loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Balcerzak - wiodący zakład przetwórstwa mięsa wdroży system Comarch ERP XL
COMARCH Firma Balcerzak, jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów przetwórstwa mięsa w Polsce, podpisała umowę z firmą informatyczną Infortes na wdrożenie systemu do zarządzania przedsiębiorstwem Comarch ERP XL. Wybrane rozwiązanie charakteryzuje się elastyczną budową modułową, która pozwala na kompleksową organizację wielu obszarów działalności firmy.
 

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Balcerzak należy do niemieckiej grupy kapitałowej Heristo ag, posiada uznaną i renomowaną markę i stabilną pozycję rynkową. Firma istnieje na rynku od 1996 roku i obecnie zatrudnia ponad 500 osób. Produkty pod marką Balcerzak można kupić w sklepach i stoiskach mięsno-wędliniarskich i ogólnospożywczych od Suwałk do Jeleniej Góry i od Szczecina aż do Krosna. Marka Balcerzak należy do grona najbardziej rozpoznawalnych marek wędlin w Polsce. Odbiorcami są hurtownie, sklepy detaliczne oraz super- i hipermarkety, a także sieci dyskontowe. Obsługą sieci handlowych zajmuje się należąca do Balcerzak firma conSup Polska, dystrybuująca na terenie Polski wysokojakościowe produkty także innych spółek należących do grupy Heristo ag.

Współpraca Balcerzak z Comarch zaczęła się w marcu 2023 roku od wdrożenia Comarch DMS – narzędzia do zarządzania obiegiem dokumentów. Dobre doświadczenie z tym rozwiązaniem pomogło w podjęciu decyzji o wdrożeniu całego systemu ERP od Comarch, a wybór padł na Comarch ERP XL.

Firma początkowo rozważała wdrożenie rozwiązania od globalnego dostawcy, z którego korzystają pozostałe spółki zagraniczne w ramach grupy kapitałowej.

Jednak po konsultacji z właścicielem po stronie niemieckiej zdecydowaliśmy się na rozwiązanie Comarch ze względu na jego dopasowanie do polskich przepisów oraz otwartość na integrację z branżowym oprogramowaniem. Za wdrożeniem oprogramowania od krajowego dostawcy przemawiał także fakt, że Infortes posiada doświadczenie w podobnych projektach realizowanych dla firm z międzynarodowym rodowodem – mówi Elżbieta Złakowska, Dyrektor Finansowy, Członek Zarządu Balcerzak.


Wybór Comarch ERP XL był więc strategiczną decyzją, uwzględniającą nie tylko doświadczenie i zaangażowanie naszego zespołu wdrożeniowego, ale również technologiczną nowoczesność, stabilność i bezpieczeństwo, co przyczyni się do długotrwałego i owocnego partnerstwa między naszymi firmami – komentuje Piotr Mazurek, Prezes Zarządu Infortes.


Firmie Balcerzak zależało przede wszystkim na obsłudze takich obszarów jak sprzedaż, zakupy, księgowość i controlling. Należało także zintegrować używane w firmie oprogramowanie branżowe do zarządzania produkcją. Prace wdrożeniowe rozpoczęto w grudniu 2023 roku, a docelowo w styczniu 2025 roku z systemu będzie korzystać ponad 80 pracowników przedsiębiorstwa.

System Comarch ERP XL jest rozbudowanym systemem klasy ERP charakteryzującym się elastyczną budową modułową. Optymalna konfiguracja i ilość modułów dobierana jest na podstawie wnikliwej analizy potrzeb i specyfiki funkcjonowania firmy. System Comarch ERP XL jest systemem z wieloma referencjami i jest z powodzeniem stosowany w dużych firmach i spółkach wielofirmowych.

Źródło: www.comarch.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top