System TETA EDU na Politechnice Opolskiej

UNIT4 TETAWobec trudnych wyzwań stojących przed polskimi uczelniami, każda z nich musi znaleźć rozwiązanie by nie tylko przyciągnąć do siebie studentów, lecz również zapewnić im najlepsze możliwe warunki do zdobywania wiedzy. Nie byłoby to możliwe bez inwestycji w zaplecze technologiczne i rozwiązania do wspomagania zarządzania takimi placówkami. Politechnika Opolska wdrożyła w tym celu system TETA EDU.


{loadpositin Wiadomosci_Dzial}
 
Politechnika Opolska kształci 9 tys. studentów na 24 kierunkach. Zatrudnionych w tym celu jest około 500 pracowników naukowo-dydaktycznych oraz ponad 400 osób uzupełniających struktury uczelni. W 2013 roku, aby usprawnić wewnętrzne procesy oraz ujednolicić standardy obowiązujące podczas procedur gospodarczych, w wyniku przetargu wybrano system TETA EDU. Wdrożenie wykonano w ramach programu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: “Uczelnia Nowej Generacji – zwiększanie kompetencji kadry kierowniczej w ramach wdrażania nowych modeli zrządzania jakością”.

System TETA EDU to kompleksowe połączenie rozwiązań klasy ERP, HR i BI z mocno rozbudowaną częścią do zarządzania projektami np. grantami, funduszami, czy projektami badawczymi. System wspomaga procesy budżetowania i kontrolingu, logistyki, finansów i księgowości, zarządzania majątkiem trwałym i gospodarką magazynową. Posiada funkcjonalność zatrudnienia w architekturze OneRec (pracownik ewidencjonowany jest pod jednym rekordem, przy czym przypisana jest do niego cała historia zatrudnienia), która jest kluczowa dla uczelni wyższych.

Dla Politechniki Opolskiej główne korzyści z rozwiązania przełożą się na udoskonalenie systemu przepływu informacji na uczelni, w tym usprawnienie i uproszczenie obiegu dokumentów, uzyskanie spójnych i kompetentnych informacji w obszarach finansowo - księgowym, zarządzania majątkiem czy kadrami. System znajdzie również zastosowanie w procesach budżetowania i przeprowadzania wielowymiarowych analiz.
Ambitne polskie uczelnie, pragną dorównać standardom najlepszych szkół wyższych, dlatego poważnie myślą o swoim ciągłym rozwoju, który wiąże się również z inwestowaniem w nowoczesne technologie IT. Cieszymy się, że Politechnika Opolska dołączy do grona blisko 400 uczelni wyższych pracujących na rozwiązaniach grupy UNIT4 na całym świecie. Warto podkreślić, iż projekt ten został uruchomiony w stosunkowo krótkim czasie, co jest zasługą dużego zaangażowania zespołów wdrożeniowych po obu stronach. Jestem przekonany, iż razem z naszym partnerem, firmą OPTeam S.A., dostarczamy uczelniom w Polsce nowoczesne, systemy odpowiadające ich potrzebom, a także rozwiązania, które w łatwy sposób mogą być przez nie same rekonfigurowane i rozwijane w przyszłości. – mówi Łukasz Marciniak, Dyrektor Sprzedaży UNIT4 TETA.
Zakończone z sukcesem wdrożenie potwierdza silną pozycję UNIT4 TETA na rynku oprogramowania dla szkół wyższych. Dedykowany uczelniom system TETA EDU został wybrany także przez takie instytucje jak: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Techniczno - Humanistyczny w Radomiu czy Politechnika Wrocławska.

Źródło: www.unit4teta.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top

0 - Błąd: 0

0

OOM command not allowed when used memory > 'maxmemory'.

The Page you are looking for doesn't exist or an other error occurred.
Go back, or head over to the home page to choose a new direction.