Firmy Red Hat oraz Oracle ogłosiły dziś wieloetapowy sojusz mający na celu zaoferowanie klientom większego wyboru systemów operacyjnych uruchamianych na platformie Oracle Cloud Infrastructure (OCI). Pierwszym etapem współpracy jest uruchomienie Red Hat Enterprise Linux na OCI, co pozwoli organizacjom używającym zarówno OCI, jak i Red Hat Enterprise Linux na stymulowanie transformacji cyfrowej i łatwiejszą migrację ich newralgicznych aplikacji do chmury.
 
 
 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Raport Gartnera "Forecast: Public Cloud Services, Worldwide, 2020-2026, 4Q22 Update" stwierdza, że "na całym świecie przewiduje się wzrost usług chmury publicznej o 18,5% w roku 2023", podczas gdy "organizacje nadal przyspieszają adopcję chmury, dzięki czemu uzyskują pięcioletnią roczną stopę wzrostu na poziomie 19,6%."[1] Ten wynik wskazuje na potrzebę dostarczenia klientom większego wyboru, zarówno w zakresie dostawcy chmury, jak i systemu operacyjnego stanowiącego podstawę środowisk chmurowych.

90% firm z listy Fortune 500 polega obecnie na rozwiązaniach Red Hat i Oracle. Dla wielu z tych firm, Red Hat Enterprise Linux służy jako podstawa systemu operacyjnego, a OCI oferuje im wysokowydajne usługi w chmurze. Teraz organizacje te mogą ustandaryzować swoje operacje w chmurze dzięki Red Hat Enterprise Linux działającemu na OCI, co umożliwi im uzyskanie wspólnej platformy, rozciągającej się od centrum danych do rozproszonej chmury OCI.

Znaczna liczba klientów polega zarówno na Red Hat, jak i OCI przy prowadzeniu swojej działalności i potrzebuje większych możliwości wyboru w zakresie rozproszonych platform chmurowych” – komentuje Clay Magouyrk, wiceprezes ds. Oracle Cloud Infrastructure. „Od dziś klienci mogą wdrażać Red Hat Enterprise Linux na OCI i otrzymywać pełne wsparcie dla tych certyfikowanych konfiguracji zarówno od Red Hat, jak i Oracle. Poszerzanie naszej współpracy w przyszłości sprawi, że będziemy wspierać dodatkowe produkty i obciążenia robocze na OCI, aby umożliwić klientom jeszcze większą elastyczność.


Dzięki tej strategicznej współpracy, certyfikowane konfiguracje maszyn wirtualnych OCI mogą teraz uruchamiać Red Hat Enterprise Linux, a klienci mogą migrować obciążenia, które już działają na Red Hat Enterprise Linux do Red Hat Enterprise Linux na OCI. Maszyny wirtualne OCI mogą być skalowane w przyrostach o wartości pojedynczego procesora. Klienci mogą również skontaktować się z pomocą techniczną zarówno Red Hat, jak i Oracle, aby otrzymać pomoc w rozwiązaniu potencjalnych problemów.

Szerokie możliwości dla klientów - od wyboru sprzętu do dostawcy chmury, jest kluczowym zobowiązaniem dla Red Hat, niezależnie od tego, czy organizacje prowadzą operacje we własnych centrach danych, na wielu chmurach publicznych, czy na dalekich rubieżach” – powiedział Ashesh Badani, starszy wiceprezes i szef działu produktów w Red Hat. „Nasza współpraca z Oracle w celu zapewnienia pełnego wsparcia dla Red Hat Enterprise Linux na OCI jeszcze bardziej ugruntowuje to zobowiązanie poprzez rozszerzenie opcji wdrażania chmury dla naszych klientów oraz położenie fundamentu pod udostępnienie dodatkowych rozwiązań Red Hat klientom dokonującym cyfrowej transformacji na OCI.


Red Hat Enterprise Linux stanowi podstawę portfolio technologii chmury hybrydowej firmy Red Hat, które obejmuje rozwiązania Red Hat OpenShift. Red Hat Ansible Automation Platform oraz dodatkowe technologie wspierające pakiet rozwiązań cloud-native. Dzięki tej współpracy wspólni klienci firm Red Hat i Oracle mogą teraz stworzyć fundamenty dla przyszłych wdrożeń obliczeniowych na Red Hat Enterprise Linux, zachowując jednocześnie wartość dotychczasowych inwestycji informatycznych.

Źródło: Oracle
 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top