loading...
RAPORT CRM
RAPORT ERP
RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

MICROSOFTInter Cars SA – największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych na terenie Europy Środkowo-Wschodniej postawił zdecydowany krok w kierunku cyfrowej transformacji biznesu, podejmując decyzję o wdrożeniu systemu CRM online firmy Microsoft. W najnowszym, czerwcowym raporcie firmy analitycznej Forrester, aplikacja chmurowa Microsoft Dynamics 365 została uznana za lidera rozwiązań automatyzujących sprzedaż.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Decydując się na migrację do chmury i wdrożenie Microsoft Dynamics 365, spółka Inter Cars SA dołącza do pierwszej ligi firm z sektora motoryzacyjnego, takich jak Renault Sport Formula One Team, Michelin, Lotus F1 Team czy Rolls-Royce, które realizują swoją działalność biznesową w oparciu o technologię Microsoft.

Zwinność działania na europejską skalę

Obecność na 13 rynkach europejskich oraz nieustanny i dynamiczny rozwój struktur firmy stały za potrzebą wprowadzenia systemu CRM online, który pozwoli przede wszystkim w sposób elastyczny wdrażać najlepsze praktyki w ramach całej grupy i szybko dotrzeć z nimi do klienta. Jest to kontynuacja polityki firmy, która stawia na elastyczność, produktywność i skalowalność w oparciu o rozwiązania chmurowe. Już teraz Inter Cars ma w swojej stajni Microsoft Azure i Office 365. Wraz z kolejnym rozwiązaniem Dynamics 365 oraz jego integracją z portfolio posiadanych już produktów, spółka postawiła na sprawność i łatwość wdrożenia bez zakłócania bieżącej działalności organizacji. W planach jest uruchomienie w chmurze kluczowych obszarów działalności operacyjnej spółki. W pierwszej fazie projektu rozwiązanie będzie wspierało przedstawicieli handlowych firmy, usprawniając ich codzienne relacje z kontrahentami, organizację komunikacji, działań sprzedażowych oraz bezpośredni kontakt z klientem w trakcie realizowanych wizyt. Dodatkowo rozwiązanie zoptymalizuje procesy już realizowane w organizacji: zarządzanie informacjami o partnerach handlowych, uporządkuje kwestie dostępu do kluczowych danych, a także pozwoli na automatyzację części procesów, uwalniając tym samym zasoby niezbędne do wykonywania kluczowych zadań.
Odpowiednie zarządzanie informacją o klientach to obecnie klucz do prowadzenia skutecznej polityki handlowej. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzą rozwiązania w modelu chmurowym, które z jednej strony optymalizują realizację wielu zadań, z drugiej zapewniają stały i zdalny dostęp do kluczowych danych o kliencie, jego umowach, promocjach czy potencjale. Wykorzystanie technologii czyni informację zasobem dostępnym na wyciągnięcie ręki” – Robert Kucharczyk, Dyrektor IT w Inter Cars SA. „Dodatkowo, dzięki ujednoliconej strukturze, Dynamics 365 usprawnia pracę w międzynarodowym środowisku, unifikując procesy oraz procedury działania – dodaje Robert Kucharczyk.
Klient na pierwszym miejscu

Spółka Inter Cars S.A. to 235 filii w kraju oraz 241 oddziałów w Europie, sieć 1000 serwisów samochodowych i ponad 25 lat obecności na rynku. Rozwiązanie chmurowe odpowiada na zapotrzebowanie spółki o takiej skali działalności, wielojęzycznej, z wdrożonymi wcześniej różnorodnymi rozwiązaniami informatycznymi. Decyzja, że ma to właśnie być Dynamics 365, była podyktowana między innymi również tym, że rozwiązanie to w łatwy sposób zintegruje się z Navision, Office 365, centralnym ERP, rozwiązaniami Business Intelligence obsługującymi hurtownie danych, call center, korporacyjnymi stronami i katalogiem produktów.

Wszystko po to, żeby zmiany były niewidoczne dla klienta, a w znaczny sposób usprawniały jego obsługę. Firma bierze odpowiedzialność za jak najsprawniejsze dostarczenie swoich usług i produktów oraz wysoką, jednakową na wszystkich rynkach, jakość serwisu.
Myślimy perspektywicznie i chcemy dostarczać usługi jak najwyższej próby naszym klientom. Przykładowo – już niedługo szef warsztatu nie będzie musiał się martwić, czy jego maszyny i narzędzia potrzebują przeglądu lub wymiany. To my zadbamy o to, żeby wyposażenie każdego warsztatu było sprawne i miało odpowiednie gwarancje. – deklaruje Robert Kucharczyk. „Mając taką platformę, jaką jest CRM online, możemy w każdej chwili, w bardzo łatwy sposób ją rozbudować o kolejne rozwiązania kluczowe dla naszych klientów i odpowiadające specyfice ich pracy.
Biznes dostrzega chmurę

Według badań IDG, już 70% światowych organizacji wykorzystuje przynajmniej jedną aplikację w modelu chmury, a 16% planuje ich wdrożenie w ciągu roku. Decydując się na wdrożenie rozwiązań w modelu chmury, przedsiębiorstwa mogą liczyć na „otwartość” systemu – nie kupują zamkniętych rozwiązań, mogą je swobodnie rozwijać w miarę potrzeb i wzrostu organizacji. Co więcej, oprogramowanie w modelu cloud jest na bieżąco aktualizowane i podlega najwyższym standardom bezpieczeństwa w zakresie przetwarzania danych i dostępu do nich.
Wdrożenie Microsoft Dynamics 365 zaprojektowane jest i przebiega jako dynamiczny, ale ewolucyjny proces, nie zaburzający regularnej pracy przedsiębiorstwa. Projekt jest zazwyczaj uruchamiany w tle regularnej działalności biznesowej. Co więcej, system jest dopasowany do specyfiki branży, w której działa Inter Cars, naturalnie wpisując się w codzienną pracę jego użytkowników, co znacząco skraca czas potrzebny na szkolenia” – mówi Jacek Dobkowski partner z GearCode. „Dzięki możliwościom rozbudowania, Dynamics 365 może zostać wzbogacony np. o oparte na grywalizacji systemy motywujące sprzedawców” – dodaje.
Elastyczność rozwiązania Microsoft Dynamics 365 pozwala także na szybkie wprowadzanie szybkich zmian wynikających np. z innowacji w działaniu przedsiębiorstw – firma nie musi długo czekać na wdrożenie pomysłów i ich działanie w ramach systemu. Dzięki ujednoliconej strukturze, nowe funkcjonalności oraz scenariusze i najlepsze praktyki mogą od razu swobodnie działać w całej strukturze firmy na wszystkich rynkach, na których realizuje ona swoją działalność.

Elementem, który także przyczynił się do decyzji o wdrożeniu systemu CRM od Microsoft jest łatwość integracji z systemami już działającymi w przedsiębiorstwie – Navision, Office 365, centralnym systemem ERP, rozwiązaniem Business Analitycs a także hurtowniami danych, call center oraz katalogiem produktów.

Firma Inter Cars SA zdecydowała się na zakup 1600 licencji programu, m.in. dla zespołu ok. 600 przedstawicieli handlowych działających w Polsce.

Źródło: www.microsoft.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top