Grupa Pelion inwestuje w Oracle Exadata Database Machine

oracleFirma Pelion Healthcare Group, jedna z największych firm sektora ochrony zdrowia w Polsce, podjęła decyzję o rozbudowie platformy technologicznej Oracle Exadata, stanowiącej podstawę działania najważniejszych aplikacji biznesowych Grupy. Centrum składa się z ośrodka głównego obsługującego środowisko produkcyjne, oraz symetrycznego pod względem mocy przetwarzania ośrodka zapasowego. Każdy z ośrodków jest obsługiwany przez własną maszynę Oracle Exadata.


 
Nowa konfiguracja maszyn bazodanowych Oracle pozwoli na znaczące zwiększenie mocy obliczeniowej Ośrodka i funkcjonalności kluczowych systemów IT. Nowa konfiguracja będzie mogła obsłużyć rosnącą ilość danych przetwarzanych przez systemy Grupy Pelion oraz stale zwiększającą się liczbę ich użytkowników.

Maszyny Oracle Exadata pozwolą w kolejnym etapie projektu na skonsolidowanie większości baz danych Oracle używanych w systemie logistycznym, sprzedażowym, finansowym oraz w hurtowni Grupy Pelion i zastąpią dotychczasową rozproszoną architekturę jedną maszyną, zawierającą we wspólnej obudowie zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie bazodanowe.
Pelion Healthcare Group jest jedną z największych grup kapitałowych działających na rynku ochrony zdrowia w Polsce i na Litwie” – komentuje biuro prasowe Grupy Pelion. „W związku z rozwojem naszego biznesu potrzebowaliśmy takiej platformy informatycznej, która potrafiłaby zapewnić proporcjonalny wzrost mocy obliczeniowej środowiska transakcyjnego Grupy. W przeciągu ostatnich 2 lat platforma Exadata stała się kluczowym elementem infrastruktury IT dla całej grupy kapitałowej Pelion, dlatego też jej rozbudowa była dla nas naturalnym wyborem. Dodatkowo przeprowadziliśmy testy, z których jednoznacznie wynikło, że taniej i bezpieczniej jest kontynuować rozbudowę maszyn Exadata niż składać nowe rozwiązanie z elementów sprzętowych od różnych dostawców.
Oracle Exadata została wybrana przez Grupę Pelion głównie dlatego, że jest obecnie jedynym na rynku rozwiązaniem, pozwalającym bezproblemowo skonsolidować na jednej platformie różne aplikacje biznesowe działające na bazie Oracle - powiedział Marcin Fabirowski, odpowiedzialny za sprzedaż Engineered Systems w Oracle Polska. Oracle Exadata Database Machine to kompleksowa platforma sprzętowa składająca się z serwerów bazodanowych, pamięci masowej, szybkiej sieci wewnętrznej Infiniband oraz z optymalizowanego oprogramowania systemowego dla baz danych, które diametralnie zwiększa poziom bezpieczeństwa i szybkości działania baz danych Oracle. System Oracle Exadata jest także łatwo skalowalny, co pozwala szybko rozszerzać istniejącą konfigurację poprzez włączanie kolejnych serwerów DB oraz Storage.
Źródło: www.oracle.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top