enova365 2016Enterprise Resource Planning (ERP) to system umożliwiający zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa. Szereg różnorodnych modułów odpowiadających konkretnym działom w firmie wspiera ich działanie i usprawnia kompleksową pracę przedsiębiorstwa. Poznaj historię 3 firmy, z różnych branż, które dzięki wdrożeniu enova365 osiągnęły lepszy poziom prowadzenia biznesu.

 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 


 
ERP dla organizacji pożytku publicznego

Stowarzyszenie Siemacha to największa w kraju organizacja wychowawczo edukacyjna. Ponad 250 pracowników Stowarzyszenia wspiera dzieci i młodzież stwarzając im lepsze warunki do nauki i rozwoju. Siemacha prowadzi nowoczesny Dom Dziecka, ma ponad 30 placówek wychowawczo - opiekuńczych dziennych i całodobowych, liczne Centra Rozwoju oraz oddziały Krakowskiego Instytutu Psychoterapii.

Czego Siemacha oczekiwało od ERP? Przede wszystkim system musiał być w stanie odwzorować złożoną strukturę organizacji, zarówno w planowaniu struktury kont, zarządzaniu kadrami, jak i rozliczaniu projektów. Wybór padł na rozwiązania enova365. Wdrożenie moduł Kadry Płace enova365 znacząco poprawiło przejrzystość i usprawniło audyty, dzięki rozbiciu płac pracowników zgodnie z ich źródłami finansowania. Obszar Projekty umożliwił systematyczne rozliczanie dotacji i darowizn. Dodatek Elektroniczne Wyciągi Bankowe znacząco przyśpieszył ewidencję wyciągów bankowych oraz rozrachunków, a co za tym idzie - rozliczeń ze sponsorami.

ERP w produkcji

Mieszczący się w okolicach Bielska-Białej u stóp Góry Skrzyczne, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Hańderek to rodzinna firma z wielopokoleniową tradycją. Na rynku wędliniarskim działa od 1992 roku, ale najlepsze receptury ich wyrobów sięgają wiele lat wstecz. Dziś firma zatrudnia ponad 250 osób i dalej dynamicznie się rozwija.

Intensywny rozwój firmy wpłynął na potrzebę wdrożenia kompleksowego informatycznego systemu zarządzania. Musiał on działać spójnie z istniejącym już wewnętrznym systemem zamówień i zapewnić integrację obszarów Księgowego i Handlowego. Szczególnie ważne było znalezienie wsparcia dla przedstawicieli handlowych.

Wdrożenie ERP enova365 zapewniło integrację z zewnętrznym oprogramowaniem, lepszy przepływ informacji, optymalizację czasu oraz elastyczność raportowania. Dodatkowo wdrożenie modułu dla przedstawicieli handlowych pozwoliło na stały dostępu do informacji o obrotach, stanie płatności oraz aktualnych promocjach.

ERP dla e-commerce

Firma ENiS, właściciel sklepu internetowego sklepopon.com działa na rynku od ponad 20 lat i jest lider w dziedzinie dopasowywania i sprzedaży opon. Dzięki nastawionemu na rozwój podejściu właścicieli, od 10 lat przedsiębiorstwo prężnie rozwija się również w branży e-commerce. Dziś ich skupienie na maksymalizacji zadowolenia konsumenta sprawia, że mogą poszczycić się miejscem w pierwszej trójce firm dystrybucyjnych w branży oponiarskiej w Polsce.

W związku z rozwojem, automatyzacja procesów biznesowych staje się niezwykle istotna w każdej firmie. Potrzebę tę szczególnie jednak widać w branży e-commerce, gdzie sprzedaż odbywa się nieustannie, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Firma poszukiwała rozwiązania informatycznego, które umożliwi integrację z używaną już platformą e-commerce oraz zapewni optymalizację procesów zachodzących w magazynie wysokiego składowania.

Wdrożenie systemu enova365 kompleksowo wpłynęło na rozwój firmy. Procesy przetwarzania zamówień są zautomatyzowane, a obsługa magazynu i wysyłka opon działają dużo płynniej i sprawniej. Nowy poziom zyskało również zarządzanie sprzedażą i relacjami z Klientami.

Sklepopon.com wysłał nawet 30 tys. opon miesięcznie, wdrożenie systemu ERP pozwoliło na zoptymalizowanie obsługi tak dużej ilości zamówień.

Niezależnie od branży i wielkości firmy wdrożenie systemów ERP dzięki automatyzacji rutynowych procesów usprawnia pracę przedsiębiorstwa i zapewnia możliwość obsługi jeszcze większego grona klientów. Jak pokazały powyższe przykłady system zarządzania zasobami przedsiębiorstwa można tak dopasować do firmy, aby wspierał ją niezależnie od rozmiaru i obszaru działania.

Źródło: www.enova.p l

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Ceramika Nowa Gala zarządza procesami sprzedaży przy pomocy chmurowego systemu Oracle CX Cloud

Oracle Polska informuje, że w firmie Ceramika Nowa Gala zakończył się podstawowy etap wdrożenia modułów sprzedażowych chmurowego systemu…

Wiodące przedsiębiorstwo budownictwa prefabrykowanego z Wielkiej Brytanii, Caledonian Modular, stawia na IFS Applications 10

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że Caledonian Modular, wiodący dostawca rozwiązań dla branży budownictwa…

Globalna sieć sklepów obuwniczych CCC zwiększa rentowność dzięki technologiom Oracle

Polska sieć sklepów obuwniczych CCC przyspiesza transformację cyfrową, wykorzystując rozwiązania Oracle przeznaczone dla przedsiębiorstw…

Polskie startupy zmieniają rynek IT

Fundacja Startup Poland już po raz czwarty wydała raport dotyczący polskiej branży startupów. Badanie „Polskie Startupy. Raport 2018” swoim…

W 2019 cyfryzacja w Europie mocno przyspieszy

Jakie tempo ma cyfryzacja europejskiej gospodarki? Według IDC to ponad 15%. Tyle rok rocznie będą rosły inwestycje europejskiego biznesu w…

Nowe perspektywy dla dyrektorów finansowych

O nowych możliwościach działania, które dzięki nowoczesnym technologiom uzyskują dzisiaj dyrektorzy finansowi, opowiada Piotr Ferszka, Dyrektor…

Previous Next Play Pause

ENOVA

Katalog Rozwiązań IT

Back to top