loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Sage X3 wspiera międzynarodowy rozwój Phoenix International Services

sageSystem ERP Sage X3 to krótki czas wdrożenia oraz dostosowanie do międzynarodowych standardów pozwalające na istotną poprawę wydajności przedsiębiorstw w skali globalnej.


 
Phoenix International Services – międzynarodowy potentat branży metalurgicznej, obsługujący huty na całym świecie – wdraża Sage X3, oprogramowanie służące do konsolidacji danych z różnych jednostek oraz wsparcia rozwoju na arenie międzynarodowej. Firma aktualnie korzysta z Sage X3 w sześciu spośród siedmiu krajów objętych jej działalnością, a niebawem rozwiązanie to zostanie wprowadzone także w ostatnim z nich.

Sage X3 to globalne rozwiązanie Grupy Sage do zarządzania przedsiębiorstwem, przeznaczone dla firm i jednostek zależnych dużych grup o zasięgu międzynarodowym. Od ponad 10 lat Sage X3 sprawdza się jako kompleksowe rozwiązanie do zarządzania przedsiębiorstwem, które spełnia specyficzne wymagania i stawia czoła wyzwaniom firm z różnych branż, od produkcji i usług po dystrybucję. 5100 klientów w ponad 100 krajach na całym świecie wybrało rozwiązanie Sage X3, aby wspierało ono ich międzynarodowy wzrost szybciej, prościej i w bardziej elastyczny sposób.
Współczesne przedsiębiorstwa szukają rozwiązań biznesowych, które mogą zwiększyć ich wydajność, zapewnić im elastyczność umożliwiającą sprawne zarządzanie działalnością oraz wspierać ich rozwój na arenie międzynarodowej” — wyjaśnia Isabelle Saint-Martin, chef de marché ERP w firmie Sage. „Sage X3 to rozwiązanie do zarządzania przedsiębiorstwem, które doskonale spełnia te potrzeby oraz stawia czoła wyzwaniom specyficznym dla danej branży, co widać na przykładzie Phoenix International Services.
Firma Phoenix International Services powstała w 2006 r. Od tamtej pory rozrosła się w błyskawicznym tempie — z pojedynczej lokalizacji w Stanach Zjednoczonych do około trzydziestu lokalizacji w 7 krajach (Stanach Zjednoczonych, Francji, Belgii, Polsce, Rumunii, Słowacji; aktualnie trwają prace nad lokalizacją w Brazylii). Phoenix International Services korzystała z produktu Sage do prowadzenia rachunkowości już w roku 2012, kiedy przejęła grupę należącą do francuskiej firmy przemysłowej. Firma Phoenix International Services posiadała już wówczas ponad dziesięć lokalizacji na terenie Stanów Zjednoczonych. Phoenix International Services miała zaledwie 6 miesięcy na zmianę dotychczasowego systemu rachunkowości, który był jej głównym systemem ramowym, na nowe rozwiązanie pozwalające jej na wykorzystywanie jednej bazy danych do wszystkich celów związanych z rachunkowością i sprawozdawczością.
Szukaliśmy platformy, która dzięki możliwości konsolidacji danych z różnych jednostek i lokalnych systemów prawnych oraz walut, pozwoli na wprowadzenie o wiele prostszego cyklu sprawozdawczego, dzięki czemu będzie wspierać naszą ekspansję na arenie międzynarodowej. Zdecydowaliśmy się na wybór Sage X3, które idealnie spełnia te wymagania” — wyjaśnia Bart Venesoen, International Controler z Phoenix International Services. „Dodatkowym atutem były krótszy niż w innych przypadkach czas wdrożenia oraz nasze pozytywne doświadczenia z oprogramowaniem Sage — dodaje Bart Venesoen.
Sage X3 — rozwiązanie do obsługi procesów specyficznych dla branży

Przemysłowa działalność Phoenix International Services wiąże się wieloma ograniczeniami przekładającymi się na wymóg szybkiej integracji i precyzyjnej kontroli kosztów wyposażenia i parku maszynowego.
Specyfika naszej działalności obejmuje także obsługę skomplikowanego sprzętu ciężkiego przy czym ważna jest dla nas możliwość uzyskania informacji o kosztach na poziomie pojedynczych urządzeń. Sage X3 umożliwia nam to dzięki wielowymiarowej bazie danych. – dodaje Bart Venesoen.
Sage X3 skraca cykle konsolidacyjne z 2 miesięcy do 2 tygodni

Rozwiązanie Sage X3 zostanie niebawem wdrożone w ostatnim z siedmiu krajów działalności Phoenix International Services, co – dzięki aż czterokrotnemu skróceniu cykli konsolidacyjnych – zakończy proces uspójnienia i wielowymiarowego usprawnienia zarządzania rachunkowością globalnej struktury przedsiębiorstwa.
Sage X3 pozwala nam obsługiwać zarówno rachunkowość grupy, jak i lokalną, ustawową rachunkowość. Rozwiązanie to zaspokaja obie te potrzeby. Główną korzyścią była dla nas możliwość skrócenia cyklu zamknięcia i konsolidacji z niemal niemożliwego do przeprowadzenia lub dwóch miesięcy do mniej niż dwóch tygodni — oświadcza z ulgą Bart Venesoen.
Źródło: www.sage.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top