SAP Mobile Platform 3.0 - bezpieczne i elastyczne tworzenie aplikacji mobilnych w modelu tradycyjnym i w chmurze

Firma SAP wprowadza na rynek SAP® Mobile Platform w wersji 3.0. Nowa mobilna platforma jest dostępna zarówno w tradycyjnym modelu, jak i w chmurze gdzie jako podstawową infrastrukturę wykorzystuje się SAP HANA. Dzięki temu koszty tworzenia i utrzymania mobilnych aplikacji mogą być niższe, a praca – bardziej wydajna. Atutem SAP Mobile Platform jest też szeroki zestaw usług oraz otwarta architektura, która może ułatwić pracę programistom. Coraz więcej pracowników wykonuje służbowe obowiązki na prywatnych urządzeniach m.in. na swoich smartfonach, tabletach lub laptopach.

{MosModule module=WiadomościSFA_Dzial}
SAP dostosowuje się do tego trendu (BYOT — bring-your-own-tools),umożliwiając integrację z rozwiązaniami oferowanymi przez innych dostawców. Programiści mogą bowiem wykorzystać SAP Mobile Platform 3.0 do tworzenia aplikacji przeznaczonych zarówno dla pracowników i przedsiębiorstw, jak i użytkowników indywidualnych, i to bez konieczności uczenia się obsługi nowych narzędzi i protokołów.
Jeśli przedsiębiorstwa chcą podnieść swoją konkurencyjność, to powinny oprzeć strategię rozwoju na zintegrowanej, otwartej i mobilnej platformie — powiedział Anthony Reynolds, wiceprezes ds. globalnej sprzedaży i rozwiązań mobilnych w firmie SAP. Intensywnie współpracowaliśmy z klientami i partnerami, aby zaprojektować taką platformę, która będzie mogła zaoferować użytkownikom duży komfort pracy, do tego pozwoli obniżyć koszty utrzymania infrastruktury IT oraz koszty projektowania dowolnych aplikacji mobilnych. Pierwsze reakcje użytkowników na SAP Mobile Platform 3.0 są bardzo pozytywne.
Do końca 2013 r. na urządzenia mobilne zostanie pobranych 102 mld aplikacji mobilnychi. To oznacza nie tylko nowe możliwości, ale też wyzwania.
Z myślą o stabilnym rozwoju, firmy będą stawiać na zintegrowane platformy, zgodność operacyjną i otwartą architekturę —- powiedział Chris Marsh, główny analityk w firmie Yankee Group. Dzięki temu prostszy będzie nie tylko rozwój aplikacji, ale też dostęp do zarządzania interfejsami API. Również zarządzanie różnorodnymi bibliotekami programistycznymi, narzędziami, infrastrukturą oraz koordynacja danymi staną się łatwiejsze.
SAP, lider w obszarze rozwiązań mobilnych dla małych i średnich firmii, jest w stanie sprostać tego typu wyzwaniom oferując SAP Mobile Platform 3.0., jedną z najbardziej dopracowanych i sprawdzonych platform do tworzenia aplikacji mobilnych.

SAP Mobile Platform w wersji 3.0 umożliwia integrację podstawowych rozwiązań mobilnych (m.in. Sybase® Unwired Platform, SAP NetWeaver® Gateway, Sybase Mobiliser oraz Syclo Agentry), dzięki czemu może zapewnić kompletne, bardzo elastyczne środowisko, które będzie w stanie spełnić wszelkie wymagania w zakresie projektowania, tworzenia, testowania, wdrażania, skalowania i bezpiecznego optymalizowania aplikacji dla pracowników małych i dużych firm z różnych branż.
Aplikacje stworzone przez nas przy użyciu platformy SAP Mobile Platform są bardzo pozytywnie oceniane przez użytkowników — powiedział Peter Matzek, odpowiedzialny za produkty biznesowe w firmie Varian Medical Systems Inc. W ciągu miesiąca ich liczba wzrosła u nas do 400.
Szeroka gama usług na platformie

SAP Mobile Platform 3.0. nie wymaga przeprojektowywania procesów, zasobów ani istniejącej infrastruktury. Dzięki temu programiści mogą koncentrować się na tworzeniu atrakcyjnych aplikacji, wykorzystując w tym celu funkcje podstawowe (np. uwierzytelniania, konfigurowania, zarządzania cyklem, logowania i integracji danych), jak i te bardziej wyspecjalizowane (np. wspomagające budowanie lojalności, zarządzanie kuponami rabatowymi i bankowością mobilną oraz umożliwiające geolokalizację).

Docelowo SAP Mobile Platform 3.0 ma również obsługiwać architekturę aplikacji m.in. tradycyjnych, hybrydowych i opartych na metadanych.

Platforma wykorzystująca otwarte standardy

Aby zapewnić programistom komfort pracy bez konieczności uczenia się obsługi nowych narzędzi, nowa mobilna platfroma SAP wykorzystuje otwartą architekturę oraz rozwiązania open source m.in. narzędzia działające w trybie offline i bazujące na standardzie Open Data Protocol (OData), architekturę OSGi ze środowiskami Spring i Equinox, kontener open source Apache Cordova z wtyczkami do platformy, szerokie wykorzystanie standardu HTML5 (zarówno w samym produkcie, jak i w celu tworzenia aplikacji) oraz interfejsy API HTTP REST w wersji lokalnej i dostępnej w chmurze. Niezwykły wzrost produktywności programistów Aby skrócić czas projektowania aplikacji oraz obniżyć koszty serwisowania, programiści będą mogli wybrać swoje ulubione narzędzia programistyczne, wzbogacone o pakiety SDK oraz biblioteki do tworzenia aplikacji tradycyjnych i hybrydowych. Środowisko programowania dla aplikacji w standardzie HTML5 jest oparte o model WYSIWYG, Ponadto dostępna jest m.in. obsługa modelu BYOT oraz obsługa trybu offline.
W firmach coraz częściej używa się prywatnych smartfonów i tabletów. — powiedział Morris Beton, dyrektor ds. programów dla twórców aplikacji i sojuszy strategicznych w firmie Intel. To oznacza, że działy IT muszą udostępnić swoim programistom platformę nie tylko mobilną, ale też łatwo skalowalną. I takie jest też nowe rozwiązanie SAP. Liczba jego użytkowników może być bezproblemowo powiększona do tysięcy użytkowników.
Rozwiązanie w chmurze umożliwia szybsze i łatwiejsze wprowadzanie innowacji

Chmurowa wersja SAP Mobile Platform 3.0 bazuje na SAP HANA® i jest oferowana w formie usługi Platform-as-a-Service (PaaS). Zarówno klienci, jak i partnerzy SAP mogą tworzyć i wdrażać również niestandardowe aplikacje. Centrum Przetwarzania Danych SAP dedykowane firmom z Polski i Europy mieści się w Walldorf w Niemczech.

SAP Mobile Platform w chmurze umożliwia szybkie wdrożenie równie skalowalnych aplikacji (zarówno tradycyjnych, jak i hybrydowych) dla takich systemów operacyjnych, jak iOS, Android, Windows 8, Windows Phone 8 oraz BlackBerry. Użytkownicy chmurowej wersji SAP Mobile Platform mają ponadto dostęp do innych usług, w tym analiz, integracji, bezpieczeństwa i narzędzi oferowanych przez SAP HANA.

SAP korzysta z platformy SAP Mobile Platform

Pracowniocy SAP wykorzystują SAP Mobile Platform. To skalowalne rozwiązanie obsługuje ponad 55 000 urządzeń i 60 aplikacji mobilnych we wszystkich obszarach firmy, w tym działy sprzedaży, marketingu, usług, programowania i działalności operacyjnej.
Jesteśmy mobilną organizacją. Dlatego potrzebujemy skalowalnej i elastycznej platformy, która potrafi obsłużyć wszystkie typy urządzeń mobilnych — powiedział Mike Golz, dyrektor ds. informatycznych w SAP. SAP Mobile Platform to najlepsze w branży rozwiązanie. Umożliwia nam dynamiczny rozwój. Spodziewamy się, że najnowsza wersja SAP Mobile Platform da programistom, informatykom i użytkownikom wiele korzyści.
Źródło: SAP

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top