Bank Gospodarki Żywnościowej SA wykonuje analizy ryzyka kredytowego w systemie Oracle

Oracle Polska informuje, że w Banku BGŻ zakończyło się wdrożenie Systemu Obsługi Ryzyka Kredytowego (CRITS - Credit Risk IT Support) opartego na komponentach Oracle. System ma obecnie 350 użytkowników, w przyszłości ich liczba będzie zwiększona do ponad 1500.



System CRITS jest częścią większego projektu, mającego na celu kompleksową modernizację procesu biznesowego obsługi kredytów i ryzyka kredytowego w Banku BGŻ. Projekt ten rozpoczął się w 2005 roku i jest realizowany etapami, co umożliwia stopniowe przechodzenie od dotychczasowych do nowych rozwiązań biznesowych i informatycznych. Zakończony właśnie etap drugi realizacji projektu trwał od kwietnia b.r. i obejmował wdrożenie Systemu Wsparcia Procesu Kredytowego.

W projekcie są zastosowane następujące produkty Oracle:

  • Oracle Application Server (w tym Oracle Portal),
  • Oracle BPEL Process Manager,
  • Content Services - część Oracle Collaboration Suite.

Głównym wykonawcą aplikacji CRITS jest Dział Konsultingu Oracle Polska.

Celem projektu jest automatyzacja procesów rozpatrywania aplikacji kredytowych dla klientów korporacyjnych. Elementami nowego systemu są m.in.:

  • Portal (prezentacja informacji o klientach, wnioskach kredytowych, pożyczkach, zadaniach i powiadomieniach, kontrolowanie statusu realizacji procesu obsługi wniosków kredytowych, przeglądanie i wykonywanie operacji dotyczących dokumentów wykorzystywanych w procesach);
  • Administrator Procesów (Workflow) (automatyzacja procesów biznesowych, obsługa zadań automatycznych i wymagających interakcji z użytkownikiem oraz powiadomień, zbieranie danych statystycznych dotyczących przebiegu procesów);
  • Elektroniczne Archiwum Dokumentów (obsługa centralnego repozytorium dokumentów, możliwość dostępu do Repozytorium poprzez Wewnętrzny Portal Intranetowy Portal, integracja z systemem Workflow).

"Nowe rozwiązanie przyniesie Bankowi liczne korzyści, w tym takie, jak: znaczne skrócenie czasu rozpatrywania wniosków prowadzące do szybszego przyznawania kredytów, ułatwienie w identyfikacji 'wąskich gardeł' pojawiających się w procesach kredytowych oraz optymalizacja procesów i zmniejszenie ryzyka operacyjnego i kredytowego" - komentuje Aleksandr Kania, dyrektor sprzedaży do sektora bankowego w Oracle Polska.

Źródło: www.oracle.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top