Pierwsze wdrożenie Nowoczesnej Uczelni

CSF Polska zakończyła wdrożenie modułu Rekrutacja systemu Nowoczesna Uczelnia, który stanowi pierwsze dedykowane dla wyższych uczelni kompleksowe rozwiązanie teleinformatyczne wspomagające efektywne zarządzanie. System optymalizuje procesy z obszarów planowania zajęć, obsługi studenta, zarządzania kadrą dydaktyczną i finansami. Wdrożony moduł Rekrutacja zapewnił usprawnienie i wzrost szybkości przeprowadzenia procesu rekrutacyjnego.


Rosnąca liczba kandydatów na studia oraz coraz bardziej skomplikowane i czasochłonne procesy zarządzania zachodzące na Akademii Rolniczej wpłynęły na podjęcie decyzji o wdrożeniu zintegrowanego systemu wspomagającego codzienną pracę. Wybór padł na jedyny w Polsce system klasy ERP do kompleksowej obsługi procesów zachodzących na wyższej uczelni – Nowoczesna Uczelnia.

Pierwszy wdrożony moduł Rekrutacja obejmuje zagadnienia rejestracji kandydatów na studia, rejestracji składanych dokumentów, wprowadzenia ocen ze świadectw maturalnych oraz z egzaminów wstępnych i przeliczania ich na punkty rankingowe. Efektem końcowym jest wygenerowanie rankingu kandydatów i określenie list osób przyjętych, wraz z pełnym raportowaniem dla uczelni oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wdrożenie modułu na Akademii Rolniczej w Lublinie trwało 3 miesiące i zostało zakończone pod koniec sierpnia 2006 roku wraz z rozpatrzeniem ostatniego z odwołań od wyników rekrutacji.

Obecnie, z systemu korzystają kandydaci na wszystkie kierunki studiów na Akademii Rolniczej w Lublinie oraz na jej wydziale w Zamościu i oddziale w Opolu Lubelskim. W tym roku już ok. 3000 z ogólnej liczby 7500 zgłoszonych kandydatur zostało zarejestrowanych drogą internetową. Oprócz potencjalnych studentów z systemu skorzystało również 7 komisji rekrutacyjnych, wykonując za jego pomocą wszystkie przypisane im obowiązki a także dział obsługi studiów w zakresie pełnej obsługi odwołań.

Zakończenie wdrożenia modułu Rekrutacja pełnym sukcesem skłoniło władze Akademii Rolniczej do podjęcia decyzji o dalszym rozszerzeniu systemu, który ze względu na swoją strukturę daje duże możliwości rozwoju. Kolejne etapy wdrożenia rozszerzą funkcjonalność systemu o moduł Dziekanat, Bank informacji z ofertami pracy i praktyk studenckich oraz bazę wiedzy z dostępem do publikacji naukowych i materiałów dydaktycznych.

Źródło: www.csf.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top