sagePraca zdalną=a, komunikacja i wymianę dokumentów w formie elektronicznej, czy wspieranie procesów kadrowych na odległość w dobie walki z epidemią stały się koniecznością. Dobrym sposobem jest skorzystanie z narzędzia opracowanego przez polską firmę eDokumenty – program Sage Obieg Dokumentów. Rozwiązanie to sprawdzi się w sytuacji, gdy pracownicy są zlokalizowani w różnych miejscach i konieczna staje się sprawna obsługa wielu dokumentów w formie elektronicznej.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
W systemie można obsługiwać nie tylko korespondencję między pracownikami oraz klientami, ale także zarządzać fakturami, zamówieniami, umowami czy delegacjami. Szczególnie użyteczną funkcjonalnością jest zarządzanie bieżącymi sprawami w firmie, przypisywanie poszczególnych pracowników do konkretnych projektów czy monitorowanie ich statusu. To bardzo ułatwia funkcjonowanie firmy w momencie, gdy większość pracowników pracuje zdalnie komunikując się jedynie poprzez telefon bądź internet.

Zbliżonym rozwiązaniem, ale przeznaczonym dla biur rachunkowych i ich klientów jest Biuro Rachunkowe Online. Jest to rodzaj platformy online, dzięki której biuro rachunkowe wymienia dokumenty (w formie elektronicznej) ze swoimi klientami. Dzięki temu przedsiębiorca, który outsourcuje usługi księgowe zyskuje uporządkowane procesy rachunkowe, nie musi przy tym każdorazowo drukować, podpisywać i dostarczać do swojego biura rachunkowego dokumentów w formie papierowej. Wygodną funkcjonalnością jest np. automatyczne wysyłanie powiadomień lub przypomnień o konieczności dosłania jakiegoś dokumentu bądź zbliżającym się ważnym terminie.

Innym przydatnym w obecnej sytuacji rozwiązaniem jest Sage Między Firmami, czyli serwis internetowy, którego najważniejszą funkcjonalnością jest możliwość wystawiania i przesyłania faktur w formie elektronicznej. Serwis umożliwia zarówno wystawianie jak i odbieranie e-faktur, a także przekazywanie ich do rozliczenia do księgowości bądź biura rachunkowego. Dzięki temu, że wszystkie te operacje prowadzone są poprzez wymianę dokumentacji elektronicznej, zarówno po stronie przedsiębiorcy jak i obsługującego go biura rachunkowego, nie ma potrzeby wymiany dokumentacji papierowej.

Sytuacja, gdy niemal cała załoga znajduje się poza dotychczasowym miejscem świadczenia pracy jest szczególnym wyzwaniem dla działów kadrowych. Zarówno pracownicy, jak i specjaliści ds. kadr i płac dużą ilość spraw związanych np. z urlopami, zwolnieniami i różnego rodzaju wnioskami dotychczas załatwiali na miejscu, w firmie. Zdarza się nawet, że działy kadr pracują już na oprogramowaniu do zarządzania obszarem kadrowym i HR, który daje możliwości obsługi wielu procesów bez konieczności stawiania się w biurze przez pracowników. Z przyzwyczajenia jednak wiele osób woli jednak załatwić taką sprawę osobiście. Przykładowo Sage Kadry i Płace jest w stanie obsłużyć pracowników wykonujących zdalnie swoje obowiązki. Mogą oni składać wnioski elektroniczne zamiast jechać do biura (np. wniosek urlopowy czy zasiłkowy). Można także oznaczać, w jakich godzinach pracownik jest dostępny zdalnie, o której godzinie zaczyna i kończy pracę. Dział kadr ma ponadto dostęp do e-teczki, w której zgromadzone są wszystkie informacje kadrowe dotyczące pracowników – ułatwia to zarządzanie dokumentacją kadrową i znacznie przyspiesza procesy obsługi pracowników, niezależnie w jakim miejscu obecnie się znajdują.

Źródło: www.sage.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top