27 czerwca 2019 roku we Wrocławiu odbyły się warsztaty pod nazwą „PRODUKCJA 4.0. Jak dokonać krok po kroku cyfrowej transformacji swojej fabryki?”, które zorganizowała Logistyka Produkcji. To pierwszy i jedyny, jak do tej pory, taki warsztat w Polsce.

Współtwórcą wydarzenia jako Advance Technology Partner 4.0 był nasz Partner – firma Siemens. Dzięki temu mogliśmy mieć tę przyjemność i wystąpić w roli prelegenta. DSR reprezentował dr Paweł Dawid, który przedstawił temat „Cyfrową transformację najlepiej zacząć od harmonogramowania, czyli korzyści z wdrożenia systemu SIEMENS SIMATIC IT Preactor”. W prezentacji głównym punktem było omówienie naszego wdrożenia systemu APS w firmie Filtron, czyli pierwszego etapu tego zakładu produkcyjnego w drodze do cyfrowej transformacji.

Warsztat adresowany był do ludzi świata produkcji, do dyrektorów i kierowników produkcji, dyrektorów logistyki, utrzymania ruchu, technologów i tych wszystkich, którzy są zainteresowani zdobyciem lub poszerzeniem wiedzy na temat rewolucji cyfrowej w wymiarze 4.0. Obszerny program warsztatów uwzględnił również takie tematy, jak: Rewolucja Cyfrowa; Produkcja od 1.0 do 3.0 – co poszło nie tak; Produkcja 4.0; Smart Factory; W kierunku sztucznej inteligencji; Lean 4.0; Miejsce człowieka; Rola systemów ERP / MES / APS / CMMS.

Całość poprowadził Janusz Pieklik - Dyrektor Consultingu w Business Global Consulting.

Dziękujemy za zaproszenie do tego projektu. Cieszy nas to, że możemy być częścią tak ważnego zagadnienia, jakim jest Produkcja 4.0.

Źródło: www.dsr.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top