Newsletter

loading...
Banner IFS 160x200 2017
loading...

Nowości w systemie ERP Microsoft Dynamics NAV 2018

IT.IntegroPod koniec 2017 roku odbędzie się światowa premiera kolejnej wersji systemu ERP Microsoft Dynamics NAV. Nie będzie ona stanowić rewolucji, ale kończy erę systemów z rodziny NAV, dając początek nowym możliwościom. Czas przygotować się na cyfrową transformację.


  REKLAMA  
  IFS Banner 290x250 2015  
 
Na arenę wchodzi Dynamics 365 „Tenerife”

Microsoft Dynamics NAV 2018 pojawi się w grudniu 2017 roku. Na wiosnę zapowiadane jest wprowadzenie wersji NAV 2018R2. Premiera w Polsce planowana jest na pierwszą połowę przyszłego roku. Zmiany, przedstawione zostały w trakcie konferencji Directions EMEA 2017, mają charakter kosmetyczny. Podobnie jak jego wcześniejsze wersje, system będzie można wdrożyć w modelu subskrypcyjnym, jak i on-premise. Nowości pojawiają się przede wszystkim w obszarze personalizacji i ulepszeń, które podniosą wydajność i wygodę pracy użytkowników.

W międzyczasie programiści Microsoft pracują nad rozwiązaniem o charakterze strategicznym, znanym pod roboczą nazwą – Dynamics 365 „Tenerife”. Jego oficjalna premiera planowana jest na wiosnę 2018 roku.

Dynamics 365 „Tenerife” to odpowiedź na rozwój przedsiębiorstw, nowych oczekiwań i transformacji cyfrowej. Jest to kontynuacja strategii Microsoft, która zmierza do stworzenia innowacyjnego, zintegrowanego rozwiązania dla biznesu, łączącego możliwości systemu ERP, chmury, Office 365, LinkedIn oraz rozwiązań partnerskich.

Co nowego w NAV 2018?

Microsoft planuje rebranding marki Dynamics NAV. Niebawem przestanie funkcjonować nazwa Dynamics NAV. Po zapowiadanej wersji NAV 2018, system ERP dołączy do rodziny produktów Microsoft pod wspólnym szyldem Dynamics 365.

Nowa wersja systemu NAV koncentruje się na wprowadzeniu ulepszeń, które pozwalają usprawnić pracę. Najważniejsze wśród nich to:

Interfejs programowania integracji API

Interfejs REST API pozwala ułatwić programistom prowadzenie prac związanych z integracją z systemem Dynamics NAV. Bazuje on na usługach sieciowych z prostym uwierzytelnianiem. Elementy interfejsu mogą być wykorzystywane niezależnie bądź w połączeniu z rozszerzeniami w przypadku, gdy niezbędne jest dodanie elementów interfejsu lub logiki biznesowej systemu NAV.

Spersonalizowane środowisko pracy

Dzięki nowym rozwiązaniom systemu Dynamics NAV, użytkownik już dzięki kilku kliknięciom może wyświetlić dane powiązane z jego obszarem działalności.

Podgląd i wydruk raportów

Nowa funkcjonalność Podgląd raportów pozwala wyświetlać faktury, deklaracje podatkowe, zestawienia kontrolne i bilansowe bezpośrednio w systemie ERP bez potrzeby pobierania plików.

Możliwe będzie wykonanie synchronizacji CRM całkowicie w tle

W najnowszej wersji można wykonać pełną synchronizację po wcześniejszym ustawieniu parametrów połączenia CRM. Jest ona wykonywana w tle, dzięki czemu użytkownicy systemu nie muszą przerywać pracy.

Analiza sprawozdań finansowych w Microsoft Excel

Użytkownicy, którzy korzystają z widoków głównych dyrektora handlowego oraz księgowego mogą teraz wskazać, które sprawozdania finansowe mają być dostępne w programie Excel. Wybrane sprawozdanie można wyświetlać nie tylko w trybie stacjonarnym, ale również w przeglądarce w aplikacji Excel Online. Dane połączone są z Microsoft Dynamics NAV.

W Wielkiej Brytanii dostępna jest także funkcjonalność pozwalająca wyświetlać nazwy nabywcy, dostawcy oraz kontaktu i powiązanych adresów na podstawie NIP. Określony NIP można zweryfikować w dostępnym w formie usługi webowej rejestrze EC VAT VIES, która pozwala na skojarzenie NIP (nr VAT) z nazwą i adresem danej firmy lub osoby.

Zgłaszanie zestawień sprzedaży do UE przekraczających 9999 pozycji

Funkcja NAV 2018 obsługuje zgłoszenia zestawień sprzedaży do Unii Europejskiej przekraczające liczbę 9999 pozycji. W przypadku zgłoszenia obszernego raportu system ERP generuje odpowiednie komunikaty i przesyła je na portal Government Gateway. Wyniki zgłoszenia są dostępne w zapisach dziennika.

Obecnie jesteśmy świadkami ewolucyjnych zmian strategii Microsoft, które są wynikiem szybkiego rozwoju technologii, społeczeństwa i biznesu. Najnowszy system Dynamics NAV jest pomostem między biznesem, który znamy a światem modeli cyfrowych, do którego zmierzamy.

Źródło: www.IT.integro.pl
loading...
loading...
loading...

Feerum SA z systemem ERP firmy BPSC

Feerum SA z systemem ERP firmy BPSC

Dyrektorzy finansowi wyznaczają kierunki...

Dyrektorzy finansowi odegrają kluczową rolę w cyfrowej transformacji przedsiębiorstw – wynika z...

Firmy wdrażające cyfrowe technologie rosną...

Sztuczna inteligencja, wykorzystanie danych czy machine learning będą mieć w przyszłości...

ENIX z systemem ERP SAP Business One

ENIX, wiodący producent grzejników łazienkowych, wybrał system ERP SAP Business One oraz ALTAB...

Digitalizacja akt pracowniczych - innowacja...

Od 1 stycznia 2019 wejdzie w życie nowelizacja, dzięki której firmy będą mogły przechowywać...

ODL

Show Panel
Liderzy Produkcji 2018
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel
  • eqsystembaner
  • snt button 250