RamBase ERPRamBase

(RamBase | Todis Consulting)

 

RamBase to kompletne rozwiązanie ERP oparte na chmurze dla branż zajmujących się produkcją i sprzedażą hurtową. RamBase Cloud ERP jest dostarczany w modelu „oprogramowanie jako usługa” (SaaS) przez centrum danych w Norwegii, które posiada ochronę przed impulsami typu EMP i jest strzeżone 24/7, posiada funkcję tworzenia pełnych kopii zapasowych i redundancji oraz chroni bezcenne dane biznesowe nasze i naszych klientów.
 

 
Ogólny opis systemu:
RamBase to oparte na chmurze rozwiązanie ERP, które pomaga firmom z branży produkcyjnej i dystrybucyjnej uzyskać kontrolę nad całym łańcuchem wartości, od sprzedaży, przez produkcję, po dostawę.
  

Dedykowane branże:

Produkcja w branży high-tech
Sprostaj wysokim wymaganiom nabywców dzięki systemowi RamBase dla produkcji w branży high-tech. RamBase daje pełną kontrolę nad każdym etapem procesu produkcji.

Produkcja mechaniczna
Jeśli dostarczasz produkty nabywcom, którzy mają wysokie wymagania związane z jakością i kontrolą, musisz mieć pełną kontrolę nad procesem.

Automotive
Przemysł motoryzacyjny jest jedną z największych branż pod względem przychodów. Nowe modele biznesowe, cyfryzacja i rosnąca automatyzacja zmieniają przemysł motoryzacyjny i dają początek nowym trendom opartym na technologii, które mają wpływ na dużych producentów OEM i ich łańcuch dostaw. Potrzeba efektywnych procesów, kontroli marży i innowacji produktowych nigdy nie była większa.

Usługi produkcji w branży elektronicznej
Popyt na innowacyjne produkty wymaga skupienia się na jakości w całym łańcuchu dostaw. System RamBase ERP dostarcza rozwiązania dla usług produkcji z branży elektronicznej.

Dystrybucja hurtowa
Gdy Twoim zadaniem jest dostarczanie produktów we właściwe miejsce we właściwym czasie i w uzgodnionej cenie, musisz mieć system, który jest zbudowany z uwzględnieniem szybkości i wielkości.

Przykładowe wdrożenia
Firma Autostore w Polsce oraz Norwegii. Blisko 300 użytkowników RamBase w Polsce.

Dodatkowe informacje: AutoStore controls one thousand parts in a single product (rambase.com)

Docelowy użytkownik:

Średniej wielkości firma produkcyjna lub dystrybucja hurtowa B2B w Polsce. RamBase jest systemem wertykalnym ERP, tzn. że rozumie specyfikę branżową i dostosowany jest z definicji do wymogów firm produkcyjnych i hurtowni. Jeśli chodzi o sektor produkcyjny to obsługujemy produkcje jednostkową na zamówienie, gdzie zaangażowanie inżynierów jest duże jak również produkcje na magazyn czy masową.

Więcej tutaj: Rozwiązania ERP w chmurze | Dystrybucja hurtowa i produkcja | RamBase

Ilość zrealizowanych wdrożeń:
ok. 100


Preferowane platformy bazodanowe:

Baza danych i storage dostarczony jest jako część RamBase Cloud ERP.

  

Opisy modułów:Sprzedaż
Sukces skutecznej sprzedaży zależy od rzeczywistej jakości potencjalnych klientów (pozyskanych leadów). RamBase Cloud ERP Sprzedaż oferuje wsparcie w całym procesie sprzedaży, od pierwszego kontaktu z klientem, po śledzenie stanu zapasów i kontrolę procesu dostaw.

Zakupy
RamBase Cloud ERP Zakupy umożliwia obsługę zaopatrzenia na scentralizowanym poziomie organizacji. Wszystkie dostawy i korespondencja z dostawcami są stale dostępne, od początkowego zamówienia, do dostarczonego produktu, co daje Ci możliwość komfortowego zarządzania relacjami z dostawcą.

Produkcja
RamBase Cloud ERP dla produkcji to kompletny system planowania zapotrzebowania materiałowego (MRP), który obejmuje technologię, planowanie i obsługę zaawansowanych operacji.

Zarządzanie dokumentami
Rzetelny i precyzyjny komplet dokumentów jest w wielu firmach istotną częścią całkowitej dostawy. Objęcie kontroli nad dokumentacją może być przytłaczające. Z tego powodu RamBase dostarcza istotne funkcje do zarządzania dokumentami, które są całkowicie zintegrowane z wszystkimi procesami w RamBase.

Logistyka
Kontroluj przepływ towarów przychodzących i wychodzących – dostarcz właściwy produkt we właściwe miejsce, w uzgodnionym czasie. RamBase Logistyka jest łączem pomiędzy dostawą a zaopatrzeniem.

Fakturowanie
Śledzenie należności jest jednym z najważniejszych procesów finansowych, a RamBase daje przegląd, którego potrzebujesz, aby to robić wydajnie i proaktywnie. Wysyłaj faktury, wyciągi z konta, monity o płatność i obliczaj odsetki.

Księgowanie
RamBase Cloud ERP przechowuje wszystkie dane finansowe, zapewniając pełną kontrolę nad kosztami, zastępując wiele niezależnych systemów, z których obecnie korzystasz. Marża brutto jest obliczana w czasie rzeczywistym, ponieważ transakcje finansowe są księgowane po każdej operacji sprzedaży lub produkcji, a nie jako końcowe, oddzielne zadanie.

Integracja
Istotną częścią widoczności rzeczywistego łańcucha dostaw jest możliwość bezpośredniego kontaktu z dostawcą i nabywcą w czasie rzeczywistym. Dostarczamy platformę programistyczną z możliwością dostosowania i rozszerzenia systemu ERP, aby idealnie pasował do Twojej firmy.

Wynajem
Jeśli Twoja firma zajmuje się głównie wynajmem sprzętu, dostrzeżesz wszystkie zalety zintegrowanego rozwiązania do wynajmu w RamBase Cloud ERP. Funkcja wynajmu umożliwia łatwe definiowanie produktów, zarządzanie ceną i ustawianie czasu trwania okresów wynajmu.

Serwis
Dostarczenie gotowego produktu zwykle nie oznacza zakończenia interakcji z nabywcą. Możesz musieć przeprowadzić serwis produktu – zarówno zaplanowany, jak i ad hoc. RamBase przechowuje informacje powykonawcze o produkcie, informacje o zmianach wprowadzonych w produkcie, poprzednie zlecenia serwisowe, zaplanowane serwisy i operacje serwisowe.

CRM
Sukces sprzedaży zależy od rzeczywistej jakości potencjalnych klientów (jakości pozyskanych leadów). Zyskaj kontrolę nad realną wartością swoich ofert dzięki pełnemu przeglądowi wszystkich zarejestrowanych szans sprzedażowych, bieżący wgląd w portfolio potencjalnych klientów i toczących się rozmów sprzedażowych, wskaźnik ich efektywności i ocenę jakości pozyskanych kontaktów.

Subskrypcja

Posiadanie stałych subskrybentów lub umożliwienie nabywcom subskrybowania produktu lub asortymentu produktów może zapewnić stały dochód wielu sprzedawcom detalicznym i oferuje ogromny potencjał, o ile są właściwie administrowani. Zintegrowana funkcja subskrypcji RamBase Cloud ERP umożliwia obsługę subskrypcji, nabywców i ich fakturowania oraz logistyki w jednym systemie.

Jakość
Pewność, że wszystkie procedury jakości są realizowane oraz możliwość udokumentowania tego faktu mają zasadnicze znaczenie dla wielu firm. Często jest to kwestia zachowania posiadanych certyfikatów, dlatego moduł Jakość jest istotną i zintegrowaną częścią RamBase Cloud ERP. Wszystkie raporty zarządzania jakością pozwalają na identyfikację momentu odstępstwa od procedury jakości, co zapewnia kontrolę, której potrzebujesz.

Czas wdrożenia:
3 do 6 miesięcy

Wymagania techniczne:Tylko i wyłącznie przeglądarka internetowa i komputer. Dostęp do systemu przez Internet. Brak jakichkolwiek dodatkowych wymagań hardwer’owych.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top