loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
21 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 55 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności, POBIERZ I PORÓWNAJ.


KLIKNIJ I POBIERZ EGZEMPLARZ JUŻ DZIŚ!


PARTNERZY RAPORTU ERP 2021

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

IT.IntegroObecny biznes nie istnieje bez technologii. Dając przedsiębiorstwom nowe możliwości zarówno w zakresie optymalizacji, zwiększenia efektywności, jak i obsługi klientów, rośnie jej rola w rozwoju biznesu. Przedsiębiorcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak wiele mogą zyskać dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, takim jak m.in. sztuczna inteligencja, big data czy chmura obliczeniowa. Sama sztuczna inteligencja nie jest zupełnie nową technologią, ponieważ powstała już kilkadziesiąt lat temu, jednak dopiero teraz zdajemy sobie sprawę z jej potencjału. Stała się elementem systemów ERP, dając użytkownikom nową jakość wykorzystania danych.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 


Czym jest sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe?

Celem sztucznej inteligencji (ang. Artificial intelligence) jest przetwarzanie dużych ilości danych, aby pozyskiwać wartościowe informacje i podejmować możliwie najlepsze decyzje. Dzięki tej technologii systemy, maszyny czy urządzenia mogą działać podobnie do ludzkiej inteligencji. Zbierają informacje, wyciągają wnioski i podejmują decyzje. Co więcej, sztuczna inteligencja się rozwija – im więcej danych zgromadzi, tym bardziej może się udoskonalać i to bez dodatkowej pracy człowieka.

Sztuczna inteligencja daje ogromny potencjał. Już teraz coraz częściej zastępuje ludzi, a często wykonuje za nich pracę szybciej i lepiej. Dostępność technologii i dużej mocy obliczeniowej sprawia, że rozwiązania napędzane sztuczną inteligencją znajdują wiele możliwości zastosowania.

Machine Learning, czyli uczenie maszynowe – to jeden z obszarów sztucznej inteligencji. To właśnie dzięki niemu oprogramowanie się uczy – eliminuje swoje błędy i staje się coraz bardziej skuteczne. Pozwala wykrywać modele i trendy, których ludzie nie zauważają w analizie danych. W ten sposób możemy zyskać bardziej dokładne wyniki i informacje.

Choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, ale każdego dnia korzystamy z narzędzi zasilanych przez big data, sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, a nawet deep learning. Są to chociażby wyszukiwarki internetowe. Jednak technologie te znajdują swoje zastosowanie także w wielu branżach, m.in. ubezpieczeniowej, finansowej czy medycznej.

Zastosowanie sztucznej inteligencji w systemach ERP

Sztuczna inteligencja stała się jednym z głównych trendów transformacji cyfrowej przedsiębiorstw. W dużym stopniu rewolucjonizuje sposób podejmowania decyzji – zarówno tych strategicznych, jak i tych realizowanych w codziennej pracy na najniższym szczeblu. Przede wszystkim dzięki sztucznej inteligencji w systemie ERP pracownicy są odciążeni w podejmowaniu wielu decyzji. Są one realizowane automatycznie. Powtarzalne czynności opatrzone procedurami mogą być wykonane przez sam system. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić ogrom czasu, ale też zwiększyć efektywność dzięki lepszej trafności decyzji. W ten sposób technologia wspiera budowanie przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa.

Co więcej, dzięki sztucznej inteligencji w systemie ERP zyskasz lepszą wiedzę na temat potrzeb swoich klientów oraz sytuacji w organizacji. Prowadząc analitykę predykcyjną, chociażby w obszarze sprzedaży czy produkcji, możesz zoptymalizować wiele procesów operacyjnych i lepiej odpowiadać na oczekiwania klientów.

Korzyści z wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie

Według badań przeprowadzonych przez Harvard Business Review najczęściej firmy korzystają z rozwiązań sztucznej inteligencji w celu identyfikacji włamań i zwiększenia cyberbezpieczeństwa, rozwiązywania problemów technicznych czy optymalizacji produkcji.

Jakie korzyści zauważają firmy korzystające ze sztucznej inteligencji w systemie ERP?
  • Automatyzacja procesów i redukcja kosztów operacyjnych
  • Integracja danych z różnych obszarów działalności
  • Wykrywanie trendów i pozyskanie wartościowych informacji
  • Zabezpieczenie przed cyberzagrożeniami
  • Personalizacja obsługi klienta 
  • Możliwość automatyzacji obsługi klienta i zwiększania jej dostępności dzięki chatbotom i wirtualnym asystentom
  • Predykcja przyszłym potrzeb i zachowań klientów
Źródło: www.it.integro.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top