Infor uzyskał dodatkową inwestycję w wysokości 1,5 miliarda USD ze strony swoich akcjonariuszy Koch Equity Development, LLC (KED) i Golden Gate Capital.

 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
 
Inwestycja ta powiększy wcześniejszą inwestycję KED przekraczającą 2 miliardy USD dokonaną na początku 2017 roku. Stanowi dla firmy Infor istotny krok naprzód w kontekście rozważanego debiutu giełdowego w roku 2019 lub 2020 - w zależności od warunków rynkowych.

Koch i Golden Gate Capital są fenomenalnymi partnerami Infor, i cała nasza załoga licząca 17 300 pracowników ogromnie się cieszy z tego kroku na drodze naszych przygotowań do kolejnego etapu wzrostu" – powiedział Charles Phillips, Prezes Infor.

Pod kierownictwem prezesa Phillipsa i w trakcie partnerstwa z KED i Golden Gate Capital, Infor w ciągu ubiegłych pięciu lat zainwestował około 2,5 miliarda USD w opracowywanie i rozwijanie swojej oferty - w ramach swojej linii produktowej CloudSuite wypuścił przeszło 475 nowych rozwiązań, zrealizował 1 870 integracji i wprowadził 20 700 funkcjonalności branżowych. Infor CloudSuite jest obecnie jedyną platformą ERP obsługującą wiele przedsiębiorstw (multi-tenant), obejmującą aplikacje typu front and back office oraz logistykę z możliwością obsługi firm globalnych (języki obsługi, waluty, dostosowanie do lokalnych realiów).

Firma Koch zanim zainwestowała w Infor była jej klientem i spółki Koch Industries wciąż przenoszą swoje najważniejsze dla działalności aplikacje na platformy Infor CloudSuite” – powiedział Jim Hannan, Wiceprezes Wykonawczy Koch i Prezes do spraw Przedsiębiorstw w Koch Industries, Inc. „Innowacyjne produkty Infor pomogły nam przeprowadzić cyfrową transformację i wciąż je wdrażamy globalnie, dla 120 000 pracowników.


Infor, którego przychody przekroczyły 3 miliardy USD w roku podatkowym 2018, został pierwszą firmą, która przeniosła newralgiczne, dla działalności swoich klientów, aplikacje ERP do publicznych chmur dla całych branż. Infor CloudSuite stanowi podstawę transformacji cyfrowej dla przeszło 9 500 klientów w 110 krajach. Aplikacje Infor obejmują: finanse, produkcję, łańcuch dostaw, zasoby ludzkie i relacje z klientami.

W ciągu ostatnich pięciu lat Infor nieprzerwanie zwiększał swój udział w rynku aplikacji chmurowych i obecnie 70% jej przychodów z tytułu licencji na oprogramowanie pochodzi z pakietów chmurowych.

Podstawą strategii Infor jest umiejętność zaprojektowania każdej platformy CloudSuite pod potrzeby konkretnej branży. W ten sposób firma eliminuje konieczność przeprowadzania drogich dostosowań i angażowania firm doradczych. Klienci po przejściu na CloudSuite typowo obniżają koszty o 25% i więcej poprzez zaprzestawanie bieżących modyfikacji, modernizacji oprogramowania w drodze jego kompletnych wymian i poprzez ograniczenie kosztów infrastruktury.

Infor zwiększył swoją obecność w kluczowych sektorach takich jak służba zdrowia, produkcja, sprzedaż detaliczna, sektor publiczny oraz hotelarstwo i gastronomia. Przeszło 72% szpitali w USA korzysta z aplikacji Infor, podobnie jak 19 z 20 największych dostawców branży motoryzacyjnej i 8 z 10 największych marek modowych.

Firmy mają świadomość korzyści płynących z przeniesienia swoich aplikacji do chmury, ale nie mogą tego kroku wykonywać dopóki nie zostaną w niej replikowane krytyczne dla ich branży funkcjonalności. Infor, te dotychczas indywidualne funkcje, przebudował w standardowe usługi chmurowe i obecnie ma dostęp do cennych danych w przekroju funkcji biznesowych, pozwalających na tworzenie analityk predykatywnych i korelacji opartych na wiedzy na swojej platformie Coleman AI” – mówi prezes Phillips.


Platforma Infor CloudSuite została także przygotowana do przyszłych innowacji. Aplikacje Infor działają w chmurach o skali publicznej i infrastrukturze otwartej, niepowiązanej z pojedynczym magazynem danych, mogą być skalowane taniej dzięki wykorzystywaniu powszechnie dostępnych mocy obliczeniowych i pamięci na żądanie. Integracja pionowa jest pochodną wykorzystywania posiadanych lokalnie zasobów obliczeniowych, zaś nowoczesne aplikacje wykorzystują globalną infrastrukturę do zastosowań swobodnych.

Źródło: Infor

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


OSM w Piątnicy – kompleksowe wdrożenie ERP w branży spożywczej

Sektor spożywczy oczekuje od systemów ERP przede wszystkim zaspokojenia potrzeb w zakresie rozliczania i optymalizacji produkcji, a także…

Rozwiązanie IFS Customer Engagement wybrane przez Baxi Heating

Baxi Heating Ltd decyduje się na wielokanałowe centrum obsługi klienta firmy IFS, które stanowi opartą na chmurze platformę dla telefonii i…

Włoska firma obuwnicza Finest Shoes wybrała system ERP Infor M3 Fashion

Finest Shoes, włoski producent obuwia i właściciel marki Atlantic Stars wybrał aplikację ERP Infor M3 Fashion w wersji Infor Accelerator for…

Długotrwała współpraca liderów – Kelvion stawia na system TETA ERP

Firma Kelvion Machine Cooling Sp. z o. o., oferująca jeden z największych portfeli produktowych w dziedzinie wymienników ciepła w Polsce, od 20…

DEROME, lider przemysłu drzewnego, usprawnia obsługę klienta dzięki IFS Applications

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że Derome, jedno z największych szwedzkich przedsiębiorstw przemysłu…

Ceramika Nowa Gala zarządza procesami sprzedaży przy pomocy chmurowego systemu Oracle CX Cloud

Oracle Polska informuje, że w firmie Ceramika Nowa Gala zakończył się podstawowy etap wdrożenia modułów sprzedażowych chmurowego systemu…

Previous Next Play Pause

enova365 490x120 2

Katalog Rozwiązań IT

Back to top