loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Cyfryzacja procesów produkcyjnych w odlewniach z wykorzystaniem systemu ERP i sztucznej inteligencji
abas logo 2021Dynamiczny rozwój i postępująca cyfryzacja idą w parze z gromadzeniem ogromnej ilości danych (Big Data) biznesowych, których przetwarzanie stanowi niemałe wyzwanie dla wielu przedsiębiorstw. Okazuje się, że tradycyjne rozwiązania analityczne są niewystarczające, by poradzić sobie z natłokiem generowanych każdego dnia informacji.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 


Dodatkową dynamikę wprowadza tu obecna sytuacja związana z globalną pandemią COVID-19, konfliktem zbrojnym za wschodnią granicą, ograniczeniami w dostępie do zasobów, rosnącą inflacją i wygórowanymi cenami nośników energii. Wszystkie te czynniki dla przedsiębiorców chcących utrzymać przewagę konkurencyjną oznaczają konieczność stałej optymalizacji procesów produkcyjnych lub zmiany modeli biznesowych. Jest to tym bardziej istotne w odlewniach, znanych z wysoce energochłonnych procesów wytwórczych.

Tu z pomocą przychodzą narzędzia, które ułatwiają zarządzanie danymi i zapewniają dokładność raportów analitycznych w celu wsparcia procesu decyzyjnego - tj. nowoczesny system ERP, który da firmom zupełnie nowe możliwości spojrzenia na posiadane dane.

Potencjał duetu ERP i AI


Wykorzystanie potencjału nowoczesnych technologii i rozwiązań cyfrowych, w tym systemu klasy ERP i sztucznej inteligencji (artificial intelligence, AI) optymalizuje produkcję, pozwala oszczędzać czas i koszty z nią związane. Innymi słowy, umożliwia adaptację do zmieniających się warunków, a tym samym utrzymanie przewagi konkurencyjnej, zapewniając automatyzację planowania, realizacji i kontroli procesów, co przekłada się na skracanie cykli produkcyjnych, zwiększenie ich wydajności, a w rezultacie - obniżenie kosztów.

Integracja korelujących ze sobą technologii AI i uczenia maszynowego w obszarze produkcji, oznacza usprawnienie współpracy między ludźmi a robotami, czyniąc ją bardziej bezpieczną i wydajną. Ponad to, algorytmy AI wykorzystują dane z czujników, śledzą odpowiednie wzorce i stosują analizy do przewidywania problemów (zobacz także: konserwacja predykcyjna częścią systemu ERP).

Połączenie systemu ERP z AI pozwala na identyfikację wąskich gardeł i uniknięcie potencjalnych i kosztownych przestojów, co jest obecnie kluczowe zwłaszcza w odlewniach, w których środowisko produkcyjne jest szczególnie złożone, obejmuje wiele komponentów i procesów krytycznych, a sam proces odlewania jest znany jako jeden z najbardziej energochłonnych w gospodarce.

Źródło: www.abas-poland.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top