loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

System ERP Impuls 5 w FOB – DECOR

BPSC - systemy ERP, kadry i płace, ERPZakończyło się wdrożenie systemu ERP Impuls 5 w firmie FOB – DECOR. Producent wyrobów aluminiowych dla przemysłu spożywczego wykorzystuje oprogramowanie BPSC w obszarach: finanse i księgowość, kadry i płace, środki trwałe, dystrybucja oraz gospodarka magazynowa. Jednak najistotniejszym dla firmy rozwiązaniem w ramach systemu ERP Impuls 5 jest zarządzanie produkcją.
W przypadku tego wdrożenia klient od samego początku jednoznacznie oczekiwał od systemu opanowania procesów na produkcji. Mieliśmy również świadomość, że takie było podstawowe kryterium oceny porównywanych rozwiązań informatycznych – mówi Dawid Paruzel, Dyrektor Centrum Kompetencyjnego ds. Obsługi MŚP.
Dokładne ewidencjonowanie zdarzeń na produkcji dało możliwość zwiększenia kontroli nad materiałami czy wyrobami. Dużo łatwiej egzekwowana jest odpowiedzialność za ewentualne marnotrawstwo czy przywłaszczenie. Odpowiedzialność ta może być delegowana coraz niżej w strukturze przedsiębiorstwa. Dokładnie wiadomo, kto, co i w jakim celu wykorzystuje.
Liczyliśmy, że dzięki szczegółowej ewidencji obrotów materiałowych skłonimy pracowników do większej dbałości o to, co jest pobierane i wpisywane do systemu. Efekty przerosły nasze oczekiwania. Już teraz dysponujemy bardziej szczegółowymi informacjami dotyczącymi produkcji w toku czy magazynów pośrednich, zmniejszyła się aktywacja kosztów poprzez bieżący dostęp do wiedzy o wykorzystanych materiałach. Możemy powiedzieć, że zaczynają się zwracać koszty tego wdrożenia – podkreśla Barbara Łój, Główna Księgowa w FOB-DECOR.
Firma FOB – DECOR świadczy usługi w zakresie lakierowania i emaliowania blach aluminiowych i stalowych oraz wykonywania jedno i wielobarwnych nadruków metodą offset. Firma oferuje również usługi w zakresie wykonywania projektów graficznych. Znajdują one zastosowanie, jako część procesu produkcyjnego w takich produktach jak: zakrywki aluminiowe do butelek z gwintem, zamknięcia typu Twist – off, kapsle koronkowe, puszki do produktów spożywczych, puszki do aerozoli, wiatrochrony do zniczy, baterie i wiele innych.

Źródło: www.bpsc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top