loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Megatem z systemem ERP na dobry początek

 Rozpoczyna się implementacja zintegrowanego systemu informatycznego klasy ERP – Impuls 5, autorstwa BPSC w pierwszej w Polsce prywatnej elektrociepłowni – Megatem w Lublinie. Megatem jest jedną z czterech spółek posiadających ten sam nadzór właścicielski, w których ma zostać wdrożony system Impuls 5.


Wdrożenie systemu rozpocznie się wkrótce także w Towarzystwie Inwestycyjnym Elektrownia Wschód. Docelowo ma objąć również spółki Megarem (przedsiębiorstwo remontowe) i Grovis (firma produkcyjno - handlowa) – w tej sprawie zostały już podpisane listy intencyjne. Impuls 5 ma pomóc w integracji rozproszonej struktury oraz uporządkować kwestie informatyczne we wszystkich spółkach. Centralny serwer, który ma obsługiwać wszystkie przedsiębiorstwa zlokalizowany będzie w Megatemie.

Megatem jest pierwszą w kraju prywatną elektrociepłownią, dysponującą 502 MW mocy, w tym 481 MW do produkcji ciepła w postaci gorącej pary i wody. Ciepło dostarczane jest magistralami ciepłowniczymi do kilku dzielnic Lublina. Od ubiegłego roku spółka jest członkiem Izby Gospodarczej „Ciepłownictwo Polskie”. Zakład szczególną wagę przywiązuje do kwestii związanych z ochroną środowiska.

„Na decyzję o zakupie systemu ERP wpłynęło kilka czynników. Narzędzia informatyczne działające zarówno w Megatemie, jak i pozostałych spółkach grupy nie były ze sobą w żaden sposób powiązane. Na dodatek rozwiązania obejmujące poszczególne obszary biznesowe były dostarczane przez różnych producentów. Uzyskiwane informacje nie były zintegrowane i wyjątkowo trudno było je interpretować w sposób spójny. Mamy nadzieję, że wdrożenie jednego systemu klasy ERP – w tym przypadku rozwiązania BPSC, uporządkuje te sprawy” – podkreśla Jacek Kowalczyk, Główny Informatyk Megatemu.

Oprócz podstawowych zadań Impuls 5 ma ułatwić Megatemowi oraz Elektrowni Wschód szybsze opracowanie tzw. taryf – czyli określenie cen sprzedaży energii cieplnej i elektrycznej w zależności od czynników rynkowych. „Opracowanie taryf to bardzo skompilowany proces, który musi uwzględnić całą gamę elementów – m.in. analizę kosztów i spodziewanych zysków. Taryfy muszą być zaakceptowane przez Urząd Regulacji Energetyki, ich opracowanie trwa nieraz i miesiąc, angażując dużą część personelu. Mamy nadzieję, że dzięki systemowi proces ten skróci się kilkukrotnie. Ponadto Impuls 5 ma uporządkować wiele innych kwestii, które dotychczas stwarzały problemy – system wymusi m.in. stosowanie reguł i procedur obowiązujących w spółkach oraz zracjonalizuje kontakty handlowe z dostawcami. Szczególnie ważny dla naszej branży jest obszar remontów. Elektrociepłownia dostarcza swoje produkty w sezonie, poza nim przeprowadzane są prace naprawcze i konserwacyjne – to duże wyzwanie organizacyjne i finansowe. Dzięki rzetelnej i szybkiej informacji prace remontowe mogą być wykonywane w optymalnym terminie, znacznie obniżając koszty całego przedsięwzięcia, dodatkowo każde urządzenie będzie miało swoją historię napraw” – dodaje Jacek Kowalczyk.

Źródło: www.bpsc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top