loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ
bpscINTERkrąż, który dostarcza krążniki do przenośników taśmowych dla firm z sektora przemysłowego, transportowego i górniczego zdecydował się wdrożyć system wspierający zarządzanie przedsiębiorstwem. Firma, której detale są wykorzystywane m.in. w kopalniach należących do KGHM Polska Miedź SA wybrała system opracowany przez śląską firmę BPSC - Impuls EVO.

 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
INTERkrąż założony jako mały zakład ślusarski w latach 80. dziś jest liderem w swojej branży w kraju. Wyroby z Trzyciąża wykorzystywane są w większości kopalń podziemnych i odkrywkowych w Polsce. Przedsiębiorstwo nie jest mistrzem wyłącznie swojego podwórka, firma i jej produkty, czyli krążniki, wsporniki, girlandy i kotwy znane i cenione są na rynku europejskim, rosyjskim, a także w Afryce czy na Bliskim Wschodzie.

Przykłady takich firm jak INTERkrąż, pokazują, że polski przemysł jest coraz bardziej konkurencyjny i znajduje sobie nisze, gdzie skutecznie zwiększa swoją obecność na rynkach zagranicznych. Oferowane produkty łączą w sobie bardzo wysoką jakość oraz atrakcyjną cenę. - tłumaczy Andrzej Morawski, Wiceprezes ds. Sprzedaży z BPSC.


Na drodze do Fabryki 4.0

Po ponad trzech dekadach, w 2019 roku INTERkrąż zdecydował się na technologiczną rewolucję. Przedsiębiorstwo rozpoczęło proces wdrożeniowy systemu klasy ERP.

Głównym celem wdrożenia systemu ERP jest poprawa efektywności funkcjonowania przedsiębiorstwa przez zintegrowanie danych w jednym systemie oraz łatwy i szybki dostęp do informacji zarówno dla zarządu, kierownictwa, jak i dla pracowników szeregowych. - wyjaśnia Radomir Ćwik Główny Specjalista ds. Kalkulacji i Planowania Produkcji w INTERkrąż - Po pierwszym etapie rozpoznania i selekcji rozważaliśmy wybór spośród trzech systemów. Finalnie zdecydowaliśmy się na system Impuls EVO.


Wprowadzenie rozwiązania informatycznego od BPSC jest jednym z największych projektów IT realizowanych w branży, w której działa INTERkrąż. Wdrożenie obejmuje moduły Kadry i Płace, Finanse i Księgowość, Analizę Zasobów, Gospodarkę Materiałową, Dystrybucję, a także Koszty.

Przy pomocy systemu zamierzamy w znaczny sposób zoptymalizować procesy produkcyjne, zwiększyć moce produkcyjne oraz obniżyć koszty produkcji. Spodziewamy się, że kluczowymi modułami dla naszego przedsiębiorstwa okażą się MRP oraz Gospodarka Magazynowa. - tłumaczy Radomir Ćwik i dodaje - To właśnie poprzez odpowiednie zarządzanie produkcją oraz gospodarką magazynową chcemy poprawić efektywność funkcjonowania naszego przedsiębiorstwa.


Wykorzystać koniunkturę

Ostanie lata dla firmy to czas dynamicznego rozwoju. Wpływ ma na to dobra sytuacja w polskim przemyśle. Jak podawał w kwietniu GUS, produkcja przemysłowa wzrosła w marcu w ujęciu rok do roku o 5,6 proc. Było to o 1,2 pkt proc. więcej, niż oczekiwania analityków. Marzec był też trzecim miesiącem z rzędu, w którym sektor wytwórczy nad Wisłą radził sobie lepiej niż zakładały prognozy rynkowych ekspertów. Przy tej okazji warto też wspomnieć, że wskaźnik PMI, obrazujący koniunkturę w przemyśle, w maju wzrósł z poziomu 48,7 do 49. To co prawda nieznaczny wzrost i nadal poniżej optymalnego poziomu 50, ale po kilku miesiącach spadków, tendencja wzrostowa jest dobrym sygnałem.

INTERkrąż chce wykorzystać dobrą koniunkturę na rynku i ugruntować swoją pozycję, a inwestycje w nowe technologie oraz innowacje mają im w tym pomóc.

Nie spoczywamy na lurach, bo konkurencja nie śpi, dlatego nieustannie poszukujemy nowych rozwiązań i innowacji. Niezbędna jest coraz bardziej złożona automatyzacja procesów, a system Impuls EVO ma nam w tym pomóc. - tłumaczy Radomir Ćwik i kontynuuje - Stawiamy na wydajność. Chcemy utrzymać marżowość na stałym poziomie, a cyfryzacja produkcji w dobie zmniejszającej się dostępności pracowników na rynku pracy i rosnących kosztów produkcji jest najlepszym panaceum.


Jak dowiadujemy się od przedstawicieli firmy, wdrożenie systemu BPSC ma wpłynąć na zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu i skrócenie procesów analitycznych - kalkulacja kosztów, rentowność, analiza danych historycznych – wszystko to ma usprawnić i przyspieszyć proces wprowadzenia produktów na rynek. W przypadku INTERkrąż ma to ogromne znaczenie, ponieważ wyroby są przygotowywane pod indywidualne potrzeby każdego klienta.

Biorąc to pod uwagę, maksyma „czas to pieniądz” sprawdza się w tym przypadku doskonale. Dostawca systemu Impuls EVO, firma BPSC w takich projektach ma już doświadczenie i sukcesy. Dzięki informatyzacji realizowanej przez śląską firmę, jednemu z liderów produkcji silosów zbożowych udało się diametralnie, bo aż dwunastokrotnie, skrócić czas wprowadzenia produktu na rynek i tym samym ograniczyć koszty. W Trzyciążu liczą zapewne na podobne efekty i już myślą o rozszerzaniu funkcjonalności.

Źródło: www.bpsc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top