Big Data a tradycyjne analizy danych

WNPObecnie większość firm wie, jak zbierać, przechowywać i analizować swoje dane operacyjne – zauważa Tomasz Przybyszewski, dyrektor ds. sprzedaży Teradata Polska. - Jednak nowe nieustrukturyzowane typy danych są często zbyt zmienne i dynamiczne do efektywnego uchwycenia i zrozumienia w tradycyjny sposób.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
Zdaniem naszego rozmówcy, właśnie dlatego analitycy biznesowi, architekci, deweloperzy i menedżerowie w przedsiębiorstwach szukają metod, które pozwolą przekształcić ogromne ilości złożonych i nieustrukturyzowanych wolumenów danych w wartość biznesową i przewagę konkurencyjną na rynku. Z pomocą przychodzą rozwiązania Big Data.
W przeszłości w przedsiębiorstwach analiza danych charakteryzowała się tym, że im więcej mamy danych, tym więcej wiemy – wyjaśnia Tomasz Przybyszewski. - Kiedy mamy więcej danych, jesteśmy przygotowani do uzyskania przejrzystego obrazu działalności firmy oraz tego, co jest najważniejsze dla osiągnięcia sukcesu. W skrócie, im więcej wiemy, tym większe mamy pole działania i możemy zapewnić większą wartość biznesową dla naszego przedsiębiorstwa.
Przedstawiciel Teradata przekonuje, że koncepcja ta jest stosunkowo prosta i sprawdzona w przeszłości, jednak dziś danych jest po prostu zbyt dużo. Przedsiębiorstwa chcąc utrzymać pozycję na rynku, sięgają po nowe narzędzia, nowoczesne i zaawansowane rozwiązania analityczne typu Big Data.
Big Data bez względu na ilość i złożoność danych, umożliwia gromadzenie, zarządzanie i wykorzystywanie danych do uzyskania przewagi rynkowej i korzyści biznesowych – mówi Tomasz Przybyszewski. - Już obecnie widać, że wpływ rozwiązań analitycznych Big Data ma ogromny potencjał i to nie tylko w obszarach biznesowych.
Nasz rozmówca wskazuje na przykłady rozwiązań Big Data, które znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach związanych z życiem codziennym, m.in. w zapewnieniu lepszej jakości obsługi klientów, zwiększenia satysfakcji z dostarczanych usług, w zapewnieniu ochrony surowców i źródeł energii, w poprawie komunikacji, w procesie produkcji, a także w ochronie zdrowia.

Źródło: www.wnp.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top