SAP wprowadza kolejne innowacje z zakresu Business AI
SAPPodczas dorocznej konferencji SAP Sapphire, SAP zaprezentował kolejne innowacje i ogłosił partnerstwa w zakresie generatywnej sztucznej inteligencji. Firma wprowadza kolejne rozwiązania z zakresu Business AI do swojego portfolio narzędzi chmurowych dla przedsiębiorstw, wspierających kluczowe procesy biznesowe. Rozwija także współpracę z partnerami, którzy intensywnie pracują nad nowymi możliwościami wykorzystywania sztucznej inteligencji. To ważne kroki, które pokazują, w jaki sposób SAP rozwija strategię biznesową w erze sztucznej inteligencji.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Innowacje z zakresu Business AI, które ogłaszamy na SAP Sapphire w 2024 roku, na nowo zdefiniują sposób działania przedsiębiorstw. Nowości i partnerstwa z zakresu sztucznej inteligencji, wprowadzane przez SAP, są elementem strategii, w ramach której nasi klienci otrzymują rewolucyjną technologię, zapewniającą rzeczywiste wyniki. Dzięki temu mogą rozwijać swoją zwinność i kreatywność, które są kluczowymi składnikami sukcesu w dzisiejszym, dynamicznie zmieniającym się krajobrazie biznesowym – mówi Christian Klein, CEO i członek zarządu SAP SE.


AI znaczy Biznes

Wdrażając sztuczną inteligencję biznesową w swoich rozwiązaniach dla przedsiębiorstw, SAP udostępnia użytkownikom informacje, umożliwiające osiąganie lepszych wyników i podnoszenie poziomu kreatywnego rozwiązywania problemów. Przykłady obejmują raporty generowane przez AI w rozwiązaniach SAP SuccessFactors, które dostarczają menedżerom informacji do rozmów o wynagrodzeniach, a także możliwości prognozowania w rozwiązaniach SAP Sales Cloud, które przewidują kombinacje najbardziej prawdopodobne do generowania sprzedaży. Jednocześnie, duże modele językowe od Amazon Web Services, Meta i Mistral AI będą teraz dostępne w Generative AI Hub na platformie SAP Business Technology Platform. Ta funkcja w ramach infrastruktury SAP AI Core ułatwia użycie generatywnej sztucznej inteligencji w aplikacjach SAP.

Generatywny copilot AI Joule od SAP, który szybko sortuje i nadaje kontekst danym z wielu systemów w celu przyspieszenia automatyzacji i usprawnienia procesu podejmowania decyzji, zostanie wdrożony w całym portfolio rozwiązań firmy. Joule został uruchomiony w rozwiązaniach SAP SuccessFactors jesienią ubiegłego roku, a teraz będzie także dostępny w rozwiązaniach SAP S/4HANA Cloud i innych, w tym w SAP Build i SAP Integration Suite. Do końca roku ma być także dostępny w ramach SAP Ariba i SAP Analytics Cloud. SAP ogłosił również plany dalszej rozbudowy asystenta biznesowego Joule, poprzez zintegrowanie go z Microsoft Copilot, by możliwe było uzyskiwanie jeszcze bogatszych danych. Ta głęboka, dwukierunkowa integracja zapewni użytkownikom ujednolicone środowisko zintegrowane z przepływem pracy, umożliwiając płynny dostęp do informacji i interakcję z aplikacjami biznesowymi w SAP i Microsoft 365.

Reagując na rosnące znaczenie sztucznej inteligencji w biznesie, SAP intensyfikuje też swoje zaangażowanie w kształtowanie zasad właściwej, niezawodnej i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji, których firma jest pionierem. SAP wdraża 10 zasad przewodnich z rekomendacji UNESCO w sprawie etyki przy zastosowaniu sztucznej inteligencji, które mają na celu zapewnienie, że technologie AI są opracowywane i wykorzystywane w sposób, który szanuje prawa człowieka, promuje sprawiedliwość i przyczynia się do zrównoważonego rozwoju.

Partnerstwa, które skalują innowacje

SAP rozwija także współpracę z najlepszymi w swojej klasie liderami technologicznymi, aby pogłębiać możliwości wykorzystania generatywnej sztucznej inteligencji dla przedsiębiorstw. Poza ogłoszoną już, rozszerzoną współpracą z AWS i Microsoft, firma rozwija także partnerstwa z Google Cloud, Meta, Mistral AI i NVIDIA. Te relacje pozwolą na wykorzystanie technologii współpracującej z AI do dynamicznego wdrażania innowacji i dostarczania jak najlepszych wyników w świecie rzeczywistym.

  • Google Cloud – SAP i Google Cloud pogłębiają swoje partnerstwo, wykorzystując sztuczną inteligencję biznesową, aby pomóc przedsiębiorstwom lepiej przewidywać i ograniczać ryzyko związane z łańcuchem dostaw w celu zminimalizowania zakłóceń i utrzymania optymalnych poziomów zapasów. Firmy zintegrują Joule i SAP Integrated Business Planning for Supply Chain z Google Cloud Gemini i Google Cloud Cortex Framework.
  • Meta – SAP wykorzysta Meta Llama 3 do generowania skryptów, które renderują wysoce spersonalizowane aplikacje analityczne w SAP Analytics Cloud. Model sztucznej inteligencji nowej generacji Meta wyróżnia się niuansami językowymi i zrozumieniem kontekstu.
  • Mistral AI – SAP doda również nowe duże modele językowe od Mistral AI, globalnej firmy z siedzibą w Paryżu, specjalizującej się w generatywnej sztucznej inteligencji, do możliwości Generative AI hub w SAP AI Core.
  • NVIDIA – SAP i NVIDIA Corporation rozwijają partnerstwo międzyproduktowe w celu wzajemnego osadzenia najnowocześniejszych technologii w aplikacjach biznesowych dla przedsiębiorstw.
Technologia chmurowa, która napędza elastyczność i zrównoważony rozwój

Sukces biznesowy w erze sztucznej inteligencji oznacza także obecność w chmurze. SAP sprawia, że przejście do chmury jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej dzięki inicjatywom, które pomagają klientom znaleźć partnerów z doświadczeniem potrzebnym do złożonych transformacji SAP S/4HANA Cloud. Innowacje w chmurze, ogłoszone podczas Sapphire to m.in. funkcje, które pomagają organizacjom mierzyć, zarządzać i realizować strategie zrównoważonego rozwoju. SAP Sustainability Control Tower i SAP Sustainability Footprint Management śledzą teraz ślad węglowy na dużą skalę i pomagają firmom spełniać standardy regulacyjne.

Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top