loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
21 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 55 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności, JEST JUŻ DOSTĘPNY DO POBRANIA!


KLIKNIJ I POBIERZ EGZEMPLARZ JUŻ DZIŚ!


PARTNERZY RAPORTU ERP 2021

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

SAPUNIQA to firma z 200-letnią historią i od 2020 roku właściciel AXA w Polsce. Największa grupa ubezpieczeniowa w Europie Środkowo-Wschodniej chciała nie tylko ujednolić swoje systemy biznesowe i uprościć krajobraz IT, ale także zoptymalizować swoje działania oraz obniżyć koszty. Dzięki współpracy z SAP i rozwiązaniu SAP S/4HANA, UNIQA m.in. zmniejszyła objętość przechowywanych danych o 75% i zastąpiła blisko 200 interfejsów jednym ujednoliconym rozwiązaniem.


 REKLAMA 
 RAPORT ERP 2021 - KLIKNIJ POBIERZ PORÓWNAJ 


Rynek ubezpieczeniowy nie przestaje rosnąć. W Polsce łączna wysokość aktywów w tym sektorze przekroczyła już barierę 200 mld złotych. W 2019 roku wartość składek wyniosła prawie 64 mld złotych, gdzie ubezpieczenia majątkowe stanowiły 67%, a życiowe 33% wartości rynku.

Firmy i grupy ubezpieczeniowe borykają się z nadmiarem informacji cyfrowych. Według IDC tracą one około 20%. na analizę danych, które już wcześniej były procesowane przez analityków. Jedną z firm, która miała podobne wyzwanie jest UNIQA, największa grupa ubezpieczeniowa w Europie Środkowo-Wschodniej.

W pogoni za innowacją

Działając w 18 krajach, UNIQA Insurance Group AG jest jedną z najbardziej zaufanych marek ubezpieczeniowych w Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej. Grupa oferuje szeroką gamę produktów ubezpieczeniowych i emerytalnych, w tym ubezpieczenia majątkowe, wypadkowe, zdrowotne i na życie dla niemal wszystkich potrzeb - od prywatnych ubezpieczeń komunikacyjnych po komercyjne ubezpieczenia burzowe.

W celu poprawienia efektywności biznesowej i obniżenia kosztów, UNIQA chciała skrócić czas potrzebny do finansowego zamknięcia kwartału i uzyskać dostęp do danych biznesowych w czasie rzeczywistym. Potrzebowała odpowiednich narzędzi cyfrowych, które zapewnią szybsze podejmowanie decyzji w oparciu o dane.

Przed wdrożeniem platformy SAP S/4HANA, UNIQA miała wiele wyzwań: starszy system, który rozwijał się stopniowo i nie nadążał już za tempem biznesu, bardzo złożony krajobraz IT, z ponad 20 systemami finansowymi i szeregiem różnorodnych interfejsów do utrzymania, poszczególne procesy przeprowadzane lokalnie były niekoordynowane w całej grupie, wiele aspektów wymagało optymalizacji i automatyzacji.

Ujednolicenie systemów

UNIQA zdecydowała się na wdrożenie platformy SAP S/4HANA, ponieważ dzięki temu uzyskała dostęp do wszystkich danych o finansach firmy w jednym miejscu. Pozwoliło to skrócić czas raportowania i zamykania finansowego kwartału. Pracownicy odpowiedzialni za finanse i controlling zyskali również możliwość samodzielnego tworzenia przydatnych raportów.

Dzięki stworzeniu jednolitego i zestandaryzowanego systemu informacji finansowych oraz deduplikacji rekordów, UNIQA zmniejszyła objętość przechowywanych danych o 75%. Odświeżono również interfejsy użytkowników oraz ujednolicono procesy raportowania.

SAP S/4HANA Finance pomógł nam skrócić czas potrzebny na zamknięcie kwartału o cztery tygodnie i wdrożyć zintegrowane narzędzia analityczne, dzięki którym poprzez samoobsługę użytkowników zmniejszyliśmy liczbę specjalnie przygotowanych raportów aż o 80 procent - Gerald Lippert, dyrektor ds. finansów cyfrowych i ryzyka w UNIQA Insurance Group AG


Wyższy poziom automatyzacji, usprawnienie procesów i szybszy wgląd w dane

Podwyższenie poziomu automatyzacji procesów finansowych i ujednolicenie procedur pozwolił UNIQA przebudować swoje środowisko IT, skrócić czas poświęcany na jego utrzymanie i wprowadzić oszczędności związane z rozbudowaną infrastrukturą. Prawie 200 interfejsów stosowanych w całej grupie zostało zastąpionych jednolita platformą. Ujednolicone procesy ułatwią aktualizację SAP S/4HANA i wprowadzanie kolejnych innowacji.

Eksperci z SAP wykonali znakomitą pracę, komunikując się przez cały projekt z 260 interesariuszami pełniącymi różne funkcje w ramach UNIQA. Konsultanci z działu usług i wsparcia SAP byli dobrze zaznajomieni z różnymi lokalnymi uwarunkowaniami, a wspólny zespół zrealizował projekt na czas i w ramach budżetu - Gerald Lippert, dyrektor ds. finansów cyfrowych i ryzyka w UNIQA Insurance Group AG


Dzięki rozwiązaniu SAP 4/HANA i deduplikacji rekordów, firmy i instytucje mogą nie tylko zmniejszyć objętość przechowywanych danych o nawet 75%, ale i zaoszczędzić czas potrzebny na raportowanie – do o 50%.

Specjaliści ds. finansów coraz częściej pełnią w swoich organizacjach strategiczne role partnerów biznesowych i architektów biznesu. Muszą oni pilnie wyjść poza ograniczenia związane ze złożonymi lub nieefektywnie zaprojektowanymi systemami. Dziś w zarządzaniu finansami niezbędne jest korzystanie ze zautomatyzowanego i inteligentnego rozwiązania, które spełni wszystkie wymagania zarówno w zakresie procesów transakcyjnych, jak i celów analitycznych. Tomasz Zazula, dyrektor finansowy SAP Central Europe


Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top