elementy są podstawą działalności firmy, dzięki czemu nasi klienci powierzając nam informacje, obdarzają nas zaufaniem, którego nie wolno nam nadużyć.

Czytaj więcej...

Czas na MSR i MSSF w systemie SAP

BCC - dostawca systemów ERP, Business Intelligence, CRMUnijne przepisy prawne zobowiązują wszystkie spółki giełdowe do raportowania zgodnie ze standardami MSR/MSSF. Dla firm notowanych na giełdzie oraz ich spółek zależnych oznacza to konieczność zmian w sprawozdawczości, a także wdrożenia w systemie SAP funkcjonalności wspierającej raportowanie według MSR.

Czytaj więcej...

System zarządzania dokumentami w firmie logistycznej Cargoforte

Cargoforte jest firmą logistyczną zajmującą się spedycją i transportem ładunków w kooperacji z firmami przewozowymi. Firma odpowiada za organizację procesu logistycznego i terminowe dostarczenie towaru.


Czytaj więcej...

Jakość w systemie

MIS S.A., specjalizująca się w rozwiązaniach wspierających zarządzanie wiedzą i informacją  wdrożyła system obiegu dokumentów jakościowych w Coca-Cola HBC Polska. Rozwiązanie mis-Partner21/ISO zostało dostosowane do rozbudowanych potrzeb Firmy w tym zakresie.

Czytaj więcej...

loading...
loading...
loading...

Firmy obrały kierunek na zaawansowaną...

Za trzy lata 75 proc. średnich i dużych firm będzie stosować zaawansowane systemy analityczne –...

W chmurę, czy nie w chmurę? Oto jest pytanie!

Polecamy ciekawy materiał (niestety w wersji anglojęzycznej) przygotowany przez Konsultanta...

Analityka danych wciąż mało popularna

Narzędzia do analizy danych pozwalają firmom lepiej kontrolować koszty i dostosowywać ofertę do...

Internet rzeczy i chmura - na to postawi...

Firmy będą odchodzić od tradycyjnych technologii, a nowe, które będą filarami cyfrowej...

Nakłady firm na cyberbezpieczeństwo będą...

Branża zajmująca się bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni w bieżącym roku spodziewa się...

bpsc slide panel right340x270
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel

navireo 315x270

 

Show Panel
  • eq system banner2