vendo erp logoLaguna Fabryka Okuć Sp. z o.o. Sp. k. – lider w produkcji meblowych i budowlanych systemów przesuwnych, w związku z dynamicznym rozwojem oferty swoich produktów i zwiększanym sukcesywnie zatrudnieniem, wdrożyła system VENDO.ERP polskiej firmy CFI Systemy Informatyczne. Wdrożenie systemu trwało zaledwie 2 miesiące. VENDO.ERP wspomaga obecnie zarządzanie procesami biznesowymi we wszystkich jej pięciu pionach – produkcji, sprzedaży, logistyki, finansów i rozwoju.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Laguna Fabryka Okuć jest polską, rodzinną firmą specjalizującą się w produkcji meblowych i budowlanych systemów przesuwnych. W ostatnich kilku latach firma wprowadziła na rynek wiele nowych produktów, w związku z tym wzrosło prawie 3-krotnie zatrudnienie. Powstała potrzeba wdrożenia systemu, który pozwalałby kompleksowo zarządzać firmą, obiegiem informacji, zarządzać produkcją, logistyką, sprzedażą.

Decyzja o zakupie zintegrowanego systemu informatycznego zapadła na szczeblu zarządu przedsiębiorstwa po szczegółowych konsultacjach z przedstawicielami wszystkich pionów firmy. Zarząd zdawał sobie sprawę, że bez sprawnych narzędzi informatycznych firma będzie poświęcać coraz więcej czasu na skuteczną wymianę informacji i utrzymanie pozycji lidera na rynku. Podstawowym kryterium, jakim kierowaliśmy się podczas analizy oferty rynkowej, było wsparcie w zarządzaniu obszarem produkcyjnym.” — powiedział Rafał Ślężak, Dyrektor Produkcji w firmie Laguna Fabryka Okuć, Szef Projektu wdrożenia systemu ERP.


Laguna Fabryka Okuć zdecydowała się na system VENDO.ERP, bo jest to bardzo elastyczne rozwiązanie, które na bieżąco dostosowuje się do stale pojawiających się, nowych potrzeb dynamicznie rozwijającej się firmy produkcyjnej.

Przez ponad 2 lata rzetelnie przygotowywaliśmy się do wdrożenia, analizując możliwości wielu systemów klasy ERP. Spośród systemów dostępnych na polskim rynku wybraliśmy ofertę firmy CFI Systemy Informatyczne z Krakowa i jej rozwiązanie - VENDO.ERP. Najważniejszym celem biznesowym projektu było przede wszystkim zapewnienie poprawy organizacji procesów produkcyjnych, zaopatrzenia i planowania, ale także usprawnienie obsługi klientów, kontroli spływu należności oraz szybkiego dostępu do informacji. Wdrożenie trwało zaledwie 2 miesiące, co jest ogromnym sukcesem, wynikającym między innymi z profesjonalnego, partnerskiego podejście do współpracy przez firmę CFI Systemy Informatyczne. Dzięki systemowi VENDO.ERP ustandaryzowaliśmy również wszystkie procesy w naszej fabryce, a co za tym idzie, obniżyliśmy ich koszty. — dodał Rafał Ślężak.


Dużym wyzwaniem dla tego projektu była integracja wszystkich obszarów i procesów handlowo -magazynowo - produkcyjnych, jakie odbywają się w firmie Laguna Fabryka Okuć. Szczególny nacisk położyliśmy na kwestię bieżącej rejestracji produkcji oraz operacji przygotowujących wysyłki do klientów – powiedział Łukasz Grządka, kierownik projektu po stronie CFI Systemy Informatyczne.


Rejestrację produkcji postanowiono zmapować w sposób w pełni odzwierciedlający rzeczywiste operacje wykonywane przez pracowników produkcji i magazynów. Dzięki temu ewidencjonowane są wszelkie ruchy materiałowe, sposoby cięcia, pakowania, ilości zużytych materiałów, surowców, półproduktów oraz wytwarzanych produktów.

Pracownicy wyposażeni zostali w dedykowane panele produkcyjne, gdzie przy minimalnym nakładzie czasu, rejestrują bieżący postęp swoich prac.

Utworzono również strefy pakowania, w których pracownicy magazynu w elektroniczny sposób pobierają przyznane im do realizacji zamówienia klientów. Na dedykowanych stanowiskach magazynierzy natychmiast po realizacji oznaczają w systemie spakowane jednostki logistyczne należące do realizowanych zamówień i usprawniają w ten sposób prace pozostałych komórek firmy, np. logistyka i układanie przez niego tras wysyłek produktów do miejsc przeznaczenia. W systemie można dokładnie prześledzić historię każdej partii wysłanych produktów – od momentu zamówienia materiałów i rozpoczęcia produkcji do chwili dostarczenie produktów klientom.

Dzięki VENDO.ERP Laguna Fabryka Okuć usprawniła pracę w każdym ze swoich pionów i ma pełną kontrolę nad procesami, które zachodzą we wszystkich obszarach jej działalności.

KORZYŚCI Z WDROŻENIA VENDO.ERP:
 • określenie krytycznych dla procesu produkcyjnego miejsc powstawania kosztów • eliminacja produktów niezyskownych • obniżenie kosztów związanych z obsługą zamówień
 • sprzyjające rozszerzeniu produkcji usprawnienie organizacji pracy
 • skrócenie czasu uzyskania informacji o stanie firmy
 • prowadzenie procesów związanych z pozyskaniem nowych zleceń • tworzenie kalkulacji i przygotowania oferty • przyjmowanie i ewidencja zamówień od klientów
 • ewidencja i rozliczanie procesów magazynowych
 • zgłaszanie zapotrzebowania oraz dokonywanie zaopatrzenia w materiały, narzędzia oraz pozostałe surowce
 • planowanie i kontrola przebiegu produkcji
 • zamawianie i obsługa kooperacji
 • zamawianie i rozliczanie usług zewnętrznych 
 • rozliczanie zleceń produkcyjnych
 • sprawna obsługa finansowo-księgowa
Źródło: www.cfi.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top