5 innowacji w zakresie generatywnej sztucznej inteligencji (AI) od AWS
AWS ogłosił pięć innowacji w zakresie generatywnej sztucznej inteligencji (AI), w tym ogólną dostępność Amazon Bedrock i Amazon Titan Embeddings oraz już wkrótce dostępność Llama 2 na Amazon Bedrock, jak również nowe funkcje generatywnej sztucznej inteligencji dla CodeWhisperer i QuickSight. Dzięki temu organizacje każdej wielkości mogą tworzyć nowe aplikacje generatywnej sztucznej inteligencji, zwiększać produktywność pracowników i rozwijać swoje firmy.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Amazon Bedrock jest teraz ogólnie dostępny, aby pomóc większej liczbie firm w tworzeniu i skalowaniu generatywnych aplikacji AI. Amazon Bedrock to w pełni zarządzana usługa, która oferuje wybór wysokowydajnych modeli podstawowych od wiodących firm AI, w tym AI21 Labs, Anthropic, Cohere, Meta, Stability AI i Amazon. Wraz z szerokim zestawem możliwości, których klienci potrzebują do tworzenia generatywnych aplikacji AI, upraszcza rozwój organizacji przy jednoczesnym zachowaniu prywatności i bezpieczeństwa. Klienci mogą łatwo eksperymentować z najlepszymi modelami podstawowymi dla szerokiego zakresu przypadków użycia i dostosowywać je za pomocą własnych danych. Amazon Bedrock oferuje również nowy, bezpłatny kurs online, który ma na celu zapoznanie użytkowników z usługą i umożliwienie im rozpoczęcia korzystania z generatywnej sztucznej inteligencji.

Amazon Bedrock jest pierwszą w pełni zarządzaną usługą generatywnej sztucznej inteligencji, która w ciągu najbliższych kilku tygodni zaoferuje Llama 2 – duże modele językowe (LLM) nowej generacji firmy Meta – za pośrednictwem zarządzanego interfejsu programowania aplikacji (API). Zoptymalizowane pod kątem zapewnienia szybkiej odpowiedzi w infrastrukturze AWS, modele Llama 2 dostępne za pośrednictwem Amazon Bedrock, są idealne do zastosowań dialogowych. Klienci będą mogli tworzyć generatywne aplikacje AI oparte na modelach Llama 2 o parametrach 13B i 70B, bez konieczności konfigurowania i zarządzania jakąkolwiek infrastrukturą.

Amazon Titan Embeddings jest teraz ogólnie dostępny, ułatwiając klientom rozpoczęcie od generowania rozszerzonego wyszukiwania (RAG) w celu rozszerzenia możliwości dowolnego modelu podstawowego przy użyciu własnych danych. Amazon Titan to rodzina modeli stworzonych i wstępnie wytrenowanych przez AWS na dużych zbiorach danych, co czyni je potężnymi, ogólnymi możliwościami stworzonymi do obsługi różnych przypadków użycia. Pierwszy z tych modeli, ogólnie dostępny dla klientów, Amazon Titan Embeddings, to duży model językowy (LLM), który konwertuje tekst na reprezentacje numeryczne zwane embeddings w celu zasilania przypadków użycia RAG.

Amazon QuickSight oferuje nowe możliwości generatywnego tworzenia danych Business Intelligence (BI), aby pomóc analitykom biznesowym w łatwym tworzeniu i dostosowywaniu wizualizacji za pomocą poleceń w języku naturalnym. Nowe możliwości generatywnego tworzenia BI pozwalają analitykom biznesowym opisać pożądany wynik z fragmentów pytania (np. "10 najlepszych produktów"), a QuickSight generuje atrakcyjne wizualizacje, które można łatwo dodać do pulpitu nawigacyjnego lub raportu za pomocą jednego kliknięcia.

Amazon CodeWhisperer, czyli generator kodu oparty o sztuczną inteligencję ma nową funkcję, która pozwoli klientom bezpiecznie dostosowywać sugestie CodeWhisperer przy użyciu ich prywatnej bazy kodu, aby jeszcze zwiększyć produktywność programistów. Nowa funkcja dostosowywania Amazon CodeWhisperer odblokuje pełny potencjał generatywnego kodowania opartego na sztucznej inteligencji, bezpiecznie wykorzystując wewnętrzną bazę kodu i zasoby klienta, aby zapewnić rekomendacje dostosowane do jego unikalnych wymagań. Programiści oszczędzają czas dzięki lepszej trafności sugestii dotyczących kodu w różnych zadaniach.

W ciągu ostatniego roku wzrost ilości danych, dostęp do skalowalnych obliczeń i postępy w uczeniu maszynowym (ML) doprowadziły do gwałtownego wzrostu zainteresowania generatywną sztuczną inteligencją, tworząc nowe pomysły, które mogą przekształcić całe branże. Klienci ufają AWS, ponieważ stawiamy na bezpieczeństwo i prywatność danych, możliwość wyboru dowolnego wiodącego modelu podstawowego, oraz naszą wysokowydajną i opłacalną infrastrukturę. Najnowsze ogłoszenie AWS jest kamieniem milowym, który stawia generatywną sztuczną inteligencję na wyciągnięcie ręki każdej firmy, od startupów po największe przedsiębiorstwa – i każdego pracownika, od programistów po analityków danych – powiedział Swami Sivasubramanian, wiceprezes ds. Danych i AI w AWS.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top