loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Oprogramowaniem enova365 w MODEL-ART

ENOVA365Do grona użytkowników systemu enova365, dołączyła firma MODEL-ART sp. z o.o., uznany producent łodzi motorowych o charakterze rekreacyjno-sportowym oraz roboczym. Zakończyło się właśnie wdrożenie systemu, za które odpowiadał Autoryzowany Partner enova365 – Studio As z Ostródy. System znacząco usprawnił proces zarządzania produkcją i realizowanie zamówień.

 
Firma MODEL-ART działa na rynku od 1999 roku, dostarczając łodzie zarówno dla dealerów w Polsce jak i zagranicą. Głównym rynkiem zbytu firmy są kraje państw skandynawskich, w których tradycje i zamiłowanie do jachtingu są szczególnie rozwinięte. MODEL-ART projektuje i produkuje łodzie, jest również podwykonawcą elementów laminatowych, modeli, form i innych wyrobów LSP. W związku z dynamicznym rozwojem firma poszukiwała zintegrowanego systemu informatycznego, który pozwoliłby na usprawnienie i przyspieszenie przepływu informacji, a co za tym idzie ograniczenie błędów i poprawę wykonywania analiz.

Wprowadzone rozwiązanie

Analiza przedwdrożeniowa, przeprowadzona przez firmę Studio As, wykazała, że potrzebom MODEL-ART odpowiada system enova365.
Po zapoznaniu się ze specyfiką pracy i oczekiwaniami firmy MODEL-ART zasugerowaliśmy wdrożenie enova365. Jest to system typu ERP oferujący kompleksowe rozwiązania biznesowe obejmujące praktycznie wszystkie obszary działalności i pozwalające na skuteczny dobór takich narzędzi, które najlepiej sprawdzą się w danej firmie. W przypadku firmy MODEL-ART zdecydowaliśmy się na wdrożenie modułów Handel, Kadry i Płace, Księga Handlowa, Księga Inwentarzowa i Produkcja – mówi konsultant i wdrożeniowiec Studia AS, Grzegorz Gwara.
System znacząco poprawił wydajność pracy i przepływ informacji w przedsiębiorstwie. Dzięki enova365 firma może skuteczniej zarządzać danymi na temat stanów magazynowych, etapów produkcji poszczególnych łodzi, wykonywanych usług, etapów realizacji zleceń czy wielkości sprzedaży. System umożliwia również podgląd niemal wszystkich dokumentów związanych z zamówieniami (m.in. zlecenia, faktury, WZ, specyfikacje transportowe) czy generowanie niezbędnych dokumentów kadrowych, księgowych czy bankowych. Ciekawym rozwiązaniem dla branży wytwórczej jest również funkcja pozwalająca na ewidencjonowanie godzin pracy w podziale na zlecenia produkcyjne.

Korzyści z wdrożenia

Głównym motywem dla wdrożenia systemu informatycznego była konieczność usystematyzowania przepływu informacji i danych. Ponieważ firma intensywnie się rozwijała potrzebowała nowoczesnego i zintegrowanego systemu, który nadąży za jej potrzebami.
Pierwszym zauważalnym efektem wdrożenia systemu enova365 było właśnie usprawnienie komunikacji w firmie, a co za tym idzie zmniejszenie ilości błędów organizacyjnych. Co więcej zauważyliśmy, że pomimo wzrostu skali działania nie musieliśmy rozwijać kadry administracyjnej, co oznacza że enova365 pozwoliła na znaczne usprawnienie i przyspieszenie również tego obszaru pracy. Od czasu wdrożenia odnotowaliśmy także znaczną poprawę wyników firmy – system enova365 z pewności był jednym z czynników pozwalających na osiągnięcie takich wskaźników - mówi Ewa Szylobryt, Dyrektor Finansowy MODEL-ART.
Źródło: www.enova.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top