loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ
ipcc logo 2016 okInfor ogłosił dzisiaj, że producent nabiału, firma Emmi, wdraża rozwiązanie Infor M3 do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) w swoich spółkach w celu usprawnienia działalności biznesowej na skalę międzynarodową. Pierwszy start systemu w ramach projektu odbył się w brytyjskiej siedzibie firmy pod koniec 2018 roku. Wdrożenie obejmie następnie (w 2019 roku) oddział w Kanadzie i jedną z amerykańskich spółek, a oddziały z krajów Beneluksu dołączą w 2020 roku.


 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
 
Emmi pochodzi ze Szwajcarii, gdzie jest największym przetwórcą nabiału w kraju i ma światową reputację producenta wysokiej jakości produktów mlecznych oraz serów. W Szwajcarii firma produkuje i sprzedaje szeroką gamę produktów mleczarskich dedykowaną głównie sprzedaży detaliczne. Poza Szwajcarią Emmi koncentruje się na specjalnościach marki, takich jak gotowe do spożycia serowe fondue, sery dojrzewające w odpowiednich pomieszczeniach oraz kawy mrożone typu caffe latte. Firma zatrudnia około 6100 osób na całym świecie.

Niektóre z międzynarodowych spółek zależnych Emmi nie miały nowoczesnego oprogramowania biznesowego i potrzebowały profesjonalnego, znormalizowanego rozwiązania ERP, które wspierałoby ich szybki rozwój. Firma Emmi postanowiła nie inwestować w wiele różnych rozwiązań, które byłyby trudne do zintegrowania, zamiast tego wybrała jedno rozwiązanie dla wszystkich swoich międzynarodowych lokalizacji. Emmi poświęciła rok na zbadanie potrzeb każdej z nich. Spośród czterech rozwiązań branych pod uwagę, system Infor M3 spełnił wszystkie wymagania w największym stopniu, a firma Infor była w stanie zapewnić sprawne wdrożenie projektu międzynarodowego. Infor M3 uznano również za łatwiejszy w obsłudze od systemu SAP, który jest używany w centrali firmy w Szwajcarii.

Oprócz szerokiej funkcjonalności branżowej, Infor M3 ma również dużo użytkowników w branży mleczarskiej” - mówi Kees van den Houten, dyrektor Infor w krajach Beneluksu. „Emmi jest dobrze znanym graczem na rynku mleczarskim, zarówno konsumenckim, jak i biznesowym; firma posiada międzynarodowe biura i fabryki zlokalizowane na całym świecie. Spółki Emmi rozwijają się dzięki przejęciom, a każda z nich ma swój własny sposób działania, co sprawia, że usprawnienie rozwoju i operacji biznesowych jest szczególnie trudnym zadaniem. Jestem dumny, że Emmi wybrała właśnie Infor by osiągnąć swój cel.


Infor M3 jest łatwy w obsłudze i ma wszystkie zalety dojrzałego systemu ERP. Ten bardzo wszechstronny system - ze specyficznymi funkcjonalnościami dostosowanymi do potrzeb przemysłu spożywczego - jest w pełni zintegrowany, może też współpracować z oddzielnymi systemami finansowymi czy zakupowymi. Dzięki M3 Emmi może łatwo tworzyć prognozy sprzedaży i raporty (co zapewnia firmie pełną kontrolę nad operacjami biznesowymi), usprawnić kontrolę jakości w procesach produkcyjnych i logistycznych, a także łatwo śledzić partie - są to bardzo istotne aspekty w przemyśle mleczarskim.

Spółka zależna Infor - Alfa-Beta - specjalizująca się w branży spożywczej była właściwym partnerem wdrożeniowym dla Emmi. Po przejrzeniu możliwości zdecydowano, że pierwsze wdrożenie powinno mieć miejsce w Wielkiej Brytanii. Działania Infor Alfa-Beta przebiegały w charakterystyczny sposób: wdrożenie zostało zaplanowane i przeprowadzone na zasadach partnerstwa, z przekazywaniem jak największej ilości wiedzy - dzięki temu kolejne wdrożenia będą mogły być prowadzone coraz bardziej niezależnie. Zespoły wdrożeniowe Infor Alfa-Beta i Emmi Szwajcaria zajęły się projektem bardzo intensywnie - wdrożenie pilotażowe zostało zrealizowane w rekordowym czasie czterech miesięcy. Na początku 2019 r. rozpoczął się projekt w oddziale firmy w Montrealu, a kolejne wdrożenie odbędzie się w Kalifornii, gdzie Emmi ma własną linię produkcyjną i obecnie nie korzysta ze zintegrowanego systemu ERP. W 2020 roku wdrożenie zostanie przeprowadzone w Emmi Benelux - ten projekt będzie większy od pozostałych.

Simon Berweger, starszy kierownik projektu rozwoju korporacyjnego w Emmi powiedział:
Jesteśmy entuzjastycznie nastawieni do pracy z Infor M3. System działa tak, jak oczekiwaliśmy i już jest dla nas cennym zasobem. Jest również bardzo przyjazny dla użytkownika, nawet dla osób, które gorzej radzą sobie z obsługą komputera. W oddziale w Wielkiej Brytanii widzimy już, że niektóre działania zabierają dużo mniej czasu niż wcześniej. Razem z Infor Alfa-Beta zdecydowaliśmy się przyjąć podejście „lean” w projekcie, aby szybko zrealizować pierwsze wdrożenie. Chcieliśmy zdążyć z pierwszym terminem, aby ustanowić precedens dla kolejnych wdrożeń.


Mamy duże oczekiwania co do tego co M3 może zaoferować nam w przyszłości. Obecnie skupiamy się na projektach wdrożeniowych. Kiedy ostatni go-live zostanie uruchomiony i wszyscy opanują system, przyjrzymy się w jaki sposób możemy go jeszcze bardziej zoptymalizować, usprawnić procesy, uzyskać jeszcze lepszy wgląd w dane i więcej oszczędzić - dodaje.


Źródło: www.i-pcc.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top