Amsterdamska straż pożarna szacuje ryzyko z QlikView

QlikTech ogłosił, że straż pożarna w Amsterdamie wdrożyła platformę Business Inteligence - QlikView, aby lokalizować na mapach potencjalne zagrożenia w swoim regionie oraz proaktywnie na nie reagować. QlikView pełni rolę bazy miejsc potencjalnych zagrożeń, zawierającej 600 tys. obiektów w Amsterdamie (budynków, tras kolejowych, dróg) oraz możliwe rodzaje incydentów takich jak pożary, wypadki samochodowe czy zatrucie tlenkiem węgla. Informacje te wyświetlane są w połączeniu z rejestrem aktualnych zdarzeń i danymi z głównej bazy adresów oraz budynków (BAG-register). Rozwiązanie to dostarcza informacji o 12 mln ewentualnych sytuacji, których straż pożarna może się spodziewać.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
Barry van’t Padje, lider projektu Risk Profile, z jednostki Amsterdam-Amstelland powiedział:
Z uwagi na około 10 tys. incydentów rocznie w naszym regionie, odczuwaliśmy wielką potrzebę oszacowania ryzyka w pewnych obiektach i na konkretnych obszarach, a dzięki temu zapobiegania zagrożeniom. QlikView pomaga nam to zrobić. Dodaliśmy także rozszerzenia w postaci map, by mieć lepszy wgląd do tego jakie i gdzie wypadki zdarzają się najczęściej. Jesteśmy bardzo zadowoleni z elastyczności QlikView oraz faktu, że możemy skupić swoje dane w jednym, przyjaznym dla użytkownika systemie.
Amsterdamska straż pożarna używa elektronicznego profilu oceny ryzyka, aby oszacować zagrożenie tak dokładnie jak to możliwe: prawdopodobieństwo zdarzenia jest mnożone przez jego efekt. W ten sposób określana jest waga zagrożenia. Użytkownicy mają także możliwość bardziej wnikliwego spojrzenia na konkretne sytuacje i przekonania się jakie wypadki są najczęściej spotykane i w jakich lokalizacjach. Projekt oceny ryzyka pomógł także osobom zarządzającym jednostką straży pożarnej polepszyć swoje umiejętności kierownicze. Mogą teraz zapewnić odpowiedni plan szkoleniowy, skupiając się na zagrożeniach w regionie, w którym dany strażak jest zatrudniony. Co więcej, są w stanie dokładniej informować okoliczne okręgi pożarowe, jednostki straży miejskiej, a także sąsiedztwo o niebezpieczeństwie. Wszystkie informacje dostępne są w czasie rzeczywistym, a system zaprojektowany jest w taki sposób, by inne jednostki straży pożarnej mogły także korzystać ze zgromadzonych danych.
Wybór QlikView nie był podyktowany wyłącznie ceną, ale także tym w jaki sposób prezentowane są dane na dashboardach. – dodaje van’t Padje. – W przyszłości, chcemy korzystać z QlikView na wiele innych sposobów, np. do robienia notatek podczas alarmów pożarowych lub do wyboru mieszkańców, do których skierujemy kampanię informacyjną. W ten sposób, wcześniej pozyskana wiedza i rozwiązania będą mogły nam pomóc w walce z przyszłymi pożarami i wypadkami. Mam nadzieję, że inne służby publiczne także zaczną używać tego systemu i wpadną na nowe pomysły, aby zwiększyć bezpieczeństwo naszego regionu, które jest tak ważne.
Źródło: QlikTech

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top