Dlaczego firmy wybierają system ERP enova365?

enova365Co najczęściej wpływa na wybór oprogramowania ERP? Czego poszukują Klienci i co decyduje o zadowoleniu z wybranego narzędzia? Firma Soneta sprawdziła to na podstawie badania satysfakcji użytkowników enova365.
 

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Jakie technologie powinien oferować producent systemu ERP?

Należy zwrócić uwagę na ile technologia oferowana przez producenta systemu jest elastyczna. Czy dostajemy rozwiązanie „pod klucz” czy może system jest wysoce konfigurowalny i otwarty na konkretne potrzeby Twojego przedsiębiorstwa.

Upewnij się, że oprogramowanie jest w stanie obsłużyć każdy obszar działalności. To długofalowa inwestycja, która powinna przynieść korzyści, także dla przedsiębiorstw o różnych profilach. Rozwiązanie powinno być skalowalne i dostosowywać się do wzrostu liczby danych czy użytkowników.

W badaniu użytkownicy systemu enova365 wskazali konfigurowalność i skalowalność systemu jako jeden z kluczowych czynników wyboru.

Integracja z systemami zewnętrznymi

Bardzo istotna cechą systemu ERP, poza możliwością rozbudowy wewnętrznych funkcjonalności, jest otwartość na integrację z narzędziami zewnętrznymi.

Dotyczy to szczególnie takich obszarów jak handel czy produkcja. Trendy w handlu dynamicznie się zmieniają, co sprawia że trzeba sięgać po coraz bardziej nowatorskie rozwiązania. Dlatego należy zwrócić uwagę, czy system daje możliwość integracji z platformami e-commerce czy systemami do magazynów.

Badani użytkownicy enova365 wskazali elastyczność jako jedną z przewag posiadanego oprogramowania, w tym określili system jako: zintegrowany, komunikatywny z innymi programami.

Analiza wymagań przed zakupem

Przed zakupem systemu ERP należy sporządzić szczegółową analizę, nie tylko oferty dostawców oprogramowania, ale listę wymagań.

Warto skoncentrować się na określonych wymaganiach systemowych i biznesowych. Im bardziej dokładna lista, tym bardziej szczegółowe mogą być propozycje dostawcy ERP.

Klienci systemu enova365 za najbardziej kluczowe kryteria uznali:
  • funkcjonalności systemu
  • rekomendacje innych klientów
  • jakość obsługi serwisu
84% badanych użytkowników ceni system za jego intuicyjność, co oznacza że system jest przyjazny w nawigacji i dostosowany do potrzeb użytkownika. Umożliwia szybki dostęp do zintegrowanych danych zebranych z kilku modułów.

Platforma komunikacji pomiędzy pracownikami

System ERP powinien nie tylko umożliwiać sprawną pracę, ale równie dobrą komunikację. Należy zwrócić uwagę na takie czynniki jak:
  • łatwość i bezpieczeństwo przesyłania informacji wewnątrz firmy jak i na zewnątrz, pomiędzy przedsiębiorstwami
  • format przekazywanych danych – im więcej rodzajów dokumentów może być przesyłanych, tym lepiej dla firmy, przykładem może być generowanie i wysyłka plików JPK (Jednolity Plik Kontrolny w module Księgowość enova365)

Ponad 30% badanych wskazało jako mocne strony oprogramowania łatwość wydobywania danych, raportowanie oraz możliwość obsługi całej firmy z poziomu jednego, spójnego systemu.

Zgodność systemu ERP z aktualnymi przepisami

W systemie enova365, producent dba o aktualność technologiczną oraz zgodność ze zmieniającymi się przepisami prawa. Badanie wskazało na wysoki wskaźnik lojalności użytkowników, którzy doceniają również fakt, że wszystkie funkcje są na bieżąco opracowywane i dostarczane bezpłatnie w ramach aktualizacji. To zdecydowanie wyróżnia oprogramowanie na tle innych rozwiązań dostępnych na rynku ERP w Polsce.
 
enova365 badania1

Przykładem niedawno wprowadzonej zmiany w systemie może być pojawienie się nowych wzorów deklaracji ZUS (ZUS-Z3 i ZUS-Z3a) oraz nowych wzorów zestawień do GUS. Bardzo ważną zmianą jest również dostosowanie systemu do generowania już wspomnianych plików JPK (Jednolity Plik Kontrolny).

Mobilność i obsługa z poziomu różnych urządzeń

O tym, że rozwiązania mobilne są coraz częściej obszarem inwestycji, nie trzeba nikogo informować. Specyfika naszej pracy coraz częściej wiąże się z ciągłym przemieszczaniem i szybkim podejmowaniem decyzji.

Bez aplikacji mobilnych, trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie w codziennej pracy. Dlatego wybierajmy rozwiązania, które oferują dostęp do oprogramowania ERP na poziomie urządzeń mobilnych.

Audyt i wybór oprogramowania dopasowanego do działalności

Wybór oprogramowania ERP, zależy w dużym stopniu od tego, na jakich polach może ono wspierać przedsiębiorstwo. Dlatego warto przeprowadzić audyt i wybrać obszary, które wymagają integracji: logistyka, magazyn, sprzedaż, e-commerce, HR czy też finanse.

Około 50% z nich stanowią średnie przedsiębiorstwa, procent małych firm wynosi 44%, a dużych aż 30%. Większość wykorzystuje modułowość systemu, co oznacza że wdrożenie obejmowało implementację kilku rozwiązań i było poprzedzone szczegółową analizą u klienta.

Podsumowując, oprogramowanie enova365 cechuje się bardzo dużą ergonomią i efektywnością pracy. Posiada łatwy w obsłudze dla użytkownika interfejs i działa również w wersji mobilnej.

Te cechy systemu, z pewnością przełożyły się na tak wysoki poziom satysfakcji badanych Klientów. W wyniku czego uzyskaliśmy bardzo dobry wynik, ponieważ 88% klientów poleciłoby enova365 innym firmom.

Źródło: www.enova.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top