loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

bpscOstatnie lata to galopującą digitalizacja polskich firm. Przedsiębiorcy nie tylko inwestują w swój pierwszy system klasy ERP, a coraz częściej wymieniają stary system na nowy. Firmy, które w pierwszej dekadzie XXI wieku wdrożyły oprogramowanie, dziś szukają systemu, który sprawdzi się w nowych realiach. Pod koniec 2019 roku na wymianę systemu ERP zdecydowała się Firma Tarapata. Mielecka spółka postawiła na Impuls EVO od BPSC.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Polskie firmy mają duży apetyt na technologie. Poziom automatyzacji procesów produkcyjnych czy logistycznych w wielu firmach jest bardzo zaawansowany i, mimo że nie mamy jeszcze nad Wisłą autonomicznych fabryk, to bez wątpienia inwestycje w robotyzację i automatyzację produkcji wyraźnie przyspieszyły.

Co ważne, rodzimy biznes kupuje nie tylko nowe maszyny i roboty, ale rozwija oprogramowanie.

Bez wdrożonego systemu klasy ERP nie można myśleć o innych technologiach. Doskonale widać to w statystykach nasycenia systemami klasy ERP. W segmencie średnich firm korzysta z nich już ponad połowa przedsiębiorców. W ciągu kilku ostatnich lat ta liczba podwoiła się. — mówi Stanisław Drosio, Dyrektor Pionu S&S w BPSC i dodaje — Firmy nie tylko wdrażają ERP, ale też coraz częściej wymieniają go na rozwiązania wyższego rzędu. Według danych GUS 40% firm, które mają system ERP, decyduje się na wymianę lub rozwój posiadanego systemu. — kończy ekspert z katowickiej spółki IT.


Firmy idą w kierunku większej specjalizacji, a ich wymagania względem funkcjonalności systemów rosną, wykorzystywane dotychczas rozwiązania IT są niewystarczające, a ich rozwój nieopłacalny. Jednym z przedsiębiorstw, które zdecydowało się na wymianę oprogramowania klasy ERP jest mielecka Firma Tarapata. Przedsiębiorstwo postawiło na nowy system klasy ERP, którego dostawcą jest BPSC.

Nowy, lepszy model

Podkarpacka spółka od blisko dwóch dekad oferuje kompleksowe usługi z zakresu obróbki plastycznej stali. Przedsiębiorstwo dostarcza wyroby dla klientów w różnych sektorach — od AGD, poprzez ogrodnictwo, motoryzację oraz budownictwo i wyroby dla systemów bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Już od samego początku funkcjonowania, czyli od 2002 roku Firma Tarapata, wraz z rozwojem doskonaliła procesy wewnętrzne i zewnętrzne, stopniowo inwestując w nowe technologie. Przede wszystkim w park maszynowy. Dziś mielecka firma może pochwalić się jednym z nowocześniejszych zakładów w branży, wyposażonym w kilkadziesiąt maszyn pozwalających na wykonanie kompleksowych prac dla najbardziej wymagających klientów z niemal każdego sektora.

W Firmie Tarapata wiedzą doskonale, że nowoczesny zakład to nie tylko maszyny, ale też oprogramowanie, które jest nie mniej ważne niż zaawansowane urządzenia.

Firma od samego początku była nastawiona na informatyzację. Sukcesywnie powiększaliśmy obszary objęte systemami. Pierwszy ERP pojawił się u nas w 2004 roku. Po 15 latach zapadła decyzja, aby wybrać nowe rozwiązanie, które w jednym produkcie będzie obejmowało funkcjonalnie wszystkie obszary, zaczynając od kadr i płac, poprzez obszar finansowy i na produkcji skończywszy. — mówi Piotr Wiech z Firmy Tarapata.


Przedsiębiorstwo zdecydowało się poszukać nowego rozwiązania IT, które byłoby w stanie zintegrować wszystkie obszary. Proces wyboru nie był łatwy i trwał, ale w końcu udało się dokładnie określić potrzeby firmy w zakresie nowego oprogramowania. Przedsiębiorstwo postawiło na sprawdzony w sektorze produkcyjnym system Impuls EVO od BPSC.

Źródło: www.bpsc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top