microsoft logo 2018W miarę rozwoju świata technologii, wzrasta zapotrzebowanie na dostęp do związanej z tym tematem wiedzy, zarówno tej dotyczącej pojawiających się na rynku najnowszych rozwiązań, jak i informacji dotyczących konkretnych technologii. Potwierdzają to m.in. ogromne zainteresowanie i duża frekwencja podczas odbywającej się w ubiegłym tygodniu konferencji dla specjalistów IT Microsoft Tech Series. Na to jednodniowe wydarzenie zarejestrowało się ponad 500 osób, a 91% uczestników przyznało, że prezentowana w jego czasie wiedza i przykłady odpowiedziały na ich oczekiwania.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
W październiku tego roku, w ramach projektu #chmurogotowi, Microsoft zobowiązał się wyszkolić 1000 specjalistów Cloud w ciągu roku. Konferencja Tech Series była poświęcona temu zagadnieniu, dotykając tematu z różnych stron – budowania kompetencji, wdrażania rozwiązań czy uruchamiania własnych aplikacji, zawsze jednak krążąc wokół rozwiązań chmurowych. Tech Series to także jedna z największych inicjatyw dla lokalnych środowisk specjalistów IT Microsoft w Polsce.

Dzień na Tech Series to czas skondensowanej wiedzy zaprezentowanej w trzech głównych ścieżkach – nowoczesnego miejsca pracy, aplikacji biznesowych oraz przetwarzania i analityki danych.

Podczas naszych prezentacji i warsztatów przedstawiliśmy konkretne scenariusze i możliwości zastosowania rozwiązań chmurowych w nowoczesnym środowisku pracy. To palący temat, ponieważ dotyczy i żywo interesuje każdego z nas. Pokazaliśmy także nowości ogłoszone na naszej globalnej konferencji Microsoft Ignite” – podkreśla Barbara Michalska, odpowiedzialna za Microsoft 365 w polskim oddziale firmy. „Odpowiedzieliśmy też na sporo pytań. Wiele z nich dotyczyło bezpieczeństwa tożsamości użytkownika i organizacji, ale także sposobów na wzmocnienie efektywności zespołów i liderów za pomocą technologii” – dodaje Barbara Michalska.


Duże zainteresowanie budziło zastosowanie Sztucznej Inteligencji w aplikacjach biznesowych oraz zaawansowana analityka danych.

Zaprezentowaliśmy nowości i trendy w strategicznych obszarach rozwoju aplikacji biznesowych z rodziny Microsoft Dynamics 365. Skupiliśmy się na gorących tematach takich jak narzędzia angażowania klientów, rozwiązania nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem, a także budowania własnych aplikacji biznesowych przez pracowników firmy. Podczas rozmów kuluarowych uczestnicy konferencji – wysokiej klasy specjaliści IT – podkreślali potrzebę dostępu do szerokiej wiedzy i przykładów konkretnych wdrożeń w poszczególnych branżach” – mówi Agnieszka Zarzycka, zarządzająca działem Microsoft Dynamics w polskim oddziale Microsoft.


Kolejnym istotnym trendem, który był omawiany podczas wydarzenia, jest analityka i przetwarzanie danych. Praktyczne warsztaty dla deweloperów koncentrowały się na pozyskaniu umiejętności z zakresu tworzenia oprogramowania – Azure DevOps.

Wybraliśmy dwa obszary, które ostatnio mocno zyskują na popularności – DevOps oraz kwestia danych i ich analizy. Uczestnicy warsztatu „Modernizing Data, Applications & APIs to the Cloud” dowiedzieli się jak planować, współpracować i dostarczać rozwiązania szybciej dzięki zestawowi nowoczesnych usług deweloperskich. Mówiliśmy o cyklu życia danych w chmurze Azure – zaczynając od baz danych i Data Lake, przez ETL do hurtowni danych. Pokazaliśmy funkcjonowanie ETL dzięki użyciu Data Factory oraz usługi Azure Data Warehouse. Zaprezentowaliśmy również nowe funkcjonalności wprowadzone w SQL Server 2019.” – podsumowuje Krzysztof Łukaszewski odpowiedzialny za Azure w polskim oddziale Microsoft.


Ewolucja świata technologii to już nie odpowiedź na pytanie, czym jest transformacja cyfrowa, ale droga na wyższe poziomy szczegółowości i potrzeba konkretnych przykładów wykorzystania danych, uwalniania ich potencjału dzięki odpowiedniej analizie oraz zastosowanie zaawansowanych aplikacji na rzecz usprawnienia biznesu.

Źródło: www.microsoft.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top