Podobnie jak sportowiec podczas zawodów, który musi reagować na poczynania przeciwnika, infrastruktura IT również musi cechować się elastycznością. Olimp potrzebował konkretnych zasobów, by rozbudować i ujednolicić zakres swoich działań. Ówczesna infrastruktura hamowała jego rozwój i pozwalała na oszacowanie potrzeb środowiskowych w krótkiej perspektywie bez możliwości dalszego planowania. Wyzwaniem było również dokładne określenie jakie zasoby serwerowe będą niezbędne w najbliższym czasie.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Siła, masa, technologia W ramach wieloletniej strategii rozwoju prac badawczych, w sierpniu 2015 r. Spółka Olimp Laboratories oddała do użytku jeden z najbardziej innowacyjnych w Europie Ośrodków Badawczo-Rozwojowych. Tylko w ostatnich 10 latach Grupa Kapitałowa Olimp – Nutrifarm zainwestowała w nowe technologie i rozwój 315 mln zł. Kluczowymi cechami budującymi pozycje firmy na rynku są: odpowiednia jakość produktów, spełnianie standardów farmaceutycznych oraz szeroki pakiet kanałów dystrybucji, m.in. hurtowni, siłowni, klubów fitness, aptek, e-commerce oraz przedstawicieli handlowych działających na terenie m.in. Stanów Zjednoczonych, Francji, Włoch, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii czy Belgii. Rozproszona struktura firmy wymaga sprawnej komunikacji, dlatego kluczowe było usprawnienie systemu pocztowego – krytycznego narzędzia, wokół którego firma organizuje większość swoich procesów. Olimp zdecydował się na migrację firmowej poczty e-mail na platformę Microsoft Exchange. Zrezygnowano również z usług firmy hostingowej na rzecz lokalnego przechowywania zasobów. W procesie tym niezwykle istotne było zachowanie ciągłości działania oraz skalowalność.

Wybór padł na hiperkonwergentną architekturę Cisco HyperFlex, która ułatwia automatyzację zarządzania systemem zgodnie ze zdefiniowaną, jednolitą polityką obejmującą elementy sieciowe, pamięć masową oraz serwery przetwarzające dane. Rozwiązanie opiera swoje działanie na serwerach UCS, a dodatkowo zostało wzbogacone o warstwę softwarową HX Data Platform pełniącą funkcję software defined storage.
Od czasu wdrożenia Cisco HyperFlex, czas przesyłu danych znacznie się poprawił, co dało nam poczucie dużego komfortu. Wiemy, że jeśli pojawi się potrzeba zwiększenia storage’u, wymiany systemu korowego lub ogólnej rozbudowy, nie będziemy musieli się tego obawiać. Wiemy, że w tym przypadku również możemy wykorzystać HyperFlex, czyli postawić dodatkowy klaster w innej lokalizacji, korzystając ze spójnego środowiska. Skalowalność rozwiązania Cisco pozwala na ograniczenie kosztów potrzebnych na rozbudowę infrastruktury tradycyjnymi metodami, zapewnienia elastyczność oraz umożliwia szybkie reagowanie na dynamicznie zmieniający się biznes” – tłumaczy Maciej Drapała z firmy Olimp Laboratories.
Suplementy dla produkcji

Wyzwaniem, z jakim musiała się zmierzyć firma Olimp Laboratories była także optymalizacja pracy systemu znakowania produktów, gdzie niezwykle istotny jest szybki przesył danych, a także usprawnienie zarządzania obiegiem dokumentów i pracą projektową.
Jesteśmy firmą produkcyjną działającą w trybie 24 godziny na dobę. To właśnie sprawne wytwarzanie produktów wysokiej, spełniającej wyśrubowane normy farmaceutyczne jakości decyduje o naszej pozycji rynkowej. Na sukces końcowy składa się wiele czynników i drobnych działań. Przykładowo, czas odczytu i zapisu danych w systemie znakowania musi być bardzo krótki, liczy się dosłownie każda sekunda. W przeciwnym wypadku tworzą się kolejki i powstają opóźnienia, które przekładają się na konkretne straty finansowe dla firmy – tłumaczy Maciej Drapała.
Olimp Laboratories planuje dalszy rozwój w oparciu o Cisco HyperFlex. Rozwiązania data center Cisco będą stanowiły podstawę działania kluczowych zasobów firmy, jakimi są systemy ERP oraz e-commerce.

Źródło: Cisco

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top