loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

ipcc logo 2016 okInfor ogłosił dzisiaj, że producent nabiału, firma Emmi, wdraża rozwiązanie Infor M3 do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) w swoich spółkach w celu usprawnienia działalności biznesowej na skalę międzynarodową. Pierwszy start systemu w ramach projektu odbył się w brytyjskiej siedzibie firmy pod koniec 2018 roku. Wdrożenie obejmie następnie (w 2019 roku) oddział w Kanadzie i jedną z amerykańskich spółek, a oddziały z krajów Beneluksu dołączą w 2020 roku.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Emmi pochodzi ze Szwajcarii, gdzie jest największym przetwórcą nabiału w kraju i ma światową reputację producenta wysokiej jakości produktów mlecznych oraz serów. W Szwajcarii firma produkuje i sprzedaje szeroką gamę produktów mleczarskich dedykowaną głównie sprzedaży detaliczne. Poza Szwajcarią Emmi koncentruje się na specjalnościach marki, takich jak gotowe do spożycia serowe fondue, sery dojrzewające w odpowiednich pomieszczeniach oraz kawy mrożone typu caffe latte. Firma zatrudnia około 6100 osób na całym świecie.

Niektóre z międzynarodowych spółek zależnych Emmi nie miały nowoczesnego oprogramowania biznesowego i potrzebowały profesjonalnego, znormalizowanego rozwiązania ERP, które wspierałoby ich szybki rozwój. Firma Emmi postanowiła nie inwestować w wiele różnych rozwiązań, które byłyby trudne do zintegrowania, zamiast tego wybrała jedno rozwiązanie dla wszystkich swoich międzynarodowych lokalizacji. Emmi poświęciła rok na zbadanie potrzeb każdej z nich. Spośród czterech rozwiązań branych pod uwagę, system Infor M3 spełnił wszystkie wymagania w największym stopniu, a firma Infor była w stanie zapewnić sprawne wdrożenie projektu międzynarodowego. Infor M3 uznano również za łatwiejszy w obsłudze od systemu SAP, który jest używany w centrali firmy w Szwajcarii.

Oprócz szerokiej funkcjonalności branżowej, Infor M3 ma również dużo użytkowników w branży mleczarskiej” - mówi Kees van den Houten, dyrektor Infor w krajach Beneluksu. „Emmi jest dobrze znanym graczem na rynku mleczarskim, zarówno konsumenckim, jak i biznesowym; firma posiada międzynarodowe biura i fabryki zlokalizowane na całym świecie. Spółki Emmi rozwijają się dzięki przejęciom, a każda z nich ma swój własny sposób działania, co sprawia, że usprawnienie rozwoju i operacji biznesowych jest szczególnie trudnym zadaniem. Jestem dumny, że Emmi wybrała właśnie Infor by osiągnąć swój cel.


Infor M3 jest łatwy w obsłudze i ma wszystkie zalety dojrzałego systemu ERP. Ten bardzo wszechstronny system - ze specyficznymi funkcjonalnościami dostosowanymi do potrzeb przemysłu spożywczego - jest w pełni zintegrowany, może też współpracować z oddzielnymi systemami finansowymi czy zakupowymi. Dzięki M3 Emmi może łatwo tworzyć prognozy sprzedaży i raporty (co zapewnia firmie pełną kontrolę nad operacjami biznesowymi), usprawnić kontrolę jakości w procesach produkcyjnych i logistycznych, a także łatwo śledzić partie - są to bardzo istotne aspekty w przemyśle mleczarskim.

Spółka zależna Infor - Alfa-Beta - specjalizująca się w branży spożywczej była właściwym partnerem wdrożeniowym dla Emmi. Po przejrzeniu możliwości zdecydowano, że pierwsze wdrożenie powinno mieć miejsce w Wielkiej Brytanii. Działania Infor Alfa-Beta przebiegały w charakterystyczny sposób: wdrożenie zostało zaplanowane i przeprowadzone na zasadach partnerstwa, z przekazywaniem jak największej ilości wiedzy - dzięki temu kolejne wdrożenia będą mogły być prowadzone coraz bardziej niezależnie. Zespoły wdrożeniowe Infor Alfa-Beta i Emmi Szwajcaria zajęły się projektem bardzo intensywnie - wdrożenie pilotażowe zostało zrealizowane w rekordowym czasie czterech miesięcy. Na początku 2019 r. rozpoczął się projekt w oddziale firmy w Montrealu, a kolejne wdrożenie odbędzie się w Kalifornii, gdzie Emmi ma własną linię produkcyjną i obecnie nie korzysta ze zintegrowanego systemu ERP. W 2020 roku wdrożenie zostanie przeprowadzone w Emmi Benelux - ten projekt będzie większy od pozostałych.

Simon Berweger, starszy kierownik projektu rozwoju korporacyjnego w Emmi powiedział:
Jesteśmy entuzjastycznie nastawieni do pracy z Infor M3. System działa tak, jak oczekiwaliśmy i już jest dla nas cennym zasobem. Jest również bardzo przyjazny dla użytkownika, nawet dla osób, które gorzej radzą sobie z obsługą komputera. W oddziale w Wielkiej Brytanii widzimy już, że niektóre działania zabierają dużo mniej czasu niż wcześniej. Razem z Infor Alfa-Beta zdecydowaliśmy się przyjąć podejście „lean” w projekcie, aby szybko zrealizować pierwsze wdrożenie. Chcieliśmy zdążyć z pierwszym terminem, aby ustanowić precedens dla kolejnych wdrożeń.


Mamy duże oczekiwania co do tego co M3 może zaoferować nam w przyszłości. Obecnie skupiamy się na projektach wdrożeniowych. Kiedy ostatni go-live zostanie uruchomiony i wszyscy opanują system, przyjrzymy się w jaki sposób możemy go jeszcze bardziej zoptymalizować, usprawnić procesy, uzyskać jeszcze lepszy wgląd w dane i więcej oszczędzić - dodaje.


Źródło: www.i-pcc.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top