enova365 2016Enterprise Resource Planning czyli system do planowania zasobów przedsiębiorstwa to w skrócie ERP. Trudno sobie wyobrazić zarządzanie firmą z poziomu jednego oprogramowania, ale tak to właśnie działa. System ERP kontroluje procesy i podpowiada nam co można ulepszyć w różnych obszarach. Dowiedz się dlaczego warto go wdrożyć!


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 

System kontroluje procesy w różnych obszarach i podpowiada nam co można ulepszyć, są to m.in.:

 • finanse
 • rekrutacja
 • zarządzanie produkcją czy magazynem
 • planowanie sprzedaży 
 • współdzielenie danych pomiędzy wszystkimi modułami
 • zarządzanie dokumentami (tworzenie ich struktury i wydruków)
 • raporty i analizy
Wymienione wyżej obszary są najczęściej objęte wdrożeniem. Jeśli chcesz przeczytać je w formie wygodnego e-booka i zainspirować się zastosowanym rozwiązaniem, pobierz casebook – darmową publikację, przygotowaną tak by przekazać Ci najważniejszą wiedzę w pigułce.

Poniżej 5 przykładów case studies ,które mogą zainspirować każdego przedsiębiorcę!

1. Sklepopon.com - automatyzacja zamówień w sklepie dzięki integracji z platformą e-commerce.

Jeśli prowadzisz sklep internetowy, to wiesz że poziom satysfakcji klientów zależy od jakości obsługi i szybkości realizacji zamówień. Postaramy się to zobrazować na przykładzie Spółki ENiS, która jest właścicielem sklepu internetowego Sklepopon.com. Firma zdecydowała się wdrożyć system enova365 i dziś bez przeszkód może wysyłać nawet 30 tys. opon miesięcznie.

Za pomocą WebServices platforma e-commerce publikuje potwierdzone zamówienia w enova365.

WebService działa tak, że dane z listy przelewów są importowane do systemu bankowego, a następnie raportu Ewidencji Środków Pieniężnych. Dzięki temu operacje finansowe można kontrolować z poziomu enova365 bez konieczności logowania się do systemu bankowego.

Dedykowany mechanizm przetwarzania zamówień w sklepie, monitoruje możliwość ich realizacji.

Jeżeli istnieje możliwość natychmiastowej wysyłki, system ERP wysyła je automatycznie do programu obsługującego magazyn. Natomiast system magazynowy realizuje wysyłki i przekazuje żądanie wygenerowania dokumentów wydań magazynowych i faktur. Informacje o zrealizowanych zamówieniach publikowane są na platformie e-commerce.

To bardzo wydajne rozwiązanie, które w znaczny sposób pozwoliło zoptymalizować procesy sprzedażowe. Dzięki integracji z systemem ERP i magazynem, sklep zyskał nowe funkcjonalności.

2. Puccini – obsługa sprzedaży w jednym kanale e-commerce

Puccini to marka którą zapewne kojarzysz. To polski producent bagażu podróżnego, torebek damskich oraz galanterii skórzanej. Obecnie firma prowadzi sprzedaż we własnym sklepie on-line, w Strefie Marek Allegro oraz w około 20 salonach stacjonarnych na terenie Polski. Ponadto współpracuje z szeroko rozwiniętą siecią kilkuset partnerów handlowych – hurtowników, detalistów czy agencji.

Projekt wiązał się z przygotowaniem nowej odsłony sklepu internetowego na platformie Magento oraz premierą towarów PUCCINI w Strefie Marek na portalu Allegro.pl. Celem tych działań było wytworzenie popytu na towary oferowane przez PUCCINI. System ERP enova365 miał zbierać zamówienia kierowane z obu kanałów sprzedaży internetowej i pozwolić je w sposób spójny i szybki zaplanować logistycznie i handlowo.

Wdrożenie wymagało rozszerzenia o dodatki do e-commerce, które pozwoliły zintegrować procesy handlowe występujące przy sprzedaży przez sklep internetowy i platformę aukcyjną Allegro.

3. iTaxi - automatyzacja kilku tysięcy transakcji dziennie – taka liczba dotyczy iTaxi. Firma działa w ponad 100 miastach w całej Polsce, a taksówki można zamawiać na 3 sposoby.

Aplikacja mobilna i strona www pozwalają dokonać wyboru spośród 10 000 aut.

Dzięki możliwości definiowania złożonych algorytmów rozrachunków, udało się osiągnąć skuteczność na poziomie 99%.

Wdrożenie obejmowało integrację i automatyzację w zakresie zleceń fakturowania, generowania wydruku faktury i przekazania zwrotnie wydruków do aplikacji transakcyjnej.

4. Payroll - projekt zespołu specjalistów i ekspertów z zakresu administracji kadr i płac oraz outsourcingu zatrudnienia, pracujących ze sobą od ponad 15 lat.

Główny problem stanowił brak kontroli nad zleceniami zgłaszanymi przez kontrahentów. Prośby dotyczyły takich spraw jak: rejestracja nowego pracownika, przedłużenie/ rozwiązanie/ zmiana warunków umowy, zmiana danych personalnych itp.

Pracownicy działów HR zmagają się na co dzień z ogromną ilością procedur. Podczas gdy sprawdzanie dokumentów, wypełnianie formularzy może wykonać system. Dlatego automatyzacja, z której coraz częściej korzystają firmy, przyczynia się do wzrostu efektywności pracowników.

Payroll zdecydował się na wdrożenie systemu enova365, w ramach:
 • digitalizacji dokumentacji pracowniczej
 • uporządkowaniu zaimportowanych dokumentów, tak by można było je wyszukać lub odzyskać 
 • przechowywaniu skanów dokumentów jako załączników, które można udostępnić na innych urządzeniach
 • ułatwienia generowania raportów i analiz. Efektem wprowadzonych działań, była znaczna poprawa w jakości obsługi zgłoszeń.

Zarząd dostał łatwe narzędzie do śledzenia przebiegu konkretnych zleceń, wyłapywania opóźnień i sprawdzania obciążenia pracowników. Definitywnie zniknęły także problemy ze zgłoszeniami, które utknęły w miejscu z powodu nieobecności pracowników.

 • 5. Polskie Radio Pomorza i Kujaw

  Rosnące potrzeby i intensywny rozwój rozgłośni spowodowały konieczność wymiany posiadanych systemów informatycznych. Największym wyzwaniem była ich integracja oraz automatyzacja procesów związanych ze sprawozdawczością.

  W branży kulturalnej ograniczenie kosztów jest bardzo istotnie. Zwłaszcza dla rozgłośni radiowych, którym w dobie rozwoju Internetu, trudniej jest pozyskać słuchaczy.

  Polskie Radio zdecydowało się na optymalizację procesów kadrowo-płacowych:
  • dane z modułu Audycje trafiają do Kadr Płac jako elementy wynagrodzeń dziennikarzy wraz z podzielnikiem kosztów, który umożliwia automatyczne księgowanie list płac w rozproszeniu na wiele miejsc powstawania kosztów
  • wyeliminowanie papierowego obiegu dokumentów
  • rozwiązania wspomagającego rozliczenie płacowe czasu antenowego dziennikarzy zwiększyło precyzję rozliczania czasu antenowego.
  Podsumowując korzyści z systemu ERP sprowadzają się głównie do zarządzania ważnymi aspektami działania przedsiębiorstwa z poziomu jednego miejsca. Jak widać na powyższych przykładach, na wdrożenie nowoczesnych technologii decydują się nie tylko duże firmy o rozbudowanej strukturze, ale również małe i średnie przedsiębiorstwa.

  Widać to zwłaszcza w obszarze e-commerce, gdzie procesy są zautomatyzowane i zintegrowane we wszystkich kanałach sprzedaży. Dzięki temu można generować wyższe zyski ze sprzedaży przy zminimalizowaniu kosztów prowadzenia działalności.

  Źródło: www.enova.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top