mySAP HR w Pomorskiej Spółce Gazowniczej

Firmy: Pomorska Spółka Gazownictwa i SAP Polska poinformowały o efektywnym wdrożeniu elektronicznego systemu kadrowo-płacowego w oparciu o rozwiązania mySAP HR. System obsługuje obecnie około 2,2 tys. pracowników PSG, zatrudnionych w centrali spółki oraz oddziałach w Gdańsku, Bydgoszczy i Olsztynie. Głównym celem wdrożenia było stworzenie scentralizowanego systemu kadrowo-płacowego, który unowocześni administrację informacji i procedur kadrowych, usprawni rozliczanie wynagrodzeń i zapewni poufność i bezpieczeństwo danych osobowych pracowników.

W PSG Sp. z o.o. wdrożono rozwiązania mySAP HR w pełnym zakresie obsługi kadrowo-płacowej, rozliczania czasu pracy oraz naliczania wynagrodzeń. Zarządzanie całością spraw kadrowo-płacowych zostało z pomocą SAP scentralizowane, przy zachowaniu autonomiczności oddziałów Spółki. Kierownictwo firmy i poszczególnych oddziałów ma zapewniony bieżący dostęp do pełnej i aktualnej informacji nt. procesów kadrowych w firmie. Naliczanie płac odbywa się w sposób zautomatyzowany i terminowy – jednocześnie dla wszystkich pracowników firmy.

 „Uzyskaliśmy nową jakość zarządzania całością spraw pracowniczych w obrębie jednego zintegrowanego systemu” – powiedział Ryszard Orłowski, Prezes Zarządu Pomorskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o.  „Jestem przekonany, że przyczyni się to do budowania długofalowej efektywności spółki i pozwoli nam lepiej przystosować działania firmy do nowych wyzwań rynkowych.”

Aplikacja mySAP HR zastąpiła wcześniej używany prosty program kadrowy i dała zupełnie nowe możliwości w administracji kadrowo-płacowej. Oprócz oczywistych korzyści wynikających z centralizacji zarządzania kadrami w nowym systemie uruchomiono szereg niezbędnych w codziennej pracy funkcji, np. raportowania, automatycznego księgowania płac, pełnej integracji listy płac z innymi składnikami pieniężnymi (np. pożyczkami z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych czy Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej), czy też wstecznego przeliczania wynagrodzeń w przypadku spóźnionych informacji o zwolnieniach lekarskich czy nadgodzinach. Pracownicy działów kadr mogą uzyskać z systemu SAP różne rodzaje zestawień – od podstawowych raportów po tzw. raporty elastyczne, które pozwalają analizować dane w różnych przekrojach, np. wysokość wynagrodzenia według poziomów kwalifikacji i stażu pracy.

Ponadto dla pracowników pionu kadr PSG Sp. z o.o. ważny jest fakt, że system SAP jest całkowicie zgodny z obowiązującą legislacją – na bieżąco udostępniane są uzupełnienia i modyfikacje, wynikające ze zmian prawa. Rozwiązanie SAP daje też możliwości rozwoju i uruchamiania nowych funkcji zarządzania kadrami, jeśli w przyszłości pojawią się nowe potrzeby biznesowe.

„Wdrożyliśmy zintegrowany system kadrowy jako pierwsi w grupie kapitałowej PGNiG S.A. i możemy służyć za wzór terminowego, sprawnego wdrożenia mySAP HR w firmie zatrudniającej ponad 2 tys. osób” – powiedziała Sylwia Lewandowska, Dyrektor Biura Zarządzania Personelem  Pomorskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o.. „Było to bardzo duże wyzwanie zawodowe, które udało się zrealizować dzięki uporowi i zaangażowaniu oraz wiedzy, umiejętnościom i doświadczeniu zawodowemu pracowników służb kadrowo-płacowych, informatycznych i wszystkich osób zaangażowanych w projekt. Nie bez znaczenia była podczas wdrożenia dobra współpraca z konsultantami firmy SAP Polska i LST.”

Wdrożenie mySAP HR w PSG rozpoczęło się w lipcu 2005 roku od opracowania strategii wdrożenia i koncepcji biznesowej. Po raz pierwszy wynagrodzenia dla całej firmy naliczono za marzec br. na początku kwietnia. Obecnie zamknięto etap wsparcia po uruchomieniu systemu i zakończono szkolenia użytkowników. Projekt prowadzili konsultanci SAP Polska we współpracy z zespołem wdrożeniowym PSG Sp. z o.o.  i firmą LST, partnerem SAP, specjalizującym się w rozwiązaniach HR.

W Pomorskiej Spółce Gazownictwa Sp. z o.o. działa obecnie w pełni zintegrowany system kadrowy, zapewniający poufność i bezpieczeństwo danych pracowniczych oraz elektroniczną obsługę procesów kadrowo-płacowych.

Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top