Adaptive Computing na platformie SAP NetWaver

SAP ERPZarząd firmy SAP AG przedstawił dzisiaj informację o rozszerzeniu funkcji adaptacyjnych metod obliczeniowych platformy SAP NetWeaver® na środowiska Microsoft. Adaptacyjne metody obliczeniowe (ang. adaptive computing) umożliwiają klientom użycie aplikacji w dowolnym czasie jako usług z wykorzystaniem wszelkich współdzielonych zasobów obliczeniowych, co pozwala na redukcję całkowitych kosztów eksploatacji infrastruktury IT nawet o 40 procent.


Rozszerzenia zaproponowane przez firmę SAP pozwalają uruchamiać na platformie SAP NetWeaver i w środowiskach systemów operacyjnych Microsoft wielu aplikacji biznesowych lub baz danych na tym samym serwerze dzięki „wirtualizacji” aplikacji - oddzialenia ich od zasobów sprzętowych. W związku w tym, że ponad 50 procent aplikacji SAP pracuje na platformie Microsoft, rozszerzenie możliwości SAP NetWeaver powoduje podwojenie zasięgu wirtualizacji aplikacji dla tysięcy wspólnych klientów firm SAP i Microsoft. Niniejsza informacja prasowa została podana do wiadomości na targach CeBIT 2006, które odbywają się w Hanowerze, w Niemczech, w dniach od 9 do 15 marca.

Niższe koszty i większa skalowalność w przypadku bieżących oraz przyszłych projektów

„Koszty i złożoność rozwiązań ograniczają korzyści, jakie IT może zapewnić w działalności biznesowej – powiedział Zane Adam, Dyrektor działu Windows Server w Microsoft Corporation. – Wirtualizacja jest kluczową technologią, która umożliwi uwolnienie obszarów informatycznych, ale musi zostać wdrożona w ramach szerszego podejścia do zastosowań dynamicznych systemów samozarządzających. Wraz z SAP zrobiliśmy ogromny krok naprzód na drodze do umożliwienia klientom obniżenia całkowitych kosztów eksploatacji oraz wprowadzenia znaczących innowacji w ich firmach. Ten rodzaj adaptacyjnych metod obliczeniowych pozwoli naszym wspólnym klientom na uzyskanie optymalnego pod względem kosztów modelu wdrożenia.”

Dzięki udostępnieniu „adaptive computing” – adaptacyjnych metod obliczeniowych w ramach SAP NetWeaver do zastosowań w systemach operacyjnych Microsoft firma SAP umożliwia klientom wirtualizację w celu obniżenia kosztów oraz podniesienia skalowalności. Dotyczy to nie tylko bieżących aplikacji i baz danych (na przykład mySAP™ Business Suite oraz Microsoft SQL Server), ale także nowych produktów SAP oraz firm partnerskich – niezależnych dostawców oprogramowania (ISV). Dzięki możliwościom adaptacyjnych metod obliczeniowych na platformie SAP NetWeaver aplikacje nie muszą być w żaden sposób dostosowywane czy modyfikowane. Wirtualizacja aplikacji nie wymaga zastosowania kodów, dokonuje się niezależnie od sposobu projektowania aplikacji i jest natychmiast dostępna do użycia. Ma też certyfikat wykorzystania we wszelkich bieżących i przyszłych aplikacjach dla wszystkich testowanych konfiguracji.

Otwarte środowisko partnerów SAP

Niniejsza informacja prasowa jest kolejnym przykładem zaangażowania firmy SAP we współpracę z partnerami w zakresie technologii, które gwarantują klientom możliwie najszerszegy wybór systemów informatycznych, serwerów i technologii baz danych. SAP stworzył w 2003 roku Radę ds. Adaptacyjnych Metod Obliczeniowych (Adaptive Computing Council – ACC), czyli otwarte forum proaktywnej wymiany informacji oraz bieżącej współpracy między SAP i partnerami firmy. W ramach ACC SAP i firmy partnerskie zobowiązały się do przestrzegania dwustopniowego kodeksu zapewniania jakości, który obejmuje testowanie zgodności oraz certyfikację interfejsu dla adaptacyjnych metod obliczeniowych. Dzięki temu klienci otrzymują wydajne i ściśle zintegrowanego rozwiązania.

„Jest to kolejny ważny przykład pomyślnej, mającej na celu dobro klientów, współpracy firm SAP oraz Microsoft – po projekcie „Mendocino”, który był pierwszą inicjatywą w obszarze produktów realizowaną wspólnie przez SAP i Microsoft – powiedział Ori Inbar, Wiceprezes ds. Marketingu Rozwiązań, odpowiedzialny w SAP AG za SAP NetWeaver. – Istnieje ogromna grupa klientów, którzy wykorzystują jednocześnie Microsoft .NET oraz SAP NetWeaver. Jeśli współpraca obu firm zwiększa elastyczność i upraszcza zarządzanie systemem, to ma to zasadnicze znaczenie dla naszych klientów. Kooperacja między SAP i jej partnerami umożliwia klientom redukcję kosztów IT i wykorzystanie tych oszczędności do rozszerzenia innowacji w ich działalności.”

Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top