Infor poinformował o podpisaniu umowy przejęcia Birst, pioniera w dziedzinie tzw. chmury natywnej dla business intelligence (BI) służącej do analizy i wizualizacji danych. Birst to unikalna, wszechstronna platforma umożliwiająca pozyskiwanie, doskonalenie i prezentowanie standardowych danych w sposób dostosowany do podejmowania decyzji biznesowych.


 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 


Platforma Business Intelligence Birst łączy całe przedsiębiorstwo w spójnym rozwiązaniu analitycznym, w wirtualnej sieci składającej się z oddzielnych instancji BI. Birst bazuje na podejściu ETL – Extract, Transform and Load (pozyskaj, transformuj i załaduj) do tworzenia raportów operacyjnych, a także na pulpitach sterowania (dashboards), zrozumieniu semantycznym informacji, wizualizacji, inteligentnym wykrywaniu i łączeniu danych. Składa się to na bogaty i jednocześnie prosty w obsłudze pakiet BI w chmurze.

Birst otrzymał cztery najwyższe noty w pięciu kategoriach ocenianych w raporcie Gartner Critical Capabilities for Business Intelligence and Analytics Platforms za 2017 rok. Opublikowane 2 marca badanie dotyczyło rozwiązań 26 dostawców. Birst osiągnął najwyższą pozycję w kategorii OEM or Embedded BI (ocena 4,15 na 5) i Extranet Deployment (4,18 na 5). Otrzymał też trzeci wynik w zastosowaniach Agile Centralized BI Provisioning (3,80 na 5) i czwarty wynik w klasyfikacji dotyczącej Governed Data Discovery (3,59 na 5).

Założyciele Birst są ekspertami w dziedzinie zastosowań BI. Wielu z nich tworzyło wcześniej zespół Siebel Systems BI, który stanowi obecnie najistotniejszą część BI firmy Oracle. Grupa ta stworzyła wspólnie rozwiązanie w chmurze – nowoczesną i wpisującą się w obecne potrzeby biznesowe platformę Business Intelligence, łącząc ją z możliwościami szerokich zastosowań chmury. Teraz nadszedł czas na połączenie tej platformy BI w chmurze z naszymi systemami dla przedsiębiorstw, także działającymi w technologii cloud. W ten sposób wyznaczone zostaną standardy następnej generacji aplikacji analitycznych – mówi Charles Phillips, prezes Infor.
W ciągu ostatnich sześciu lat Infor zbudował jedną z największych na świecie firm zajmujących się chmurą, obejmującą 65 milionów użytkowników w ponad 100 krajach. Inwestycja o wartości około 3 miliardów dolarów w badania i rozwój aplikacji dla poszczególnych branż w środowisku chmury przyczyniła się do dwucyfrowego przyrostu liczby subskrypcji rozwiązań w chmurze. Dostarczając istotną liczbę subskrybentów wraz z petabajtami ważnych danych przechowywanych w chmurze, firma Birst zapewniła Infor spójną platformę przeznaczoną do prezentacji informacji, wykrywania zależności i korelacji oraz analityki predykcyjnej w niezwykle wydajnym interfejsie użytkownika.
Infor, oferując globalną skalę działania i zasoby, jest idealnym partnerem zapewniającym dalszy rozwój Birst, przyspieszenie wzrostu w krótkim okresie oraz wspólną długoterminową wizję przyszłości zorientowaną na wykorzystanie danych oraz zastosowanie zaawansowanych rozwiązań biznesowych, sztucznej inteligencji i algorytmów uczenia maszyn – mówi Brad Peters, prezes i dyrektor ds. produktów w Birst.
Dane przedsiębiorstw to zbiór złożonych, połączonych ze sobą i nie zawsze spójnych informacji. Birst dostarcza solidnych narzędzi do agregowania danych zapewniając m.in. połączenie poprzez sieć w warstwie semantycznej z użyciem standaryzacji definicji w zintegrowanych ze sobą źródłach informacji. Automatyczne oczyszczanie danych (Automated Data Refinement) wykorzystuje inteligentne technologie unifikacji, które umożliwiają mapowanie i modelowanie danych z wielu różnych źródeł poprzez jednorazowe definiowanie informacji w całym repozytorium.

Klienci korzystający z systemów ERP wielokrotnie zwracali się do Infor z prośbą o dostarczenie dodatkowej warstwy analitycznej. Firmy zajmujące się aplikacjami ERP rzadko posiadają kompetencje dotyczące budowy warstwy agregacji danych. Wartość tego rozwiązania wiąże się z możliwością dostarczenia wiedzy o funkcjonowaniu firmy i wykrywania zależności w poszczególnych obszarach biznesowych.

Dostawcy rozwiązań Business Intelligence oferują platformy analityczne, jednak nie rozumieją procesów biznesowych specyficznych dla konkretnych branż i nie są w stanie dostarczyć systemów pozwalających wychwycić wynikające z nich praktyczne zależności. Z kolei firmy dostarczające aplikacje rozumieją procesy i funkcjonowanie poszczególnych branż, ale brakuje im platformy do opracowania danych i wykonywania analiz. Infor i Birst wspólnie łączą te dwa światy. Więksi dostawcy aplikacji decydują się zwykle na pozyskiwanie rozwiązań BI w oparciu o wymagania klientów. Firma Infor jest w o tyle lepsze sytuacji, że pozyskała nowoczesną platformę BI działającą w chmurze, wyróżniającą się od tradycyjnych rozwiązań zbudowanych w architekturze klient - serwer stosowanych w starszych systemach ERP. Dzięki temu rozwiązanie będące funkcjonalnie blisko końcowego użytkownika zostało wzbogacone o łatwą w użyciu analitykę.

Infor w sposób znaczący zainwestował w światowej klasy platformy analityczne służące do budżetowania i konsolidacji, a także w solidny pakiet planowania sprzedaży i działalności operacyjnej. Platforma Birst uzupełnia i wzmacnia te najlepsze w swojej klasie aplikacje.

Birst z siedzibą w San Francisco obsługuje na całym świecie ponad 300 klientów, w tym m.in. American Express Global Business Travel, Kellogg's, Reckitt Benckiser, Schneider Electric i Citrix. Firma zatrudnia około 260 pracowników.

Źródło: www.infor.com
 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top