Newsletter


RAPORT ERP - PERSPEKTYWY 2017

loading...
2013_IFS_160x200
loading...

Nowe technologie – partner w zarządzaniu procesami handlowymi

Nowoczesny handel nie mógłby istnieć bez nowych technologii. Dzięki innowacyjnym systemom IT, dyrektor działu handlowego (Chief Sales Officer) może zwiększyć efektywność swoich pracowników, skracając przy tym czas realizacji planów sprzedażowych. Pracownik handlowy, wyposażony w odpowiednią aplikację mobilną, zintegrowaną z centralnym systemem ERP, jest w stanie znacznie usprawnić spotkania z klientami oraz wydajniej wykonywać wszystkie swoje obowiązki.

Czytaj więcej...

Indykpol wybrał swój system SFA

Znana nie tylko z doskonałej jakości wyrobów drobiowych, ale również silnie wyśrubowanych wysokich standardów jakościowych i organizacyjnych firma Indykpol, po intensywnej serii testów porównawczych, obejmujących czołówkę producentów rozwiązań SFA / FFM dla wsparcia sieci sprzedażowych, wybrała eLeader Mobile Visit jako mobilną aplikację dla przedstawicieli handlowych w terenie.

Czytaj więcej...

Współczesny handel musi stać się cyfrowy

sap logoTransformacja cyfrowa, rozwój technologii mobilnych oraz chmury obliczeniowej – to główne trendy, które zdominują polski handel w 2016 roku. O tym, jak przedsiębiorcy mogą wyjść poza standardowe schematy i wykorzystać je, by zaangażować współczesnego klienta dyskutowano podczas SAP Innovation Day 2016, które odbyło się 23 czerwca w Warszawie.

Czytaj więcej...

Salesbook debiutuje na Windows 10

Zaawansowane rozwiązanie mobilne wspierające sprzedaż jest dostępne od lutego na platformie Microsoft Universal Windows Platform (UWP). Tym samym aplikacja dołącza do portfolio usług wspierających mobilnych pracowników, wykorzystujących smartfony i tablety jako podstawowe narzędzia pracy.

Czytaj więcej...

Jaki jest polski klient 2.0?

Klient 2.0 nie czeka, nie dostosowuje się, chętnie przedkłada świat cyfrowy nad realny i jest bardzo sceptyczny wobec tradycyjnych form reklamy. Lubi kupować w Internecie – dzięki takim jak on polski rynek e-handlu rozwija się najszybciej w Unii Europejskiej ze stopą wzrostu 21,7%. Poznaj bliżej klienta 2.0.

Czytaj więcej...

Comarch wdroży system Field Service Management w Grupie KRUK

comarchFirma Comarch podpisała kontrakt z Grupą KRUK, liderem rynku zarządzania wierzytelnościami w Europie Centralnej, na wdrożenie i utrzymanie rozwiązania Field Service Management. Rozwiązanie to inteligentnie automatyzuje rozdzielanie zadań dla pracowników terenowych Grupy.

Czytaj więcej...

Comarch stworzył pierwszą na świece aplikację wspierającą sprzedaż dedykowaną dla branży horeca

comarchBranża HoReCa obejmująca sektor hotelarski, restauracyjny oraz gastronomiczny jest jedną z najszybciej rozwijających się w Europie. Firma Comarch, w ramach rodziny systemów wspierających sprzedaż Comarch SFA, stworzyła pierwszą aplikację, która odpowiada na specyficzne wymagania tej właśnie branży.

Czytaj więcej...

UNIQA automatyzuje pracę sił sprzedaży z rozwiązaniem Comarch

COMARCHComarch zakończył sukcesem projekt wdrożenia w grupie UNIQA Polska nowej odsłony platformy internetowej wspierającej sprzedaż ubezpieczeń oraz obsługę posprzedażową.

Czytaj więcej...

Roleski rozwija sprzedaż w terenie z systemem mobilnym SFA

Firma Roleski, która od lat stawia na rozwój w obszarze technologii produkcji oraz oferty asortymentowej, postanowiła zoptymalizować pracę swoich przedstawicieli handlowych. Wdrożenie systemu INFINITE SFA jest dla wiodącego polskiego producenta musztard, majonezów i keczupów ważnym krokiem w kierunku rozwoju sprzedaży w terenie poprzez automatyzację procesu obsługi zamówień, zarządzania czasem pracy oraz raportowania.

Czytaj więcej...

Światowe marki wybierają Comarch SFA Online Distribution

comarchWedług najnowszego raportu Gartnera „Hype cycle for consumer goods” jednym z najważniejszych trendów przez najbliższe lata będzie Supply Chain Big Data Analytics. Według Noha Tohamy, eksperta z firmy Gartner analiza Big Data usprawnia procesy w łańcuchu dostaw od zwykłej widoczności stanów magazynowych do zarządzania aktywami i ryzykiem. Badania pokazują, że w 2013r. aż 72% przedsiębiorstw nadal pracowało nad zdefiniowaniem własnego business case dla inwestycji w technologie wykorzystujące Big Data w łańcuchu dostaw.

Czytaj więcej...

Mobilne zarządzanie produkcją

Twórcy ePlaneo, czyli innowacyjnej platformy pozwalającej na zarządzanie procesem produkcyjnym online, nie spoczywają na laurach. Po sukcesach pierwszych wdrożeń przyszedł czas na kolejną funkcjonalność - aplikację mobilną, która pozwala na nadzorowanie produkcji niemal z dowolnego miejsca na świecie, przy użyciu telefonu lub tabletu.

Czytaj więcej...

Finansowe aspekty wyboru systemu mobilnego SFA/CRM

Mobilne systemy SFA/CRM są obecnie jednymi z kluczowych narzędzi wspierających codzienną pracę rozproszonych zespołów sprzedażowych. Mają one za zadanie wspomagać przedstawicieli handlowych w umiejętnym zarządzaniu własnym czasem pracy oraz realizacji powierzanych im zadań. Często pozwalają na dostęp do kompletnych informacji o rynku oraz historii relacji z działającymi na nim punktami sprzedaży, tym samym kompleksowo zastępując szereg popularnych atrybutów handlowca takich jak: fax, terminarz, notatnik czy foldery ofertowe, itd.

Czytaj więcej...

Comarch z pomocą inwestorom giełdowym

comarchComarch wdrożył kolejną aplikacje mobilną dla inwestorów giełdowych – inwestorzy posiadający rachunek maklerski w DM ING Securities mają możliwość składania zleceń oraz podglądu stanu portfela i notowań giełdowych na urządzeniach przenośnych z systemem operacyjnym Android i iOS dzięki aplikacji Makler Mobile.

Czytaj więcej...

Szyfrowanie bazy danych z Comarch ERP Mobile Sprzedaż

comarchComarch ERP Mobile Sprzedaż w swojej najnowszej wersji 2015.6 została wyposażona w funkcjonalność szyfrowania bazy danych, co zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo!

Czytaj więcej...

Trzy cechy dobrej aplikacji mobilnej

oracle logo plAplikacje mobilne dają firmom szansę na nadanie jasnego komunikatu wyróżniającego się wśród szumu marketingowego. Aby wyszukiwać informacje, użytkownicy urządzeń mobilnych coraz częściej używają aplikacji mobilnych, a nie przeglądarek. Najnowsze badanie przeprowadzone przez firmę Nielsen pokazało, że uzyskując dostęp do mediów, użytkownicy przez 89% czasu korzystają z aplikacji mobilnych, a tylko przez 11% czasu z przeglądarki.
 

Czytaj więcej...

Comarch wprowadza nowoczesne rozwiązanie na Apple Watch dla ING

comarchW App Store udostępniona została nowa wersja aplikacji ING Business, opartej na Comarch Mobile Banking, wpierająca obsługę Apple Watch. Oferowane przez ING Bank Śląski rozwiązanie jest jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań mobilnych dostępnych na polskim rynku.
 

Czytaj więcej...

Użytkownicy urządzeń mobilnych - raport

Salesforce logo„2014 Mobile Behavior Report” firmy Salesforce mówi o skali wykorzystania przez społeczeństwo urządzeń mobilnych. W raporcie ukazano m.in. konsumenckie trendy zachowań, które dla biznesu mogą być podpowiedzą, jak dostosowywać się do preferencji i oczekiwań klientów.

Czytaj więcej...

FRUKT zmobilizował swoich handlowców dzięki Comarch ERP Mobile Sprzedaż

comarchDziałający w kilku województwach południowej polski dystrybutor artykułów spożywczych FRUKT wdrożył w pracy swoich handlowców aplikację mobilną Comarch ERP Mobile Sprzedaż.

Czytaj więcej...

Hurtownia motoryzacyjna BERDA bardziej mobilna dzięki Comarch ERP Mobile Sprzedaż

COMARCH ERP MOBILE SPRZEDAZDystrybutor produktów motoryzacyjnych i przemysłowych spółka BERDA zintegrował dotychczas wdrożony system Comarch ERP XL z aplikacją mobilną Comarch ERP Mobile Sprzedaż. Aplikacja Comarch, krakowskiego producenta systemów ERP wspomaga codzienną pracę przedstawicieli handlowych w terenie.

Czytaj więcej...

Aplikacje mobilne definiują nowe oblicze biznesu

W nowym badaniu Oracle prawie 55% przedstawicieli „pokolenia Millenium” (zwane także Generacją Y – ludzie urodzeni w latach 80. i 90. XX wieku) stwierdziło, że złe doświadczenia z aplikacjami mobilnymi danej firmy skutecznie zniechęciłyby ich do skorzystania z jej produktów lub usług.

Czytaj więcej...

Gartner docenia system Comarch SFA

comarchProducenci dóbr konsumpcyjnych coraz większy nacisk kładą na nowoczesne technologie, ułatwiające przedstawicielom handlowym bardziej efektywną i wydajną sprzedaż, a które wykraczają daleko poza funkcjonalności związane z dokonywaniem transakcji. Tak wynika z raportu Gartner Market Guide for Retail Execution and Monitoring Solutions for the Consumer Goods Industry, opublikowanego w kwietniu 2015 r.

Czytaj więcej...

Jak beacon może zrewolucjonizować obsługę klienta?

Dzisiaj ibeacony to sprawa pionierów, ale ta sytuacja niedługo się zmieni. Według danych Business Insider w 2014 roku zaledwie 3% firm śledziło zachowanie swoich klientów offline, ale chęć wprowadzenia tego rozwiązania w przeciągu najbliższych 5 lat zadeklarowało już 72% z nich. iBeacony staną się częścią naszej codzienności. Nic dziwnego: jak żadne inne rozwiązanie pozwalają zbliżyć się do potrzeb klientów i odpowiedzieć na trend research online purchase offline (oraz na jego przeciwieństwo – testowanie i przymierzanie w sklepach stacjonarnych, a zakup w sieci).

Czytaj więcej...

Comarch Internet Banking w Banku Gospodarstwa Krajowego

comarchCA Consulting, spółka należąca do grupy Comarch, podpisała z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę na wdrożenie aplikacji bankowości elektronicznej. Przedmiotem umowy jest dostarczenie i wdrożenie w BGK rozwiązania Comarch Internet Banking, jak również świadczenie usług gwarancyjnych i serwisowych z nim związanych.

Czytaj więcej...

Efektywna mobilność w biznesie

Obecnie nie tylko korporacje, ale także średnie i małe firmy dostrzegają korzyści płynące z wykorzystania nowoczesnych, zaawansowanych narzędzi informatycznych takich jak systemy SAP. Uświadamiają sobie, że stosowanie ich pozwoli na optymalizację kosztów i usprawnienie procesów wewnątrz organizacji. Coraz częściej korzystają również z urządzeń mobilnych i aplikacji biznesowych, które umożliwiają i wspomagają zdalne zarządzanie.

Czytaj więcej...

Banki potrzebują strategii mobilnej

Jak prognozuje Gartner, do 2016 roku 25 proc. spośród 50. największych światowych banków otworzy swoje własne sklepy z aplikacjami bankowymi. Jednak jak wskazują eksperci, duże zainteresowanie rozwiązaniami mobilnymi wśród klientów nadal stanowi dla banków spore wyzwanie i pociąga za sobą konieczność wdrożenia tzw. strategii mobilnej.

Czytaj więcej...

Rewolucja mobilna – znak naszych czasów

Wzrost popularności smartfonów przyczynił się do powstania świetnie prosperującego rynku aplikacji mobilnych. Pomaga to przedsiębiorstwom zwiększać produktywność, ponieważ mogą udostępniać personelowi skuteczne, wygodne narzędzia i zmienić na lepsze styl ich pracy.

Czytaj więcej...

System ERP INSIGNUM wzbogacony o nowy moduł - Handel Mobilny

Oprogramowanie klasy ERP INSIGNUM zyskało nowe funkcjonalności. System został wzbogacony o aplikację „Handel Mobilny”, wspomagającą pracę „Presellerów” i „Vansellerów”.

Czytaj więcej...

14 raz bardziej mobilny system ERP Oracle E-Business Suite

oracle logo plFirma Oracle przedstawiła 14 aplikacji mobilnych powiązanych z pakietem Oracle E-Business Suite.

 

Czytaj więcej...

Mobilne aplikacje od stażysty do prezesa

Sprawdzanie e-maili, praca w grupie, zarządzanie kosztami czy nawet kierowanie firmą – to wszystko umożliwiają pracownikom mobilne aplikacje. Technologie wkraczają szturmem do biur? Tak, ale wciąż robią to kuchennymi drzwiami. Ze smartfonów korzysta blisko 40% populacji Europy Wschodniej , a w Polsce używanych jest 27 mln tego typu urządzeń . Zyskują także tablety. Firmy wciąż jednak mają problemy z wdrażaniem korporacyjnych aplikacji - 60% pracowników rezygnuje z nich ze względu na ich zbyt niską funkcjonalność .

Czytaj więcej...

Mobilność podstawą efektywnych działań sprzedażowych

Potrzeba mobilności kształtuje i determinuje obecnie większość działań w biznesie. Aby sprawnie i kompleksowo realizować działania sprzedażowe, firmy muszą mieć dostęp do aktualnych informacji w dowolnym miejscu i czasie – zadaniem technologii mobilnej klasy SFA jest stworzyć taką możliwość.

Czytaj więcej...

EPICOR wprowadza nowe aplikacje dla Windows Phone 8

EPICOREpicor przedstawił podczas dorocznej konferencji dla klientów dwie najnowsze aplikacje mobilne dla Windows Phone® 8. Aplikacje – Expenses oraz Time Entry – zostały zaprojektowane w celu usprawnienia zapisów, poprawy dokładności prowadzonych działań, efektywniejszego wykorzystania czasu, a także możliwości śledzenia wydatków przez pracowników terenowych.

Czytaj więcej...

EXACT ułatwia pracę zdalną dzięki nowym aplikacjom

EXACTFirma Exact prezentuje HR Self Service app – aplikację, dzięki której każdy pracownik może zdalnie wykonywać służbowe obowiązki. Oferta firmy poszerzyła się także o aplikacje dedykowane sprzedawcom, konsultantom i project managerom.

Czytaj więcej...

Chmura dla sprzedawców

COMARCHKrakowski Comarch wprowadza model chmury do oferty systemów mobilnych klasy SFA. Rozwiązanie Comarch SFA Cloud - system wsparcia mobilnych przedstawicieli handlowych w chmurze - jest już dostępne w języku niemieckim. Jak zapowiada zarząd spółki, wkrótce będzie dostępne także w wersji polskiej i rosyjskiej.

Czytaj więcej...

Zarządzanie dużymi firmami za pomocą smartfona

Firmy logistyczne będą inwestować w systemy IT – takie wnioski płyną z poznańskiego Polskiego Kongresu Logistycznego. Coraz popularniejsze stają się otwarte i elastyczne systemy zarządzania przedsiębiorstwami, głównie ze względu na to, że są one tańsze. Dają one firmom szansę szybszej reakcji na zmiany na rynku i umożliwiają pracę z oprogramowaniem zewnętrznym. Dzięki nim nawet dużymi firmami można zarządzać za pomocą smartfona. Tym samym firmy odchodzą od skomplikowanych systemów zamkniętych, których wdrażanie jest długotrwałe i kosztowne, a każdorazowa aktualizacja systemu wymaga zmiany przez dostawcę.

Czytaj więcej...

Comarch ERP iFaktury24 już dostępny na urządzeniach mobilnych

COMARCHMaj to czas przełomowych zmian w Comarch ERP iFaktury24, skierowanej do mikro i małych przedsiębiorstw aplikacji umożliwiającej prostą i kompleksową obsługę finansowo-księgową firm. Nowa wersja programu, prócz możliwości pracy na komputerach stacjonarnych, pozwala również korzystać z Comarch ERP iFaktury24 z każdego urządzenia mobilnego typu tablet, smartfon z dowolną platformą.

Czytaj więcej...

Comarch SFA z wyróżnieniem INNOVATIONSPREIS-IT 2014

COMARCH - ERP, CRMRozwiązanie Comarch SFA wspierające procesy sprzedażowe otrzymało nagrodę dla najbardziej innowacyjnych rozwiązań w swojej klasie i dostało wyróżnienie INNOVATIONSPREIS-IT 2014.

Czytaj więcej...

Comarch przygotował nową aplikację mobilną dla kierowników sprzedaży

COMARCH ERPComarch rozszerzył ofertę Comarch ERP Mobile o nową aplikację. Do mobilnej drużyny dołączył Comarch ERP Mobile Kierownik Sprzedaży, umożliwiający zarządzanie zespołem sprzedaży z poziomu jednej aplikacji, do której można zalogować się na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu. Dzięki funkcjonalności automatycznego dopasowywania się do dostępnej wielkości ekranu, użytkownik może pracować na smartfonie, tablecie czy komputerze PC.

Czytaj więcej...

8 najbardziej przydatnych aplikacji mobilnych w Twojej firmie

COMARCH - ERP, CRMMobilność to obecnie najważniejszy trend, który wpływa na rozwój każdej firmy. Coraz częściej smartfony, tablety lub kolektory danych służą nam do dokonywania tak zupełnie podstawowych, jak i bardziej zaawansowanych operacji. Począwszy od przesłania prostej wiadomości, poprzez wystawienie dokumentu, na raportowaniu kończąc.
 

Czytaj więcej...

Mobilne aplikacje w UE. 63 mld euro i 5 mln stanowisk do 2018 r.

Według najnowszego raportu Komisji Europejskiej (KE), rynek aplikacji mobilnych w krajach Unii Europejskiej do 2018 r. będzie zatrudniać blisko 5 mln osób, a jego przychody sięgną 63 mln euro. Jak wykazują badacze, deweloperzy z UE odpowiadają za 43% globalnych przychodów rynku aplikacji konsumenckich. Eksperci rynku IT podkreślają, że dane KE to powód do optymizmu, nie należy jednak zapominać o wyzwaniach, z którymi będzie musiał się zmierzyć rynek aplikacji w najbliższych latach.
 

Czytaj więcej...

Aplikacje na celowniku testerów

Wraz ze wzrostem znaczenia rozwiązań mobilnych dedykowanych biznesowi, coraz więcej organizacji decyduje się na zwiększenie wydatków IT związanych z testowaniem jakości aplikacji, zanim trafią one do końcowego użytkownika. Dla przykładu, jak pokazują dane Capgemini, już 24 proc. budżetu IT firm z sektora telekomunikacji, mediów i rozrywki jest przeznaczone na kontrolę jakości rozwiązań mobilnych. Zdaniem ekspertów, testowanie aplikacji zaczyna zyskiwać krytyczną rolę dla utrzymania dobrej reputacji firmy, ponieważ wśród końcowych użytkowników aplikacji obserwuje się coraz mniejszą tolerancję na błędy produkcyjne i usterki. Jednocześnie wiele przedsiębiorstw zaczyna postrzegać testowanie jako proces wymagający dostępu do specjalistycznej wiedzy i decyduje się go zlecić firmie zewnętrznej.

Czytaj więcej...

loading...

 

Chmura czy… chmura?
Oto jest pytanie

Podchodząc do tematu Chmury, można wybierać między hurraoptymizmem a entuzjazmem. Fala zwolenników Chmury jest tak wielka, że ci, którzy usiłują choćby delikatnie powątpiewać w jej potrzebę i znaczenie, postrzegani są jak maruderzy, przywiązani do archaicznych rozwiązań. Takie zjawisko zawsze towarzyszy nowym technologiom i modelom biznesowym. Wystarczy spojrzeć na pierwsze lata XXI wieku…
 
loading...
loading...

Tradycyjne zakupy odchodzą do lamusa

Czynnikiem decydującym o wyniku sprzedaży są wrażenia klientów towarzyszące zakupom. Tylko pod...

Elektroniczny obieg dokumentów wyprze...

Elektroniczny obieg dokumentów pozwala zaoszczędzić ponad dwie trzecie czasu, kosztów i...

Nadchodzi technologiczna rewolucja

Nadciąga trzecia rewolucja. Świat wirtualny, pełen inteligentnych urządzeń i multimedialnych...

Firmy obrały kierunek na zaawansowaną...

Za trzy lata 75 proc. średnich i dużych firm będzie stosować zaawansowane systemy analityczne –...

W chmurę, czy nie w chmurę? Oto jest pytanie!

Polecamy ciekawy materiał (niestety w wersji anglojęzycznej) przygotowany przez Konsultanta...

20170424 ERP dla produkcji
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel

navireo 315x270

 

Show Panel
  • eq system banner2