Premier League, najczęściej oglądana liga piłkarska na świecie, wybrała Oracle jako oficjalnego dostawcę usług chmurowych. Współpracując z Oracle, Premier League dostarczy kibicom jeszcze więcej emocji dzięki nowym statystykom meczów, które zapewnią dokładniejsze zrozumienie akcji na żywo na boisku. Technologie analizy danych oraz uczenia maszynowego oferowane przez Oracle dostarczą dokładne statystyki w czasie rzeczywistym miliardom odbiorców na całym świecie.

 REKLAMA 
 RISE WITH SAP 
 
Zestaw analiz „Match Insights - Powered by Oracle Cloud” będzie dostępny podczas transmisji meczów oraz we wszystkich mediach społecznościowych Premier League, począwszy od sezonu 2021/22. Na potrzeby tego kanału zostaną opracowane modele uczenia maszynowego, co pozwoli generować na żywo rozmaite dane dotyczące gry czasie rzeczywistym, w tym dane na temat każdego gracza oraz interesujące fakty dotyczące tysięcy poprzednich meczów.

Dyrektor naczelny Premier League, Richard Masters, powiedział:
Zawsze szukamy nowych sposobów na ożywienie rozgrywek Premier League i udoskonalenie analizy meczów. Oracle to globalna marka z dużym doświadczeniem w zakresie wprowadzania innowacji i nie możemy się już doczekać współpracy z tą firmą, aby zapewnić naszym fanom na całym świecie zupełnie nowy poziom zaangażowania.


„Match Insights - Powered by Oracle Cloud” – wybrane moduły:
  • Average Formation - śledzi w czasie rzeczywistym pozycje wszystkich graczy oraz wychwytuje różnice w sposobie pracy drużyn podczas ataku i obrony. Podczas meczu kibice zobaczą, jak drużyny reagują na taktykę przeciwnika, pomagając widzom zrozumieć strategie kryjące się za różnymi stylami gry.
  • Prawdopodobieństwo wygranej - ta statystyka prezentuje historię wyników drużyny, obliczając szansę na wygraną lub remis metodą symulowania pozostałej części meczu. Model oparty jest na danych dotyczących meczów z czterech lat i uwzględnia takie fakty, jak czy drużyna gra u siebie, czy na wyjeździe, uzyskane wyniki, rzuty karne, liczba zawodników na boisku, a także żółte i czerwone kartki.
  • Momentum Tracker - mierzy prawdopodobieństwo, że drużyna będąca w posiadaniu piłki zdobędzie bramkę w ciągu najbliższych 10 sekund. Wyniki opierają się na danych z tysięcy meczów i ostatnich pięciu wydarzeń w danej lokalizacji.

Zestawienie wiedzy Oracle w zakresie uczenia maszynowego z bogactwem danych jakie posiada Premier League, to niezwykłe połączenie technologii i sportu” – komentuje Ariel Kelman, wiceprezes Oracle i dyrektor ds. Marketingu. „Marginesy błędów w Premier League są bardzo małe, tak więc dane mają kluczowe znaczenie dla śledzenia znaczących momentów gry i historii każdego meczu. Są to historie, które jednoczą fanów i rozpalają ich pasję do kibicowania.

Źródło: ORACLE

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top