enova365 2016Enterprise Resource Planning (ERP) to system umożliwiający zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa. Szereg różnorodnych modułów odpowiadających konkretnym działom w firmie wspiera ich działanie i usprawnia kompleksową pracę przedsiębiorstwa. Poznaj historię 3 firmy, z różnych branż, które dzięki wdrożeniu enova365 osiągnęły lepszy poziom prowadzenia biznesu.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 


 
ERP dla organizacji pożytku publicznego

Stowarzyszenie Siemacha to największa w kraju organizacja wychowawczo edukacyjna. Ponad 250 pracowników Stowarzyszenia wspiera dzieci i młodzież stwarzając im lepsze warunki do nauki i rozwoju. Siemacha prowadzi nowoczesny Dom Dziecka, ma ponad 30 placówek wychowawczo - opiekuńczych dziennych i całodobowych, liczne Centra Rozwoju oraz oddziały Krakowskiego Instytutu Psychoterapii.

Czego Siemacha oczekiwało od ERP? Przede wszystkim system musiał być w stanie odwzorować złożoną strukturę organizacji, zarówno w planowaniu struktury kont, zarządzaniu kadrami, jak i rozliczaniu projektów. Wybór padł na rozwiązania enova365. Wdrożenie moduł Kadry Płace enova365 znacząco poprawiło przejrzystość i usprawniło audyty, dzięki rozbiciu płac pracowników zgodnie z ich źródłami finansowania. Obszar Projekty umożliwił systematyczne rozliczanie dotacji i darowizn. Dodatek Elektroniczne Wyciągi Bankowe znacząco przyśpieszył ewidencję wyciągów bankowych oraz rozrachunków, a co za tym idzie - rozliczeń ze sponsorami.

ERP w produkcji

Mieszczący się w okolicach Bielska-Białej u stóp Góry Skrzyczne, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Hańderek to rodzinna firma z wielopokoleniową tradycją. Na rynku wędliniarskim działa od 1992 roku, ale najlepsze receptury ich wyrobów sięgają wiele lat wstecz. Dziś firma zatrudnia ponad 250 osób i dalej dynamicznie się rozwija.

Intensywny rozwój firmy wpłynął na potrzebę wdrożenia kompleksowego informatycznego systemu zarządzania. Musiał on działać spójnie z istniejącym już wewnętrznym systemem zamówień i zapewnić integrację obszarów Księgowego i Handlowego. Szczególnie ważne było znalezienie wsparcia dla przedstawicieli handlowych.

Wdrożenie ERP enova365 zapewniło integrację z zewnętrznym oprogramowaniem, lepszy przepływ informacji, optymalizację czasu oraz elastyczność raportowania. Dodatkowo wdrożenie modułu dla przedstawicieli handlowych pozwoliło na stały dostępu do informacji o obrotach, stanie płatności oraz aktualnych promocjach.

ERP dla e-commerce

Firma ENiS, właściciel sklepu internetowego sklepopon.com działa na rynku od ponad 20 lat i jest lider w dziedzinie dopasowywania i sprzedaży opon. Dzięki nastawionemu na rozwój podejściu właścicieli, od 10 lat przedsiębiorstwo prężnie rozwija się również w branży e-commerce. Dziś ich skupienie na maksymalizacji zadowolenia konsumenta sprawia, że mogą poszczycić się miejscem w pierwszej trójce firm dystrybucyjnych w branży oponiarskiej w Polsce.

W związku z rozwojem, automatyzacja procesów biznesowych staje się niezwykle istotna w każdej firmie. Potrzebę tę szczególnie jednak widać w branży e-commerce, gdzie sprzedaż odbywa się nieustannie, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Firma poszukiwała rozwiązania informatycznego, które umożliwi integrację z używaną już platformą e-commerce oraz zapewni optymalizację procesów zachodzących w magazynie wysokiego składowania.

Wdrożenie systemu enova365 kompleksowo wpłynęło na rozwój firmy. Procesy przetwarzania zamówień są zautomatyzowane, a obsługa magazynu i wysyłka opon działają dużo płynniej i sprawniej. Nowy poziom zyskało również zarządzanie sprzedażą i relacjami z Klientami.

Sklepopon.com wysłał nawet 30 tys. opon miesięcznie, wdrożenie systemu ERP pozwoliło na zoptymalizowanie obsługi tak dużej ilości zamówień.

Niezależnie od branży i wielkości firmy wdrożenie systemów ERP dzięki automatyzacji rutynowych procesów usprawnia pracę przedsiębiorstwa i zapewnia możliwość obsługi jeszcze większego grona klientów. Jak pokazały powyższe przykłady system zarządzania zasobami przedsiębiorstwa można tak dopasować do firmy, aby wspierał ją niezależnie od rozmiaru i obszaru działania.

Źródło: www.enova.p l

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top