ERP: WIADOMOŚCI

loading...
ERP:WIADOMOSCI

ERP: ARTYKUŁY

loading...
ERP:ARTYKUŁY

ERP: CASE STUDIES

loading...
ERP:CASESTUDY
System ERP – ile kosztuje i co składa się na jego cenę?

Udzielenie odpowiedzi na pytanie „Ile kosztuje system ERP” nie jest tak proste i jednoznaczne, jak można by oczekiwać. Dlaczego? Na ostateczny…

6 korzyści z wdrożenia systemu ERP

Polskie przedsiębiorstwa mierzące się z wyzwaniami związanymi z transformacją cyfrową coraz chętniej decydują się na wdrożenie systemów…

ERP to nie luksus, a konieczność, by utrzymać konkurencyjność na rynku

Polskie firmy przemysłowe, choć głośno mówią o sztucznej inteligencji, w rzeczywistości borykają się z podstawowymi narzędziami…

Perspektywy ERP 2024: Okiem ekspertów

Rok 2024 zwiastuje kolejną falę innowacji w dziedzinie systemów ERP, które są kluczowe dla zarządzania i automatyzacji operacji biznesowych w…

Jak systemy ERP wspierają rozwój przedsiębiorstw

W dynamicznie zmieniającym się świecie biznesu, wdrażanie technologii w kluczowe obszary działalności stało się nie tylko korzystne, ale…

Jak maksymalizować wydajność i minimalizować przestoje

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, skuteczne planowanie produkcji stanowi kluczowy element sukcesu przedsiębiorstwa. Procesy…

Previous Next Play Pause
loading...
RYNEK IT: WIADOMOŚCI
loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

enova365 2016Transparentny - jawny, czysty, przejrzysty, klarowny. Takie właśnie powinny być zasady w biznesie. Dlatego warto zainwestować w oprogramowanie, pomagające w codziennym funkcjonowaniu firmy. Najlepiej takie, które jest nowoczesne i podąża za zmianami w ustawodawstwie, których jest multum.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Według badań przeprowadzonych w ramach projektu „Barometr stabilności otoczenia prawnego w polskiej gospodarce”, Polska jest w niechlubnej czołówce europejskich państw, w których najczęściej zmienia się prawo. Rok 2017 co prawda był o 15% mniej płodny, ale to nadal 27 118 stron, które w większości należałoby przeczytać. To właśnie dlatego, powstaje tak wiele opracowań, e-booków czy webinariów. Nikt nie jest w stanie czytać każdej linijki ustawy, dlatego wierzymy ekspertom, którzy przedstawiają tę wiedzę w pigułce.

PS. Jeżeli ktoś pokusiłby się o przeczytanie wszystkich ustaw powstałych w 2017 roku, zajęłoby mu to 24 406 minut, 407 dni czyli 202 dni po 2 godziny czytania. A gdzie czas na modyfikowanie instrukcji i procedur, które obowiązują w firmie, tak aby były zgodne z nowymi przepisami?

Co się zmieni w 2019?

Jeszcze nie mamy podsumowania tegorocznej ilości zmian, ale niestety możemy znów znaleźć się na podium krajów Unii Europejskiej. To m.in. dlatego, że w 2017 roku wystarczyło 106 dni na ustalenie ustawy (od wpłynięcia do Sejmu, do podpisu Prezydenta). W 2014 roku ten czasy wynosił aż 201 dni. Oczywiście, ma to też swoje plusy. Ważne dla społeczeństwa ustawy są obecnie szybciej procedowane, ale i tak jest ich zbyt dużo, aby ktoś za nimi nadążył… Co gorsza, już wiemy jaki ogrom przepisów czeka nas w 2019 roku.

Działy kadrowo-płacowe muszą przygotować się w przyszłym roku na uaktualnienie wzorów deklaracji ZUS. Zmianie ulegną zasady obliczania zaliczki podatku w przypadku złożenia przez pracownika oświadczenia o przekroczeniu I przedziału skali, a tym samym niestosowaniu autorskich 50% kosztów uzyskania przychodu. Wiele zmian wejdzie w życie w dokumentacji pracowniczej. Od 1 stycznia 2019 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 10 stycznia 2018 o zmianie niektórych ustaw w związku ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacją.

Księgowość będzie musiała się zaznajomić m.in. z aktualizacją stawek w ewidencji ryczałtowej, skróceniem korekty złych długów VAT do 90 dni. A wiele zmian jeszcze nie jest znanych. Być może po roku od rozpoczęcia obowiązywania mechanizmu podzielonej płatności, ustawodawca będzie chciał podjąć nowe kroki prawne w kierunku np. obowiązkowego rozliczania splitowego dla wszystkich branż.

ERP - pomaga utrzymać jasne zasady w firmie

ERP to oprogramowanie przeznaczone do kompleksowego zarządzania firmami ale też instytucjami. Ważne, aby było zawsze aktualne. Działając na polskim rynku i rozliczając się wedle polskiego prawa, warto sprawdzić, które oprogramowanie jest dostosowane do krajowego ustawodawstwa. Zwróć uwagę na szybkość wprowadzania zmian oraz czy w umowie nie znajduje się przypadkiem gwiazdka, mówiąca o ukrytych dodatkowych opłatach.

Aktualny system wspierający codzienną pracę jest ważny np. przy tworzeniu zestawień oraz raportów. Dobrze, aby pojawiały się w nich tylko aktualne dane, dostosowane do obecnie obowiązujących przepisów. Używając np. modułu systemu, który odpowiada za handel i magazyn, pod koniec roku zyskujemy klarowny obraz stanów magazynowych. To także pozwala na podjęcie ważnych biznesowych decyzji, w które produkty warto inwestować, a na które z nich popyt jest mniejszy.

Zmiany z dnia na dzień

Jeżeli szukasz oprogramowania ERP, które nadąża za zmianami w przepisach sprawdź enova365, krakowskiej spółki Soneta. Soneta działa na rynku od 2002 roku i w odróżnieniu od innych dostawców nie zmienia zasad licencjonowania oraz prowadzi jasną politykę cenową. Aktualizacje uwzględniające zmiany w prawie publikowane są na stronie producenta. Każdy klient może je bezpłatnie pobrać, w ramach aktualnie posiadanej gwarancji.

Kiedy na kilka dni przed dniem 12 listopada, okazało się że będzie to ustawowo dzień wolny od pracy, zespół Soneta zdążył przygotować oraz udostępnić klientom odpowiednią aktualizację. Uwzględniała ona 12 listopada jako święto, przy wyliczeniach wynagrodzenia zasadniczego miesięcznego dla pracowników zatrudnionych lub zwolnionych w trakcie danego miesiąca.

Źródło: www.enova.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top