AWS i SAP rozszerzają współpracę, by ułatwiać klientom korzystanie z AI
SAPAmazon Web Services (AWS), spółka należąca do Amazon.com i SAP SE ogłosiły rozszerzoną, strategiczną współpracę w celu przekształcenia nowoczesnego planowania zasobów przedsiębiorstwa w chmurze (ERP) i wsparcia przedsiębiorstw w tworzeniu nowych możliwości oraz zwiększeniu wydajności dzięki możliwościom generatywnej sztucznej inteligencji (AI). Wspólnym założeniem AWS i SAP jest ułatwianie klientom wdrażania rozwiązania RISE with SAP w środowisku AWS.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
AWS był pierwszym dostawcą usług w chmurze certyfikowanym do obsługi portfolio SAP, a dziś tysiące firm korzysta z rozwiązań SAP przy wsparciu AWS, aby w pełni wykorzystywać swoje aplikacje o znaczeniu krytycznym. Teraz klienci SAP i AWS będą mogli łatwiej wykorzystywać możliwości generatywnej sztucznej inteligencji do zarządzania kluczowymi danymi biznesowymi, aby stać się bardziej wydajnymi, elastycznymi i zrównoważonymi organizacjami” – mówi Matt Garman, przyszły CEO AWS.


Partnerstwa takie jak ta współpraca z AWS mają kluczowe znaczenie, ponieważ osadzamy generatywne rozwiązania AI w naszych aplikacjach ERP, aby klienci mogli wprowadzać innowacje szybciej i sprawniej. Oprócz dostarczania nowoczesnego ERP w chmurze naszym wspólnym klientom, z satysfakcją wspieramy Amazon w ich własnej podróży transformacyjnej, w ramach której wdrażają RISE with SAP w pionierskich obszarach, takich jak Project Kuiper - inicjatywa satelitarna Amazon, mająca na celu zwiększenie globalnego dostępu szerokopasmowego – dodaje Christian Klein, CEO SAP SE.


Kluczowe obszary, w ramach których AWS i SAP rozszerzają swoje partnerstwo to:
  • Integracja dużych modeli językowych z Amazon Bedrock i Generative AI Hub w ramach SAP AI Core – generatywne modele AI z Amazon Bedrock, w tym rodzina modeli Anthropic Claude 3 i Amazon Titan, są teraz dostępne w Generative AI Hub SAP, aby wspierać klientów SAP w szybkim wdrażaniu AI i modernizowaniu kluczowych procesów biznesowych, w oparciu o rozwiązania SAP.
  • Wykorzystanie przez SAP chipów AWS do szkolenia i wdrażania przyszłych ofert SAP Business AI – SAP planuje wykorzystać chipy AWS – AWS Trainium i AWS Inferentia – stworzone specjalnie dla współpracy z AI do szkolenia i wdrażania przyszłych ofert SAP Business AI.
  • Zwiększenie wydajności RISE with SAP na AWS – dzięki dostępności Amazon EC2 High Memory U7i nowej generacji, SAP i AWS zapewniają klientom pamięć i elastyczność, wymagane do uruchamiania największych, najbardziej złożonych, globalnych implementacji rozwiązań SAP.
  • Wybór RISE with SAP przez Amazon's Project Kuiper – satelitarna sieć szerokopasmowa Amazon wdraża usługę RISE with SAP, aby wesprzeć obsługę złożonego łańcucha dostaw i operacji produkcyjnych oraz uzyskać najlepszą wydajność i największą wartość w ramach swoich platform o kluczowym znaczeniu. Uruchamianie SAP na AWS pozwala Kuiper korzystać z najnowszych możliwości SAP Business AI w ramach RISE with SAP, aby wspomagać transformację poprzez szybkie śledzenie decyzji firmy oraz zwiększenie ogólnej wydajności i produktywności.

Szczegółowe informacje o partnerstwie SAP i AWS zostaną ogłoszone na konferencji SAP Sapphire, która odbędzie się 3-5 czerwca w Orlando.

Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top