Infor poinformował o podpisaniu umowy przejęcia Birst, pioniera w dziedzinie tzw. chmury natywnej dla business intelligence (BI) służącej do analizy i wizualizacji danych. Birst to unikalna, wszechstronna platforma umożliwiająca pozyskiwanie, doskonalenie i prezentowanie standardowych danych w sposób dostosowany do podejmowania decyzji biznesowych.


 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 


Platforma Business Intelligence Birst łączy całe przedsiębiorstwo w spójnym rozwiązaniu analitycznym, w wirtualnej sieci składającej się z oddzielnych instancji BI. Birst bazuje na podejściu ETL – Extract, Transform and Load (pozyskaj, transformuj i załaduj) do tworzenia raportów operacyjnych, a także na pulpitach sterowania (dashboards), zrozumieniu semantycznym informacji, wizualizacji, inteligentnym wykrywaniu i łączeniu danych. Składa się to na bogaty i jednocześnie prosty w obsłudze pakiet BI w chmurze.

Birst otrzymał cztery najwyższe noty w pięciu kategoriach ocenianych w raporcie Gartner Critical Capabilities for Business Intelligence and Analytics Platforms za 2017 rok. Opublikowane 2 marca badanie dotyczyło rozwiązań 26 dostawców. Birst osiągnął najwyższą pozycję w kategorii OEM or Embedded BI (ocena 4,15 na 5) i Extranet Deployment (4,18 na 5). Otrzymał też trzeci wynik w zastosowaniach Agile Centralized BI Provisioning (3,80 na 5) i czwarty wynik w klasyfikacji dotyczącej Governed Data Discovery (3,59 na 5).

Założyciele Birst są ekspertami w dziedzinie zastosowań BI. Wielu z nich tworzyło wcześniej zespół Siebel Systems BI, który stanowi obecnie najistotniejszą część BI firmy Oracle. Grupa ta stworzyła wspólnie rozwiązanie w chmurze – nowoczesną i wpisującą się w obecne potrzeby biznesowe platformę Business Intelligence, łącząc ją z możliwościami szerokich zastosowań chmury. Teraz nadszedł czas na połączenie tej platformy BI w chmurze z naszymi systemami dla przedsiębiorstw, także działającymi w technologii cloud. W ten sposób wyznaczone zostaną standardy następnej generacji aplikacji analitycznych – mówi Charles Phillips, prezes Infor.
W ciągu ostatnich sześciu lat Infor zbudował jedną z największych na świecie firm zajmujących się chmurą, obejmującą 65 milionów użytkowników w ponad 100 krajach. Inwestycja o wartości około 3 miliardów dolarów w badania i rozwój aplikacji dla poszczególnych branż w środowisku chmury przyczyniła się do dwucyfrowego przyrostu liczby subskrypcji rozwiązań w chmurze. Dostarczając istotną liczbę subskrybentów wraz z petabajtami ważnych danych przechowywanych w chmurze, firma Birst zapewniła Infor spójną platformę przeznaczoną do prezentacji informacji, wykrywania zależności i korelacji oraz analityki predykcyjnej w niezwykle wydajnym interfejsie użytkownika.
Infor, oferując globalną skalę działania i zasoby, jest idealnym partnerem zapewniającym dalszy rozwój Birst, przyspieszenie wzrostu w krótkim okresie oraz wspólną długoterminową wizję przyszłości zorientowaną na wykorzystanie danych oraz zastosowanie zaawansowanych rozwiązań biznesowych, sztucznej inteligencji i algorytmów uczenia maszyn – mówi Brad Peters, prezes i dyrektor ds. produktów w Birst.
Dane przedsiębiorstw to zbiór złożonych, połączonych ze sobą i nie zawsze spójnych informacji. Birst dostarcza solidnych narzędzi do agregowania danych zapewniając m.in. połączenie poprzez sieć w warstwie semantycznej z użyciem standaryzacji definicji w zintegrowanych ze sobą źródłach informacji. Automatyczne oczyszczanie danych (Automated Data Refinement) wykorzystuje inteligentne technologie unifikacji, które umożliwiają mapowanie i modelowanie danych z wielu różnych źródeł poprzez jednorazowe definiowanie informacji w całym repozytorium.

Klienci korzystający z systemów ERP wielokrotnie zwracali się do Infor z prośbą o dostarczenie dodatkowej warstwy analitycznej. Firmy zajmujące się aplikacjami ERP rzadko posiadają kompetencje dotyczące budowy warstwy agregacji danych. Wartość tego rozwiązania wiąże się z możliwością dostarczenia wiedzy o funkcjonowaniu firmy i wykrywania zależności w poszczególnych obszarach biznesowych.

Dostawcy rozwiązań Business Intelligence oferują platformy analityczne, jednak nie rozumieją procesów biznesowych specyficznych dla konkretnych branż i nie są w stanie dostarczyć systemów pozwalających wychwycić wynikające z nich praktyczne zależności. Z kolei firmy dostarczające aplikacje rozumieją procesy i funkcjonowanie poszczególnych branż, ale brakuje im platformy do opracowania danych i wykonywania analiz. Infor i Birst wspólnie łączą te dwa światy. Więksi dostawcy aplikacji decydują się zwykle na pozyskiwanie rozwiązań BI w oparciu o wymagania klientów. Firma Infor jest w o tyle lepsze sytuacji, że pozyskała nowoczesną platformę BI działającą w chmurze, wyróżniającą się od tradycyjnych rozwiązań zbudowanych w architekturze klient - serwer stosowanych w starszych systemach ERP. Dzięki temu rozwiązanie będące funkcjonalnie blisko końcowego użytkownika zostało wzbogacone o łatwą w użyciu analitykę.

Infor w sposób znaczący zainwestował w światowej klasy platformy analityczne służące do budżetowania i konsolidacji, a także w solidny pakiet planowania sprzedaży i działalności operacyjnej. Platforma Birst uzupełnia i wzmacnia te najlepsze w swojej klasie aplikacje.

Birst z siedzibą w San Francisco obsługuje na całym świecie ponad 300 klientów, w tym m.in. American Express Global Business Travel, Kellogg's, Reckitt Benckiser, Schneider Electric i Citrix. Firma zatrudnia około 260 pracowników.

Źródło: www.infor.com
 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Ceramika Nowa Gala zarządza procesami sprzedaży przy pomocy chmurowego systemu Oracle CX Cloud

Oracle Polska informuje, że w firmie Ceramika Nowa Gala zakończył się podstawowy etap wdrożenia modułów sprzedażowych chmurowego systemu…

Wiodące przedsiębiorstwo budownictwa prefabrykowanego z Wielkiej Brytanii, Caledonian Modular, stawia na IFS Applications 10

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że Caledonian Modular, wiodący dostawca rozwiązań dla branży budownictwa…

Globalna sieć sklepów obuwniczych CCC zwiększa rentowność dzięki technologiom Oracle

Polska sieć sklepów obuwniczych CCC przyspiesza transformację cyfrową, wykorzystując rozwiązania Oracle przeznaczone dla przedsiębiorstw…

Polskie startupy zmieniają rynek IT

Fundacja Startup Poland już po raz czwarty wydała raport dotyczący polskiej branży startupów. Badanie „Polskie Startupy. Raport 2018” swoim…

W 2019 cyfryzacja w Europie mocno przyspieszy

Jakie tempo ma cyfryzacja europejskiej gospodarki? Według IDC to ponad 15%. Tyle rok rocznie będą rosły inwestycje europejskiego biznesu w…

Nowe perspektywy dla dyrektorów finansowych

O nowych możliwościach działania, które dzięki nowoczesnym technologiom uzyskują dzisiaj dyrektorzy finansowi, opowiada Piotr Ferszka, Dyrektor…

Previous Next Play Pause

ENOVA

Katalog Rozwiązań IT

Back to top