Oprogramowanie Femag już w wersji 10

 Firma Siemens PLM Software — jednostka biznesowa działu Siemens Industry Automation Division oraz wiodący na świecie dostawca oprogramowania i usług zarządzania cyklem życia produktu (PLM) — poinformowała właśnie, że oprogramowanie Femap® w wersji 10, trafi wkrótce do klientów na całym świecie.

 Femap to rozwiązanie CAE do analiz wytrzymałościowych na bazie modelu, przeznaczone dla komputerów PC oraz składnik oferty oprogramowania Velocity Series™, umożliwiający przeprowadzanie analizy elementów skończonych (FEA). Najnowsza wersja pomaga użytkownikom w szybki i łatwy sposób tworzyć modele FEA na podstawie danych CAD, dzięki nowym funkcjom generowania siatki.

Mamy tu do czynienia z dość złożoną geometrią — mówi Brenton Ellis, inżynier-projektant w Quest Aircraft Company. Femap pozwala zobaczyć, w jaki sposób część współdziała ze wszystkimi elementami otoczenia, na przykład dzięki możliwości przedstawienia geometrii otoczenia w postaci siatki powierzchniowej i połączenia jej z siatką bryły danej części. Funkcje takie jak ta pozwalają uzyskać żądaną szczegółowość i analizować przedmioty w sposób dostarczający najbardziej przydatne informacje.

Przyspieszone tworzenie modeli CAE

Femap V10 oferuje analitykom CAE następujące korzyści w zakresie przetwarzania wstępnego i końcowego:

  • Wydajniejsze generowanie precyzyjnych modeli: Ponieważ siatki elementów skończonych mają kluczowe znaczenie w całym procesie symulacji, w oprogramowaniu Femap V10 wprowadzono nowe generatory siatek. W najnowszej wersji zautomatyzowano dostępną technologię generowania siatki, dodając równocześnie interaktywne tworzenie siatki rzeczywistego modelu oraz funkcję sprawdzania elementów. Nowe funkcje przebudowy i sprawdzania jakości siatki są teraz scentralizowane w interfejsie użytkownika. Pozwala to poprawić przepływ pracy i ułatwia tworzenie spójnych i precyzyjnych modeli CAE do analizy.
  • Szybsze tworzenie siatek modeli powierzchniowych: Nowa metoda tworzenia powierzchni środkowej upraszcza i przyspiesza generowanie modeli powierzchniowych struktur z blachy.
  • Generowanie większych modeli: Oprogramowanie Femap jest zintegrowane z programem NX™ Nastran® i obie aplikacje obsługują 64-bitowe systemy Windows. Umożliwia to większy dostęp do pamięci RAM na potrzeby przetwarzania wstępnego oraz rozwiązywanie znacznie większych modeli z wieloma milionami węzłów.
  • Ściślejsza współpraca z solwerem: Wersja 10 oferuje ulepszoną obsługę integracji z solwerem NX Nastran, w tym elementów osiowosymetrycznych cztero- i trójosiowych, nowych połączeń spawanych i zatrzaskowych oraz liniowych i klejonych.

Dzięki wykorzystaniu tych udoskonalonych funkcji, firma RPC Technologies Australia mogła znacząco przyspieszyć analizy.

Podczas analizy z liczbą stopni swobody wynoszącą 1,45 miliona skróciliśmy czas analizy z 2,5 godziny do 4,5 minuty. Wiedzieliśmy, że wersja 64-bitowa będzie lepsza, ale ciągle jesteśmy zdumieni oszczędnościami na poziomie 97 procent — mówi Mark Harrison, kierownik biura projektów.

Velocity Series to rodzina wszechstronnych, zintegrowanych rozwiązań modułowych, odpowiadających na potrzeby przedsiębiorstw średniej wielkości w zakresie PLM. W oprogramowaniu Velocity Series, na które składa się oferta wstępnie skonfigurowanych programów do cyfrowego projektowania produktów oraz analizy i zarządzania danymi, zastosowano najlepsze praktyki branżowe, osiągając znaczny przełom w dziedzinie łatwości obsługi oraz wdrożenia.

Źródło: www.siemens.com/plm/femap

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top