loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

„Magnezytowe” wdrożenie ERP

 BPSC SA rozpoczyna wdrożenie systemu Impus 5 w Zakładach Magnezytowych Ropczyce SA, produkujących materiały dla przemysłu hutniczego. Rozwiązanie klasy ERP / MRPII obejmie wszystkie istotne obszary funkcjonowania firmy, wraz z produkcją oraz obsługą Magazynu Wysokiego Składowania. Z systemu korzystać będzie ponad 100 użytkowników.

Zakończyła się analiza określająca specyfikę wdrożenia systemu Impuls 5 w obszarze takich funkcjonalności jak finanse-księgowość, kadry i płace, środki trwałe, gospodarka materiałowa czy dystrybucja. Procesy produkcyjne objęte zostaną funkcjonalnością zarządzania produkcją, działalność laboratorium firmy wesprą rozwiązania z obszaru kontroli jakości, a zarządzanie relacjami z klientami odbywać się będzie pod kontrolą oprogramowania CRM. Funkcjonalność obejmująca zarządzanie produkcją w wielu obszarach będzie „interfejsowana” z własnymi systemami branżowymi autorstwa ZM Ropczyce SA. Przyjęte rozwiązanie pozwoli sprawnie sterować procesem produkcji i dodatkowo z odpowiednim wyprzedzeniem planować zaopatrzenie materiałowe na potrzeby produkcji.

Plany tworzone w firmie będą po wdrożeniu systemu poddawane analizie w ramach aplikacji Budżetowanie, ułatwi to tworzenie optymalnej dla przedsiębiorstwa wersji budżetu. Bezprzewodowe kolektory danych zostaną wykorzystane do usprawnienia operacji magazynowych realizowanych w ramach aplikacji Magazynu Wysokiego Składowania.

Zakłady Magnezytowe „ROPCZYCE” S.A. od 34 lat specjalizują się w produkcji materiałów przeznaczonych do urządzeń cieplnych pracujących w wysokich temperaturach w hutnictwie żelaza i stali, w hutnictwie metali nieżelaznych, w hutnictwie szkła oraz w przemysłach cementowo-wapienniczym, odlewniczym i koksowniczym. Spółka od 12 lat notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Własnościowych. Grupę Kapitałową Ropczyce tworzy 6 podmiotów – obok zakładów w kraju, również firma przemysłowa na Ukrainie oraz przedstawicielska w Chinach. Do głównych klientów ZM Ropczyce należą m. in. przedsiębiorstwa metalurgiczne z Polski, USA, Ukrainy, Rosji, Niemiec, Włoch czy Szwecji.

Źródło: www.bpsc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top