Apple® i SAP ogłosiły współpracę, której celem jest zrewolucjonizowanie pracy mobilnej klientów korporacyjnych, poprzez połączenie aplikacji natywnych, dostępnych na urządzeniach iPhone® i iPad®, z najnowocześniejszymi możliwościami platformy SAP HANA. Efektem wspólnych działań będzie również pakiet narzędzi do budowy oprogramowania dla systemu iOS (SDK) oraz Akademia Szkoleniowa, które umożliwią deweloperom, partnerom i klientom tworzenie natywnych aplikacji, precyzyjnie dopasowanych do potrzeb ich firm.
 

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Łącząc innowację i bezpieczeństwo systemu iOS z bogatym doświadczeniem firmy SAP w dostarczaniu oprogramowania dla biznesu, partnerstwo Apple i SAP zmieni sposób używania urządzeń iPhone i iPad w przedsiębiorstwach” stwierdził Tim Cook, CEO firmy Apple. „Jako lider rynku oprogramowania dla firm, którego system obsługuje 76% globalnych transakcji biznesowych, firma SAP to idealny partner, który pomoże nam zmienić sposób wykorzystywania urządzeń iPhone i iPad przez przedsiębiorstwa na całym świecie. Nowy pakiet SDK umożliwi ponad 2,5 mln deweloperom SAP budowanie potężnych aplikacji natywnych, które w pełni wykorzystują SAP HANA Cloud Platform i czerpią korzyści z możliwości, dostępnych wyłącznie na urządzeniach z systemem iOS.
Jesteśmy dumni, że współpraca pomiędzy Apple i SAP znalazła się w zupełnie nowym, przełomowym punkcie” powiedział Bill McDermott, CEO firmy SAP. „Oferując ludziom sprawne i intuicyjne doświadczenie biznesowe, motywujemy ich do zdobywania szerszej wiedzy, zaangażowania w procesy i podejmowania dalszych działań. Łącząc potężne możliwości rozwiązań SAP HANA Cloud Platform i SAP S/4HANA z systemem iOS, wiodącą i najbezpieczniejszą platformą dla przedsiębiorstw, pomagamy dostarczyć ludziom dane w czasie rzeczywistym - bez względu na ich czas i miejsce pracy. Firmy Apple i SAP łączy misja kształtowania przyszłości świata, by ten działał lepiej, a jakość życia ludzi stawała się zdecydowanie lepsza.
W wyniku kooperacji SAP i Apple ma powstać nowe rozwiązanie, udostępniające systemowi iOS dedykowany pakiet narzędzi do budowania oprogramowania (SDK) na HANA Cloud Platform. Technologia ta pozwoli firmom, projektantom i deweloperom, tworzyć własne aplikacje na system iOS, uruchamiane na platformach iPhone oraz iPad, w sposób szybki i wydajny. Silnikiem nowych systemów będzie SAP HANA Cloud Platform (HCP), otwarta platforma oferowana w modelu subskrypcyjnym. Programy budowane w oparciu o HCP umożliwią natywny dostęp do danych i procesów biznesowych rozwiązań SAP ERP (Business Suite, S/4HANA) jednocześnie wykorzystując pełen potencjał urządzeń iPad i iPhone takich jak Touch ID® czy usługi lokalizacji i powiadomień.

Ponadto nowe rozwiązania SAP Fiori w obszarze User Experience (UX) udostępniają systemowi iOS nieznane dotychczas w świecie SAP możliwości projektowania interaktywnych interfejsów klienckich. Użytkownicy rozwiązań światowego lidera aplikacji biznesowych otrzymują dzięki temu dedykowane rozwiązania nowej generacji, odpowiadające potrzebom szybko zmieniającego się świata. Skupiająca ponad 2.5 miliona członków społeczność deweloperów SAP może liczyć na wsparcie Akademii SAP, która udostępni narzędzia i szkolenia pozwalające na możliwie szybkie zapoznanie się z nowymi pakietami narzędzi do budowania oprogramowania. Nowe pakiety SDK, język projektowania oraz oferta Akademii dostępne będą przed końcem roku.

W ramach umowy partnerskiej firma SAP opracuje również natywne aplikacje dla systemu iOS, które obejmą obszary krytycznych operacji biznesowych SAP. Rozwiązania dla urządzeń iPhone oraz iPad zbudowane zostaną w oparciu o Swift™ - nowoczesny, bezpieczny i interaktywny język programowania firmy Apple, który w połączeniu z SAP Fiori zaoferuje komfort użytkowania aplikacji właściwy platformie iOS.

Nowe interfejsy aplikacyjne przygotowane zostaną dla wszystkich rozwiązań branżowych SAP. Mobilny dostęp do danych przedsiębiorstwa pozwoli na podejmowanie działań bezpośrednio z poziomu iPhone’a lub iPad’a. Pracownicy obsługi serwisowej przebywający w terenie będą mogli na przykład zamówić części lub zaplanować usługę a lekarz mógł udostępnić najnowsze dane pacjenta innemu pracownikowi służby zdrowia.

Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top