CANAL+ wdraża nowy system HR w oparciu o chmurę Gavdi
CANAL+ Polska oraz Kino Świat – lokalne oddziały międzynarodowej grupy medialnej CANAL+ – wdrożyły nowy system HR w oparciu o chmurę Gavdi – Gavdi HR Cloud – który bazuje na wybranych modułach rozwiązania SAP SuccessFactors oraz zestawie autorskich produktów Gavdi. Jednym z powodów zmiany systemu obsługi HR była integracja z systemami używanymi na poziomie globalnym w Grupie. Nowy system objął ponad 1300 pracowników i współpracowników CANAL+ Polska oraz Kino Świat.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Zintegrowane i zoptymalizowane środowisko HR

Dotychczas CANAL+ posiadał globalnie system SAP Employee Central oraz lokalnie TETA. Wdrożenie było następstwem decyzji firmy o budowie nowej, globalnej i spójnej architektury systemów z wykorzystaniem SAP SuccessFactors Employee Central Payroll – mówi Iwona Kulik, Dyrektor ds. Wynagrodzeń i Pozyskiwania Talentów w CANAL+ Polska. – Celem CANAL+ Polska było wdrożenie systemu wpisującego się w strategiczne założenia rozwoju firmy. Konsolidacja obsługi wielu elementów z zakresu HR w jednym systemie umożliwia nam sprawne monitorowanie procesów i zdarzeń kadrowych, szybkie i spójne raportowanie danych pracowniczych oraz zachowanie spójności, dokładności i wiarygodności danych – dodaje.


Wdrożone rozwiązanie Gavdi HR Cloud oparte jest na wybranych modułach SAP SuccessFactors oraz wykorzystuje autorskie produkty Gavdi, takie jak: eDeklaracje, PPK, Korekty ZUS, Reporter, Document Generator, Reminder, ePaski, Replicator, eTeczka, BHP, Time Management Platform, Self Service Platform.

Wdrożenie kompleksowego środowiska umożliwiło firmie automatyzację, ustandaryzowanie, zintegrowanie oraz zoptymalizowanie procesów takich jak: kadry, płace czy czas pracy. Usprawniono też utrzymanie systemu w zgodności ze zmianami prawnymi. Prace projektowe i wdrożeniowe trwały od maja 2022 do marca 2023.

Dla CANAL+ najważniejsze było zintegrowanie i możliwość uspójnienia danych, a także zapewnienie wysokiego poziomu samoobsługi pracowników i menedżerów. Pracownikom umożliwiono dostęp do ważnych informacji, szybkie oraz proste wnioskowanie o nieobecności, benefity, zaświadczenia, zmianę danych czy też bezpośredni udział w procesie uzgadniania celów i rozwoju. Gavdi HR Cloud to gotowe, kompletne i ustandaryzowane rozwiązanie do zarządzania kapitałem ludzkim w chmurze – mówi Marcin Bogacki, Kierownik Projektu z Gavdi Polska.


Zwiększenie automatyzacji i samoobsługi

W efekcie prac przeprowadzonych przez Gavdi Polska CANAL+ Polska poprawił efektywność wielu procesów – m.in.:
  • zredukował duże nakłady pracy menedżerów przy obsłudze wniosków pracowniczych czy zbieraniu informacji niezbędnych do zarządzania zespołem;
  • odciążył dział HR od czasochłonnych, manualnych czynności; 
  • ograniczył papierowy obieg dokumentów; 
  • poprzez łatwy dostęp do systemu każdego pracownika zwiększył się poziom samoobsługi w zakresie wniosków pracowniczych, podglądu danych, w tym pasków płacowych czy PIT-ów (generowanych automatycznie).
Gavdi HR Cloud to nowoczesne, wystandaryzowane, solidne rozwiązanie do kadr, płac i czasu pracy oraz elektronicznej obsługi dokumentacji. Z czasem można rozbudować je o kolejne moduły i funkcjonalności, dzięki czemu odpowiada na bieżące i przyszłe potrzeby CANAL+ Polska.

Menedżerowie przekonali się, że ten system jest dla nich realną pomocą w codziennych obowiązkach. O wiele informacji nie muszą już pytać działu HR, bo mają do nich samodzielny dostęp, a dane są aktualne. To jest diametralna zmiana ich sposobu pracy – podkreśla Iwona Kulik– Podobnie pracownicy – bardzo podoba im się możliwość np. sprawdzenia w domu na smartfonie grafiku pracy na kolejny tydzień czy ostatniego paska wynagrodzeń. Dostęp pracowników do ich danych spowodował także pewien pozytywny efekt uboczny – dostarczanie przez nich wcześniej brakujących dokumentów lub poprawianie nieaktualnych danych – dodaje.

Grupa CANAL+ Polska jest wiodącym wydawcą oraz nadawcą kanałów telewizyjnych segmentu premium jak również agregatorem oraz drugim największym dystrybutorem pakietów płatnej telewizji w Polsce. Natomiast Kino Świat z udziałem w rynku wynoszącym około 20% jest jedną z wiodących spółek dystrybuujących filmy w Polsce.

Wdrożenie w Grupie CANAL+ Polska rozwiązania Gavdi HR Cloud zostało nagrodzone I miejscem podczas XI edycji konkursu Best in Cloud organizowanym przez redakcję Computerworld w kategorii "Najlepsze wdrożenie usługi chmurowej w ostatnich 12 miesiącach".

Źródło: Gavdi Polska

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top