Konkurs o nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego to projekt organizowany już po raz trzeci z inicjatywy Zbigniewa Podrazy, prezydenta Dąbrowy Górniczej. Skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które mają siedzibę lub prowadzą działalność na terenie Dąbrowy Górniczej i w ciągu ostatnich trzech lat wdrożyły innowacje, a przy tym prowadziły działalność przestrzegając zasad etyki oraz społecznej odpowiedzialności biznesu.
 
 
 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
Wyróżnienie w kategorii „średnie przedsiębiorstwo” otrzymała firma eq system prowadząca swoją działalność w zakresie tworzenia i dostarczania nowoczesnego oprogramowania IT w firmach z różnych branż. Nagrody zostały rozdane 14 listopada podczas honorowej Gali Przedsiębiorczości w Pałacu Kultury Zagłębia, a wyróżnienie w imieniu firmy odebrał Michał Lach - Prezes Zarządu eq system sp. z o.o.

Firma eq system skupia się na szukaniu wyłącznie najlepszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań, a w momencie, w którym to się nie udaje – tworzy je sama. W konkursie im. Karola Adamieckiego została wyróżniona właśnie za taki autorski projekt – platformę XPRIMER.MOM - pozwalającą na realizację założeń Industry 4.0. Nie było by to możliwe gdyby nie zespół wykwalifikowanych specjalistów z działu badań i rozwoju oraz działu programistycznego. Obydwa te zespoły charakteryzuje profesjonalizm oraz innowacyjne podejście do prowadzonych projektów. To właśnie te cechy, jak i szczegółowa analiza potrzeb rynku pozwoliły nam na stworzenie tego kompleksowego systemu, a tym samym wypełnienie luki w systemach pozwalających na realizację koncepcji Industry 4.0 w praktyce. XPRIMER.MOM pozwala na skuteczne wdrożenie jej założeń w życie oraz dbałość o ich skuteczną realizację. Jest to pierwszy system polskiego autorstwa, który jest dedykowany tej tematyce. Jego celem jest umożliwienie zarządzania całością procesu produkcyjnego od projektowania poprzez realizację do zakończenia cyklu życia produktu i serwisu.

eq system to firma doradczo-wdrożeniowa, z 27-letnim doświadczeniem, o zasięgu międzynarodowym. Jej głównym celem jest rozwiązywanie problemów w przedsiębiorstwach za pomocą nowoczesnych narzędzi IT. W kompleksowej ofercie eq system można znaleźć oprogramowanie służące między innymi do planowania i harmonogramowania produkcji, zarządzania procesami biznesowymi, monitorowania i ewidencji produkcji, prognozowania, zarządzania procesami logistycznymi, analityki biznesowej, czy zarządzania zasobami przedsiębiorstwa. Firma prowadzi także działalność szkoleniową oraz angażuje się w wiele inicjatyw związanych ze społecznością lokalną. Współpracuje z uczelniami wyższymi, z lokalnymi artystami, organizacjami społecznymi, a także bierze czynny udział w wydarzeniach kulturalnych, czy sportowych w regionie.

Firma z Dąbrowy Górniczej prowadzi działalność o zasięgu międzynarodowym, stąd ma także realny wpływ na promocję miasta wśród kontrahentów z całej Polski i zagranicy. Spółka kładzie główny nacisk na doradztwo, dopiero w drugiej kolejności na wybór odpowiednich narzędzi.
Narzędzie jakim są systemy IT pełnią rolę drugoplanową, mają jedynie urzeczywistniać stworzoną przez nasz doświadczony zespół koncepcję usprawnień w przedsiębiorstwach. Wychodzimy z założenia, że to system ma pasować do firmy, a nie na odwrót – żeby to osiągnąć, szukamy i tworzymy wyłącznie najlepsze i najbardziej innowacyjne rozwiązania – podkreśla Michał Lach.
Źródło: www.eqsystem.pl
 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top