Raportowanie i analiza produkcji. Rozwiązania BI w firmach produkcyjnych
COMARCHFirmy produkcyjne stoją przed trudnym wyzwaniem: jak w czasach niepewności gospodarczej zarządzać przedsiębiorstwem na wysoce konkurencyjnym rynku operującym w oparciu o niską marżę. Mimo że przedsiębiorstwa nie mają bezpośredniego wpływu na występujące czynniki zewnętrzne jak wzrost cen półproduktów, czy sytuację na rynku pracy, to analiza danych i uzyskanie efektu synergii jest możliwe dzięki integracji informacji o wielu procesach rozpatrywanych z różnych perspektyw.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Analiza jest przyszłością firm z sektora produkcyjnego i szansą na realny wzrost efektywności wykorzystania zasobów przedsiębiorstwa, szybkiego reagowania na obecne zagrożenia i wykorzystywania szans na dynamiczny rozwój swoich produktów.

Proces zarządzania produkcją wymaga ciągłego zbierania danych, ich przetwarzania i odpowiedniej wizualizacji wyników. Żeby móc tego dokonać firmy produkcyjne potrzebują wysoko wydajnych i niezawodnych systemów informatycznych, które pozwalają na integrację danych z wielu źródeł, ich oczyszczenie i walidację błędów, jak również odpowiednie przedstawienie wyników.

Comarch od blisko 20 lat wspiera średnie i duże firmy w obszarze poprawy efektywności produkcji. Ich dynamiczny rozwój nie byłby możliwy bez wsparcia ze strony nowych technologii analitycznych. Rozwiązania Comarch Business Intelligence dają możliwość śledzenia każdego etapu procesu produkcyjnego od zaopatrzenia magazynu w potrzebne materiały aż po powstanie gotowego wyrobu, zapewniając przy tym utrzymanie kontroli nad kosztami, jakością oraz wydajnością.

Pobierz darmowego ebooka „Raportowanie i analiza produkcji. Rozwiązania BI w firmach produkcyjnych” i sprawdź:
  • jaką rolę spełniają narzędzia controllingowe w przedsiębiorstwie produkcyjnym i jak produkty Business Intelligence umożliwiają osiągnięcie założonych celów,
  • jakie są kluczowe wskaźniki efektywności, 
  • jaką rolę spełnia kontrola rotacji zapasów na magazynie, 
  • jakie możliwości dają rozwiązania Przemysłu 4.0 i IoT.

Ponadto możesz zapoznać się z przykładami wdrożeń Comarch Business Intelligence w firmach Japan Tobacco International oraz Multichem! Specjalnie dla czytelników ebooka udostępniamy także nagrania z konferencji Produkcja w dobrych rękach, która odbyła się w maju 2022 r. Dostęp do nagrań był wcześniej dostępny tylko dla osób zarejestrowanych na konferencję!

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top