Zdaniem ekspertów cyfrowa transformacja zrewolucjonizuje
sposób funkcjonowania przemysłu

infor logoKonferencja Infor Next Polska 2016 zgromadziła liczne grono ekspertów, menedżerów, specjalistów z zakresu technologii, czołowych klientów firmy Infor. Tematem przewodnim była transformacja cyfrowa w przemyśle, o której mówił Phil Lewis, wiceprezes Infor Solution Consulting, zarządzający zespołem konsultantów ds. produkcji i usług w zakresie rozwiązań ERP, SCP, SCE, PLM w regionie EMEA.


 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
 
Przemysł 4.0, Internet Rzeczy, zapowiadające transformację cyfrową nie mogą już być ignorowane. Na tym etapie wiemy, że cyfrowe technologie przemysłowe wpłyną na cały łańcuch wartości – od badań i rozwoju, przez łańcuch dostaw, pracę zakładów produkcyjnych, do marketingu, sprzedaży i obsługi. - mówił Phil Lewis, wiceprezes Infor Solution Consulting - Digitalizacja silnie wpłynie na wiele działów w firmie – istotne jest zatem, aby wszyscy w jakiś sposób uczestniczyli w rozmowach o strategiach działania i planowanych wdrożeniach.
Uczestnicy konferencji mogli dowiedzieć się w jakim kierunku zmierzają obecnie rozwiązania IT oraz aplikacje chmurowe do zarządzania procesami biznesowymi w firmach z różnych sektorów przemsyłu, a także jak zachowując pełną elastyczność doboru rozwiązań minimalizować koszty związane z IT. Wśród tematów konferencji omawiane były także aplikacje dla biznesu usprawniające kluczowe procesy w firmie, m.in.: Infor EAM - zarządzanie aktywami, Infor Dynamic Enterprise Performance Management (ERP), a także Infor Customer Experience, czyli skuteczne zarządzanie relacjami służące poprawie rentowności i efektywnej współpracy z klientem.

Infor Next Polska 2016 stał się okazją do spotkania osób z branży oraz wymiany doświadczeń z klientami, partnerami, ekspertami i pracownikami Infor. Cechą wyróżniającą rozwiązania Infor jest uwzględnienie specyfiki konkretnej gałęzi biznesu. Dzięki takiemu podejściu aplikacje nie wymagają szczegółowej personalizacji, ponieważ od początku zostały zaprojektowane w taki sposób, aby dostarczyć funkcjonalności specyficzne dla danej branży oraz wesprzeć procesy krytyczne dla organizacji działających na niszowych rynkach.
Bardzo często mocno zmodyfikowane i wsparte innymi systemami rozwiązania ERP okazują się niewystarczające. Aby proces transformacji cyfrowej przebiegł pomyślnie, ERP – podstawa przedsiębiorstwa produkcyjnego, musi być systemem udostępnianym w chmurze i opartym o narzędzia business intelligence – tłumaczy Phil Lewis – Cyfrowe technologie przemysłowe wpłyną na cały łańcuch wartości – od badań i rozwoju, przez łańcuch dostaw, pracę zakładów produkcyjnych do marketingu, sprzedaży i obsługi. Przedsiębiorstwa muszą być przygotowane na tę rewolucję.
Na rynku polskim Infor współpracuje z siecią lokalnych partnerów wspierających ponad 700 klientów związanych z różnymi gałęziami przemysłu. Główne branże to: przemysł obronny, maszynowy, motoryzacyjny i wysokie technologie. W kwietniu 2016 Infor otworzył we Wrocławiu trzecie w Europie Center of Excellence, w którym do końca 2018 roku zatrudnionych będzie 500 osób.

Źródło: Infor

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top